Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

The remaining Moody Blues trio continues to tour and to this day the Moody Blues are one of classic rock's most enduring institutions, with world-wide sales of nearly 80 million albums and a following that continues to support the band.

COLLECTED by Moody Blues is a careful selection of the distinctive sound of the band, presenting the different periods the band has gone through.
180 gram audiophile vinyl
High quality PVC Protective Sleeve
4 page booklet with liner notes and photos
Solid selection of songs by the band's career, including "Go Now", "Nights In White Satin", "Never Comes The Day", "Gypsy", "I Never Thought I'd Live To Be A Hundred", "I'm Just A Singer (In A Rock 'N Roll Band)" and many more
Limited first pressing of 1.500 individually numbered copies on purple vinyl


THE MAMAS & THE PAPAS - COLLECTED
COLLECTED is a perfect overview of the multiple classic hits and tracks throughout the career of The Mamas & The Papas and complimented with several popular tracks by Mama Cass Elliot.
180 gram audiophile vinyl
Gatefold sleeve
High quality PVC Protective Sleeve
4 page booklet with liner notes and photos
Selection of hits and songs from seminal folk group, including "California Dreamin' ", "Monday, Monday", "Somebody Groovy", "Dancing In The Street", "Twelve Thirty (Young Girls Are Coming To The Canyon)"
Including three solo songs by Mama Cass Elliott
Limited first pressing of 1.500 individually numbered copies on Yellow vinyl

MUDVAYNE - THE END OF ALL THINGS TO COME
The End of All Things to Come is the second studio album by Mudvayne.

The album expanded upon the sound of the band's debut, L.D. 50 [MOVLP1691], with a more versatile range of sounds, dynamic, moods and vocalization.
180 gram audiophile vinyl
Gatefold sleeve with special spot-varnish
Includes 6 panel booklet
15th anniversary edition
First time on vinyl!
First pressing of 1.500 numbered copies on Armageddon coloured vinyl

J.J. CALE - NUMBER 10
Number 10 is Cale's 10th album and contains another wonderful and laid back/mellow collection of typical J.J. Cale tunes. "Traces", "Artificial Paradise", "Low Rides" and "Jailes" are considered part of his best 1990s songs.
We celebrate the 25th anniversary of Number 10 by pressing a limited run of 1.000 copies on 180 gram silver vinyl.
180 gram audiophile vinyl
Including insert
25TH Anniversary Edition
First pressing of 1.000 numbered copies on silver vinyl

808 STATE - DON SOLARIS
In the late '80s, 808 State was at the forefront of England's still developing electronic music scene.

Don Solaris, the group's first widely available album in more than four years, is something of a return for the group.
180 gram audiophile vinyl
Printed innersleeves
Gatefold sleeve
Includes 4 page booklet with text written by Ian Peel
Expanded edition includes "Azura", "Bond", "Joyrider" plus 6 bonus tracks a.o: "Goa", "Lopez (Brian Eno mix)", "Baton Rouge (Cajun mix)"
First pressing of 750 limited numbered copies on gold vinyl

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Jestem zaskoczony jakością wznowień Jethro Tull, z mixem Wilsona, na vinylu. Z cyfry słyszałem kilka płyt i było bardzo dobrze. Natomiast z vinylu jest super, po prostu bajka. Nagrania brzmią niezmiernie świeżo, przestrzennie i dynamicznie. Moim zdaniem płyty Jethro sporo zyskały na tym nowym mixie. Na razie mam tylko: Stand Up, War Child, Tick As A Brick, A Pasion play i Song From The Wood ale czaję się już na inne. Wydania edytorsko są bardzo dobre. W każdej okładce jest 24 stronicowy booklet, bogato ilustrowany. Płyty są w kopertach papierowo-foliowych, bardzo fajnej jakości. Płyty czyściutkie i proste. Zero trzasków, pykań czy innych przeszkadzajek. Z mojej strony polecam. Cena nie zabija a jakość ją przebija.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bum1234

Minstrel też jest świetnie zrobiony.

Eternal Seeker

U mnie Aqualung przebił dwie inne moje winylowe wersje ,zero tzw. szklistości ,nawet głos Andersona taki
bardziej naturalny .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Drizzt

#829
Cytat: gratefullde w Październik 20, 2017, 19:50
Jestem zaskoczony jakością wznowień Jethro Tull, z mixem Wilsona, na vinylu. Z cyfry słyszałem kilka płyt i było bardzo dobrze. Natomiast z vinylu jest super, po prostu bajka. Nagrania brzmią niezmiernie świeżo, przestrzennie i dynamicznie. Moim zdaniem płyty Jethro sporo zyskały na tym nowym mixie.

Fajnie, że o tym piszecie bo też uważam mixy Wilsona albumów JT za świetne i nieźle mi się za to kiedyś dostało ;)

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1804.msg143994#msg143994

gratefullde

Cytat: Eternal Seeker w Październik 20, 2017, 21:52U mnie Aqualung przebił dwie inne moje winylowe wersje ,zero tzw. szklistości ,nawet głos Andersona taki
bardziej naturalny .

