SET jak Diabli

Zaczęty przez Jamówię, Luty 03, 2017, 07:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jamówię

Podobno naturalnym rozwojem każdego lampiarza,w pewnym momencie, jest przejscie na topologię SET. Podobno jej najwyższym poziomem wtajemniczenia jest SET 300B. Nie wiem,czy to mitologia,czy statystyka,Was poproszę o doświadczenia,bo u mnie trioda single ended gra od wczoraj,był to skok z bungie w przepaść,zakup w ciemno,bez odsłuchu,w dodatku Leben sprzedał sie w 15 minut,więc nie było mowy o bezpiecznym powrocie. Nie napiszę jak gra,na razie :)bo słuchałem wczoraj raptem 2h,to co z pewnoscią już wiem,to całkowicie inaczej budowana scena,która jest bardzo stabilna i posiada niewiarygodne 3D,holografia jest bardzo mocną stroną Almarro,to co trochę mnie martwi,to jeszcze nie dotarta średnica,nie ma takiej namacalności jak w Lebenie,ale zwalam to na lampy:prostowniczą i sterującą,oraz totalne nie wygrzanie,mam paręlamp do żonglerki,wiec zobaczymy. Ostatecznie kupię te,do których namawiał mnie Maszka. Co będzie dalej?czuję że będzie dobrze,tylko Almarro musi do siebie dojść,przyjechał zimny i długo nie grał. Dziękuję ciechomirowi za profesjonalny deal i opiekę techniczną ;D do samej 12 w nocy,dziękuję Maszy za jego olbrzymią pomoc,w ogarnieciu spraw Diabełków i SETa w ogole. Wzmacniacz jest taki jak w opisie,czyli praktycznie nowy i choć wyglądem nie dorównuje Lebenowi,ale to trudne zadanie,to jest na swój sposób piękny. Z rzeczy funkcjonalnych wkrewia mnie jedna sprawa,mianowicie utrudnione dojście do terminali,bo drewniana obudowa z tyłu wystaje na tyle,że wszystkie przyłącza są jakby wsunięte w bryłę wzmacniacza,wizualnie jest to bardzo ok,użytkowo denerwujące ;)

Jamówię

Zdaje się,że WE16GA nie gra z Almarro. Wczoraj przezornie przywlokłem z Audio Stylu jakieś druty Wireworlda,to wepnę potem i porównam.

Jamówię

I jeszcze jedno,czy to normalne,że po godzinie słuchania,potencjometr trzeba dotykać w azbestowych rękawiczkach? :o :o

MAC

Wzmacniacz wygląda na mały. Każdy z diabłów emituje na zewnątrz 220 stopni.
Jest prawdopodobne, że wszystkie jego elementy mocno się grzeją. Drewniana obudowa też nie odprowadza ciepła więc naturalnym jest, że wszystko się mocno nagrzewa.

bubusia

Moze i ja cos dorzuce z racji jakiegos tam doswiadczenia. W moim przypadku bylo troche odwrotnie, tzn z SET(Gmki, zreszta teraz maszowe) na PP Jadisa. Co ciekawe, w tym przypadku, wzmacniacze maja podona sygnature mimo innej budowy. W SETcie(dobrym) zawsze jest swietna scena i wyzsza srednica, i wydaje mi sie, ze trzeba zadbac o te dolna srednice i wyzszy bas, oczywiscie kontrola basu tez jest wazna, chociaz w np Gmkach, z ktorymi ja mialem do czynienie, byla co najmniej dobra, i to z nielatwymi kolumnami(ale to byla jednak moc). Z rad jakie moge udzielic, to koniecznosc zageszczenia srodka odp. lampami, na pewno mozna to zrobic. Co do kabli, rowniez szedlbym w strone tych troche grubszych, moze transparenty, a moze nawet VDH. Jak to sie uda, to mysle, ze bedzie gestosc(zblizona) Lebena i 3d SETa. Chociaz pamietajmy, ze super scena zawsze sie zmienia przy wiekszej gestosci srodka, i nie wydaje sie juz tak strasznie spektakularna. Trzeba osiagnac odp. rownowage. Gratuluje zakupu.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Jamówię

Dzięki bubusia,muszę się z tym osłuchać. Teraz wsadziłem ps vane cv181 TII i 6sl7GT i wydaje mi się,że poprawiła się rozdzielczość...

bubusia

A moze cos od mullarda, brimara, ewent. amperexa. Widze, ze szukasz jakiegos niedrogiego cdka, polecam marantza 75 II, w klubie byl blisko MBLa, a juz na pewno zagral lepiej niz znany na tym forum Denon. U mnie tez gra niezle. Ma piekny gesty srodek i nie muli. Oczywiscie nie ma otwatrtosci MBLa, czy Metronoma, ale ty to juz masz w swoim Secie. Naprawde nie bylo/nie ma dyskomfortu w porownaniu do naprawde dobrych cd. Jak juz jacek umka stwierdzil, ze pierwszy raz slyszy tak grajacego vintiga, to musi cos znaczyc:). Twonk tez nie czul dyskomfortu. A nawet jar nie krytykowal:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Piterski

Nie miałem okazji posłuchać tego marantza 75 II, ale ogólnie rzecz biorąc Denon jest trochę "chropowaty" wiec może faktycznie miękko grający CD się sprawdzi. Ja jednak wolę by źródło było rozdzielcze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bubusia

Ten marantz nie ma wiekszych problemow z rozdzielczoscia, naprawde za pare stowek mozna miec niezly cdek, i to bez przerobek. A co jakby go podrasowac. Jestem na 100% przekonany, ze spodobalby sie Jamowie, Tobie tez. Zreszta wpadnij do mnie to posluchasz i porownasz do metronoma


Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Jamówię

A ktoś ma go na sprzedaż?

Jamówię

Cytat: bubusia w Luty 03, 2017, 11:06
A moze cos od mullarda, brimara, ewent. amperexa.

Tak na lampy przyjdzie czas,tylko muszę sie osłuchać,czego mi ewentualnie będzie brak...

bubusia

Jamowie, zobacz czy na ebayu nie ma i kupuj w ciemno, najwyzej piterski odkupi jak juz poslucha:)
Tylko musi byc mk2
http://stereonomono.blogspot.com/2013/04/marantz-cd-75ii.html
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?


bubusia

Niestety nie ten, musi byc mkII

The CD 75II (1989) Compact Disc Player is a much improved version of the popular award winning Marantz CD 65/75 model
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Jamówię

To nie widze,w jakich pieniądzach on chodzi?a ten którego słuchaliście jest na sprzedaż?

bubusia

100/150/200 euro max. Ten opisywany jest moj. Trzeba troche popolowac, bo nie pojawia sie czesto
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Jamówię

Tylko gdzie to kupić?

bubusia

Ebay lub allegro, ale nie jest go latwo zdobyc. Czasami sie pojawia. Tylko mk2
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Jamówię

Nie mam konta na ebayu.
Zobaczymy bedę przeszukiwał allegro.
Dzięki bubusia,niemniej,gdyby Tobie sie znudził,daj znać :)

MAC

Masz wiedzę jak długo diabły grały w tym wzmacniaczu?
Jakby co mam w testerze slot na 6c33c.

Piterski

Cytat: bubusia w Luty 03, 2017, 11:14
Ten marantz nie ma wiekszych problemow z rozdzielczoscia, naprawde za pare stowek mozna miec niezly cdek, i to bez przerobek. A co jakby go podrasowac. Jestem na 100% przekonany, ze spodobalby sie Jamowie, Tobie tez. Zreszta wpadnij do mnie to posluchasz i porownasz do metronoma
Umówimy się na spotkaniu KAiM.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jamówię

Podobno są w połowie drogi :) czyli 1000h? Może coś kręcę i ciechomir poprawi:)
Tylko jak Ci je wyślę,to w domu zapadnie cisza,bo nie ma backupu. Może trza brać parkę od Wołodii?

MAC

Pewnie, że brać. Musisz mieć parkę w zapasie.
Diabły rzadko kiedy padają stopniowo. Zazwyczaj jest to nagła śmierć.

Jamówię

Cytat: masza w Luty 03, 2017, 12:25
Pewnie, że brać. Musisz mieć parkę w zapasie.
Diabły rzadko kiedy padają stopniowo. Zazwyczaj jest to nagła śmierć.



Czyli pisać na maila,który mi podałeś?
Daj na priv co tam wyskrobać ok?


szczemirek

Cytat: Jamówię w Luty 03, 2017, 12:11Podobno są w połowie drogi
Diabełki są niewiadomej starości ale pamiętaj, że Psvane jest nowe i niewygrzane.
Powodzenia i cieszę się, że polubiłeś Almarro ;)