Autor Wątek: Wzmacniacze cyfrowe  (Przeczytany 49355 razy)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
Odp: Wzmacniacze cyfrowe
« Odpowiedź #500 dnia: Październik 08, 2019, 17:04 »
Czyżby się coś na literę B pojawiło ?
:o ???
Nie chytam :(
Nihil novi tylko poskładałem do kupy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #501 dnia: Październik 08, 2019, 17:06 »
No takie ....bum z przodu Tannoyi  ;D ;D ;D

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #502 dnia: Październik 08, 2019, 17:30 »
No takie ....bum z przodu Tannoyi  ;D ;D ;D
Eee... Ni ma i nie będzie.
Ja ze szkoły Miniabyra.
B ma być mało a potem jeszcze zmniejszyć

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #503 dnia: Październik 08, 2019, 17:43 »
To coś Lyngdorf słabuje - korygować przeca ma !

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #504 dnia: Październik 10, 2019, 12:24 »
To coś Lyngdorf słabuje - korygować przeca ma !
Posłuchałem trochę z gramofonu i Tidala. Bas jest
Dopaliłem też dodatkowym filtrem podbijającym niskie i było już stanowczo za dużo.
Jednak roomperfect robi to dobrze.

Offline kowacz

• **
« Odpowiedź #505 dnia: Listopad 26, 2019, 20:22 »
No i wylądował moduł Audio w moim Lyngdorfie  8)
LYNGDORF + CECTL5100 MODYFIKOWANY + AKUSTYK R229 + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #506 dnia: Listopad 26, 2019, 20:53 »
A co on robi ?

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #507 dnia: Listopad 26, 2019, 22:00 »
No i wylądował moduł Audio w moim Lyngdorfie  8)
Masz na myśli wejścia liniowe?

PS. Swoją drogą nie skojarzyłem że też masz Lyngdorfa.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #508 dnia: Listopad 26, 2019, 22:10 »
Vasa czy masz na myśli moduł wejść ANALOGOWYCH ?

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #509 dnia: Listopad 26, 2019, 23:12 »
Vasa czy masz na myśli moduł wejść ANALOGOWYCH ?
Yes Sire

Offline jacek-k-wawa

• maniak
  • **
« Odpowiedź #510 dnia: Listopad 26, 2019, 23:45 »
Na środku tej płytki jest AK5394AVS - czyli według Asahi Kasei Microdevices ich jeden z lepszych (ale juz zdaje się wycofanych) przetworników analogowo-cyfrowych.
Więc sygnał analogowy z tych wejść ten Lyngdof konwertuje na cyfrę, obrabia ją i następnie znowu konwertuje to na analog na wyjściu głośnikowym. Trochę sporo tych kombinacji ale może nie ma się co bać?

Offline kowacz

• **
« Odpowiedź #511 dnia: Listopad 27, 2019, 06:27 »
W porównaniu ze standardowymi wejściami jakimi dysponuje 2170 to jest kolosalna różnica. Mam podłączone phono EAR834 i jest zdecydowanie lepiej. Keszcze więcej detali, dużo większa swoboda. Ale przy słabych realizacjach jest bezwzględny. Jak dla mnie Ok. Ewentualnie teraz zabawa z lampami  8)
LYNGDORF + CECTL5100 MODYFIKOWANY + AKUSTYK R229 + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #512 dnia: Listopad 27, 2019, 11:06 »

sygnał analogowy z tych wejść ten Lyngdof konwertuje na cyfrę, obrabia ją i następnie znowu konwertuje to na analog na wyjściu głośnikowym. Trochę sporo tych kombinacji ale może nie ma się co bać?
W sumie to tak się dzieje z każdą muzyką w formacie cyfrowym.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #513 dnia: Listopad 27, 2019, 16:49 »
To jest rozszerzenie z "lepsiejszym" przetwornikiem i działa faktycznie lepiej.
Testowałem zarówno tor RCA jak i zbalansowany  ;)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #514 dnia: Marzec 02, 2020, 12:40 »
Lyngdorf wypuścił nowy kombajn. Z opisu bardzo mi się podoba. Jest wzmacniacz cyfrowy obudowany wszystkim co się da. Mamy wejście liniowe, cyfrowe, gramofonowe MM (ciekawe jak zbudowane jest wzmocnienie?) wifi, streaming i room perfect.
Chyba trzeba posłuchać.
http://www.lyngdorf.com.pl/produkty/lyngdorf-tdai-1120

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #515 dnia: Marzec 02, 2020, 16:05 »
Ciekawe ile "uciągnie" z pliku via DLNA bo w specyfikacji d. nie urywa.
Digital inputs (Asynchronous): 2 x Coaxial (≤192kHz/24bit) 2 x Optical (≤96 kHz/24bit) 1 x HDMI (TV ARC)

Twój też ma różne częstotliwości z COAX i optyka ?

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #516 dnia: Marzec 02, 2020, 18:08 »

Twój też ma różne częstotliwości z COAX i optyka ?

Nie. Mój po wszystkich ciągnie tylko 96
Natomiast szukałem czegoś nt phono. I niestety nie znalazłem. Żeby być w zgodzie z filozofią firmy powinni RIAA aplikować cyfrowo

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #517 dnia: Marzec 02, 2020, 18:56 »
Pal diabli phono. MM czyli taki dodatek dla analogowych lemingów. Tak, żeby sobie kupili gramiaka typu Denon i szpanowali, ze maja analog.
Mnie zastanawia dlaczego taki zaawansowany klocek ma taki słaby DAC.
Yamaha za 3300PLN czy Denon za 2800PLN odtwarza geste pliki przez sieć i DSD z USB.
Może sobie wzmak wewnętrznie chodzić 24/96Khz ale z zewnątrz powinien łykać gęstwinę.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #518 dnia: Marzec 02, 2020, 21:38 »
Pal diabli phono. MM czyli taki dodatek dla analogowych lemingów.
Trafa dodać zawsze można.
Czy ja dobrze pamiętam że w Korgu można łapać sygnał bezpośrednio z wkładki a potem dodać korekcję cyfrowo? Czy coś pomieszałem? :(
dlaczego taki zaawansowany klocek ma taki słaby DAC
DAC jest dobry. Żre wszystko, włącznie z grubym DSD. Tylko trzeba kartę z USB dokupić. To kwestia modelu biznesowego a nie jakości technicznej.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #519 dnia: Marzec 03, 2020, 20:03 »
    Pal diabli phono. MM czyli taki dodatek dla analogowych lemingów.

Trafa dodać zawsze można.
Czy ja dobrze pamiętam że w Korgu można łapać sygnał bezpośrednio z wkładki a potem dodać korekcję cyfrowo? Czy coś pomieszałem? :(
Cytat: dino w Wczoraj o 18:56

dlaczego taki zaawansowany klocek ma taki słaby DAC

DAC jest dobry. Żre wszystko, włącznie z grubym DSD. Tylko trzeba kartę z USB dokupić. To kwestia modelu biznesowego a nie jakości technicznej.

- Trafa ...nie rozmieszaj mnie po raz kolejny  ;) ;D ;D ;D Mało Tobie jeszcze testów  8) Sam wiesz ile różnych czynników wpływa na brzmienie samego pre nawet bez traf a co oni mogli tam ciekawego do środka włożyć ?
- W Korgu jest opcja nagrywania bez korekcji i używania korekcji RIAA z programu Audio Gate. Nie korzystałem.
- Jak DAC żre wszystko skoro podają dla coax max 24/192 ? Nie ma w opisie ani słowa z jaka rozdzielczością da się grac z serwera DLNA. Yamaha niby miała łykać DSD ale mojego z KORGA nie łykała. Niby z USB żre wszystko ale to  nie jest medium do przechowywania muzyki.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #520 dnia: Marzec 03, 2020, 20:50 »
USB żre wszystko ale to  nie jest medium do przechowywania muzyki.
Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi :o Pytałeś o mój model to odpowiedziałem. O tym nowym wiele nie wiem.
W Korgu jest opcja nagrywania bez korekcji i używania korekcji RIAA z programu Audio Gate. Nie korzystałem.
To może czas skorzystać?
A czy on wtedy łyka 0,4mV czy trzeba to jakoś wstępnie wzmocnić liniowo?

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #521 dnia: Marzec 04, 2020, 15:21 »
Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi :o Pytałeś o mój model to odpowiedziałem. O tym nowym wiele nie wiem.

Pastwiłem się nad pokazanym przez Ciebie nowym "kombajnem" Lyngdorfa  ;D ;D ;D

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #522 dnia: Marzec 04, 2020, 15:26 »
To może czas skorzystać?
A czy on wtedy łyka 0,4mV czy trzeba to jakoś wstępnie wzmocnić liniowo?
Teoretycznie można.
Tylko po co ?
Trzeba by użyć pre liniowego (mam takie stare Apogee Ensamble z opa Excalibur, którego używali w sofcie do korekcji RIAA i ripowania na Maca).
I znowu będzie pałowanie się z parametrami i brzmieniem pre. Tyle że bardziej pokopanie bo trzeba nagrać a potem słuchać przez cyfrowy filtr RIAA.
Mnie bardziej kręci filtr RIAA LR. Ale trzeba by pojechać do Poznania.