Ja mam Aqualung na Quiexie i brzmi znakomicie, ciekawy jestem porównania z tym nowym mixem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bum1234

Dla mnie Aqualung w wersji Wilsona brzmi lepiej od wersji Mobile Fidelity, która dotad uważałem za najlepsza.

Flip Back

Cytat: bum1234 w Październik 22, 2017, 19:23Dla mnie Aqualung w wersji Wilsona brzmi lepiej od wersji Mobile Fidelity, która dotad uważałem za najlepsza.

Które z innych wersji miałeś jeszcze okazję słuchać?

Drizzt

#833
Z mixem Aqualung Wilsona jest akurat pewien problem. Był to pierwszy album JT, za jaki Wilson się zabrał i chyba Anderson mu jeszcze wtedy nie do końca ufał bo postanowił "poprawić" po nim ten mix. Ponieważ umiejętności Andersona na tym polu były nikłe, w efekcie w 2011 roku do sklepów trafiła spieprzona wersja Aqualunga z mixem Wilsona zepsutym przez Andersona. Z tego co pamiętam dźwięk był mocno przesterowany i można tę wersję uznać za ofiarę loudness war. Ludzie wtedy klęli na Wilsona a tak naprawdę powinni na Andersona, który dostał dobry materiał ale musiał w nim pogrzebać.

Chyba nikt łącznie z Andersonem nie był z tego wydania zadowolony ponieważ w 2016 roku trafiła na rynek już naprawdę poprawiona wersja z bardzo dobrym mixem Wilsona. Nie wiem jaki mix jest na winylu bo nie interesowałem się tym ale jeśli winyl ukazał się ostatnio to zakładam, że jest to dobry mix z 2016 roku.

Wersja z 2011 roku "40th Anniversary Collector's Edition", której należy się wystrzegać :
https://www.amazon.com/Aqualung-Anniversary-Collectors-Jethro-Tull/dp/B005FVFWJ8

Wersja z 2016 roku "45th Anniversary Adapted Edition", którą spokojnie można a nawet należy kupować :
https://www.amazon.com/Aqualung-2CD-2DVD-Jethro-Tull/dp/B01BMW8NRG

bum1234

Cytat: Flip Back w Październik 22, 2017, 19:43
Cytat: bum1234 w Październik 22, 2017, 19:23Dla mnie Aqualung w wersji Wilsona brzmi lepiej od wersji Mobile Fidelity, która dotad uważałem za najlepsza.

Które z innych wersji miałeś jeszcze okazję słuchać?

"Oryginalnych" dawmo, dawno temu, winylowych niemieckich i brytyjskiej, ale oczywiście nie pamiętam z którego roku. Wszystkie były średnio słuchalne.  Oprócz tego mam jeszcze  wersje cd  z 1996 roku też brzmiaca tak jak poprzednie.

gratefullde

Dotarła paka od Tomka, dzięki [emoji4]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ależ te Wilsonowe Jethro Tull'e "chodzą". Facet zrobił niesamowitą robotę. Aqualungu słucha się jak by był nagrany wczoraj. Słychać pięknie każdy instrument, jest więcej powietrza między nimi. Dużo smaczków, których wcześniej nie słyszałem. No i ten bas. Super [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ło! Jak to jest nagrane! Matuśko, z kapci mnie wyrwało niemalże. Analogue Production rządzi.  Pięknie wydany krążek, widać dbałość o szczegóły. Tu nie ma ściemy. Po prostu analogowe cudeńko. Ładne wkładki w środku, okładka-karton lakierowany. Brzmienie: cudo :)

https://www.youtube.com/watch?v=HlWCUN2EdNc
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Wyszło właśnie wznowienie najnowszej płyty Norah Jones w wersji deluxe - 2 LP.
https://www.jpc.de/jpcng/jazz/detail/-/art/norah-jones-day-breaks/hnum/7794131
Wiem może ktoś z Was, czy to jest poprawiony materiał, czy to samo plus bonusy?

elem

Wg mnie to samo, tylko przepakowane. Zauważ, ze zniknęła z oferty pojedyńcza czarna płyta a została tylko pomarańczowa (która zalega w magazynie, polskim również)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102


elem

Black LP - Ready for shipment within 1-3 days (if available from supplier)

Orange LP -  Item in stock
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

U mnie akurat pokazuje się, że pomarańczowy w ciągu dwóch tygodni.  W sumie nie ważne. W pozycjach, które mają wpisaną wysyłką w ciągu 1 do 3 dni często nie zauważam różnicy w dostawie bo tyle czasem może trwać normalna przesyłka. Czasami bywa, że już na drugi dzień mam już coś w domu.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

To raczej nowość, nie wznowienie :)  Muzyka..., sam nie wiem co o tym myśleć  ???

https://www.youtube.com/watch?v=wxcUKKdx90c
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

No tak. Interpretacja Legendy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Hate "Lord is Avenger" wychodzi na LP
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

jestem szczerze zaskoczony. w SP takie ceny to norma?

Produkt w sprzedaży przedpremierowej. Wysyłka rozpoczyna się od 04.12.2017. Wysyłka realizowana jest wg kolejności składanych zamówień.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand