Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: vasa w Czerwiec 16, 2020, 16:28Zmiana oprogramowania?
A może adaptacje akustyczną trzeba zaordynować a nie bawic się dsp . Dsp to zło -) :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Czerwiec 16, 2020, 16:53
Cytat: vasa w Czerwiec 16, 2020, 16:28Zmiana oprogramowania?
A może adaptacje akustyczną trzeba zaordynować a nie bawic się dsp . Dsp to zło -) [emoji14]
Zuo cza oswoić i udomowić [emoji82]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Zrobienie akustyki otwiera wiele nowych dróg w audio. Zawsze ale to zawsze pada stwierdzenia "jak do tej pory mogłem tak słuchać !?"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Do szczęścia prowadzi wiele dróg.
Adaptacja jest jedną z nich. Ale nie jedyną. Kalibracja w Lyngdorfie również często wywołuje ogromne pozytywne wrażenie.
Pokoik w którym słucham parawanów jest mały i solidnie wygłuszony. Adaptacja pewnie by pomogła Ale czy efekt będzie lepszy niż roomperfect?
Nie wiem. Gdyby była okazja posłuchać kiedyś u Ciebie to się wproszę.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Kto z Was testował pre-phono
Lyngdorfa na MM ?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Październik 22, 2020, 21:24pre-phono
Lyngdorfa na MM
A jest takowe? :o
W którym modelu?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


kowacz

The module holds four analog inputs – 1 phono (RIAA, MM)
ktoś testował?
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

#558
Cytat: osiek w Październik 22, 2020, 22:44Mariusz, w Twoim? Można dokupić moduł
Ale jaja :D
Mam ten moduł.
Podłączam do niego gramofon ale nie miałem pojęcia że jedno z gniazd ma inne parametry :o
Coś mi się wydaje że to jakaś ściema. Jakieś MK2 lub SE :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

Te wersje sa od tego roku🤷
Ja mam starsza bez krzywej RIAA
Vasa skoro masz ten moduł napisz
Kilka słów.
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Cytat: kowacz w Październik 23, 2020, 08:04
Te wersje sa od tego roku[emoji1745]
Ja mam starsza bez krzywej RIAA
Vasa skoro masz ten moduł napisz
Kilka słów.
Popaczyłem mój moduł i niestety same liniowe i zbalansowane. Swoją drogą to ciekawe jak jest rozwiązane wejście MM. Obawiam się jednak że to jakiś prosty układzik na scalakach i tyle.
Gdyby to było coś bardziej zaawansowanego to by się chwalili.

A mój jest taki:


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

#561
Twój nie wygląda na ten z modułem phono. Brak mu nawet zacisku uziemienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Październik 23, 2020, 09:43
Twój nie wygląda na ten z modułem phono. Brak mu nawet zacisku uziemienia.
No bo to stara wersja jest [emoji45]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ale Ty masz porządne phono więc to nie problem, a i tak wzmacniacz Ci to przemodeluje po swojemu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Październik 23, 2020, 10:10
Ale Ty masz porządne phono więc to nie problem, a i tak wzmacniacz Ci to przemodeluje po swojemu.
Ale gdyby to był układ jedynie wzmacniający sygnał z wkładki a korekcja  RIAA odbywała się już po digitalizacji w domenie cyfrowej to mogłaby to być nowa jakość.
Chyba że możliwa jest digitalizacja tak małego sygnału i całkowita obróbka cyfrowa [emoji848]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bacek

#565
Cytat: vasa w Październik 23, 2020, 13:41Chyba że możliwa jest digitalizacja tak małego sygnału i całkowita obróbka cyfrowa
Możliwa jest, tylko rozdzielczość była by licha. No chyba że MM, przy powiedzmy 40dB wzmocnienia (w tym wypadku osłabienia) pozbywamy się jakichś 7-8 bitów. Także przy 32 bitowym samplingu  nadal źle, a przy 24 mamy koło 16 bit.

Jakiś czas temu kusiło mnie właśnie zrobienie RIAA na filtrach FIR. Ale w moim aktualnym setupie brakło by na to mocy. W dalekich planach jest migracja na coś masywnie potężniejszego, ale to pieśń odległej przyszłości.

vasa


Cytat: Bacek w Październik 23, 2020, 13:58
Cytat: vasa w Październik 23, 2020, 13:41Chyba że możliwa jest digitalizacja tak małego sygnału i całkowita obróbka cyfrowa
Możliwa jest, tylko rozdzielczość była by licha.
Tak mi się wydawało.
Dlatego wspomniałem o wstępnym wzmocnieniu.
Korg ma możliwość zaimplementowania cyfrowej korekcji RIAA ale jakichś specjalnych zachwytów nie słyszałem.

[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

No bo odpowiedzcie sobie na pytanie po co cyfryzować na siłę analogowy sygnał, otrzymywany metodą mechanicznego odczytu. W dodatku tak niedoskonałą.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Październik 23, 2020, 17:25
No bo odpowiedzcie sobie na pytanie po co cyfryzować na siłę analogowy sygnał, otrzymywany metodą mechanicznego odczytu. W dodatku tak niedoskonałą.
Żeby go podać do wzmacniacza który żre tylko zera i jedynki?
Żeby uniknąć błędów fazowych powstających przy klasycznej aplikacji RIAA?
[emoji848]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ja żre tylko zera i jedynki to karm go z plików lub CD. Taka kolejność rzeczy wydaje się być naturalna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Taniofil

Cytat: vasa w Październik 23, 2020, 17:31Żeby uniknąć błędów fazowych powstających przy klasycznej aplikacji RIAA?

A płytę się nacina bez błędów fazowych?
Może jest tak, że przy nacinaniu z krzywą RIAA postają jakieś błędy fazowe, które podczas odtwarzania są niwelowane, bo stosujemy odwróconą krzywą? Ktoś to badał?

Bacek

#571
Bo jak ktoś ma cyfrową zwrotnicę i multiamping to to przetwarzanie cyfrowe już w ścieżce jest i można było by to zintegrować w jedno przejście obliczeniowe.

Cytat: Piterski w Październik 23, 2020, 17:45Ja żre tylko zera i jedynki to karm go z plików lub CD. Taka kolejność rzeczy wydaje się być naturalna.
Oj tam, oj tam. Po co zamykać się w gettach. Możliwość wyboru własnej ścieżki jest fajna.
A jak dobrze gra to kamieniami w jedno czy drugie rozwiązanie nie ma co rzucać.

Bacek

A co do cyfry w ogóle to można jaj na przykład użyć jak już jest do cross talk cancellation w analogu.

vasa

Cytat: Piterski w Październik 23, 2020, 17:45Ja żre tylko zera i jedynki to karm go z plików lub CD.
To co mam zrobić z tym półtorej tony winylu na regałach? :o
Cytat: Taniofil w Październik 23, 2020, 17:53Może jest tak, że przy nacinaniu z krzywą RIAA postają jakieś błędy fazowe, które podczas odtwarzania są niwelowane, bo stosujemy odwróconą krzywą?
Ach jakie życie byłoby piękne gdyby drugi błąd kasował ten pierwszy. Wystarczyłoby zadbać o parzystą ilość polityków ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Taniofil

Cytat: vasa w Październik 23, 2020, 18:50Ach jakie życie byłoby piękne gdyby drugi błąd kasował ten pierwszy.

Takie cuda tylko w Erze.