Pre-amp do Denon DP-59L.

Zaczęty przez jarekbukowski, Luty 10, 2017, 16:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

jarekbukowski

Cytat: kawosz w Luty 11, 2017, 00:17
A Technicsy też zasługują na oddzielny wątek . Tylko chyba na razie są jedne ( Twoje ) na forum
Tu masz wątek o 59L . To teraz będą trzy sztuki na forum :) http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1448.0
Troszkę ciężko się nawiguje na forum . Ale nie chcemy reklam a stąd jest taki silnik jaki jest . Po 100 wpisach jest wejście do barku pijaków ;D

zdaje się, że tak, bo przeszukałem Forum i nic nie było o SB-E 100. Czuję się wyróżniony :))) Duma ma rośnie w postępie geometrycznym, gdyż Onkyo A-8990 to chyba też rzadkość.
100 wpisów - cholera - trza się brać do pisania :) Nie można by jakoś karniakiem nadgonić? ;-)

Dzięki za wpisy. Poczytam oczywiście. Ciekaw jestem, czy gdyby każdego z nas było stać na Nautilusy, to by sobie zawracał gitarę jakimiś wintydżami :) Ja myślę, że nie chodzi o to, by złapać króliczka, tylko go gonić. No i w przypadku jakości dźwięku, konia z rzędem temu, kto się pokusi o definicję króliczka...
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

kawosz

#26
Mógł byś się zdziwić słuchając jeden do jeden . Od pewnego poziomu te stare rupiecie niczym nie ustępują nowym konstrukcjom  . To nie znaczy że Nautilusy są gorsze . Daleki jestem od takiego stwierdzenia .
Ja już nie mam nic nowego w domu  ;D Wszystko sprzedałem . Choć nie były to wybitne konstrukcje przyznaję .
Dobry przykład masz z wkładką . 103r to chyba już z 40 lat robią  ;D . Tępy sferyk śmiało rywalizujący z nowymi konstrukcjami . W tym roku byłem na AVS tylko na stadionie . I nic mnie tam nie powaliło na kolana :)

jarekbukowski

Cytat: kawosz w Luty 11, 2017, 00:36
Mógł byś się zdziwić słuchając jeden do jeden . Od pewnego poziomu te stare rupiecie niczym nie ustępują nowym konstrukcjom  . To nie znaczy że Nautilusy są gorsze . Daleki jestem od takiego stwierdzenia .
Ja już nie mam nic nowego w domu  ;D Wszystko sprzedałem . Choć nie były to wybitne konstrukcje przyznaję .
Dobry przykład masz z wkładką . 103r to chyba już z 40 lat robią  ;D . Tępy eliptyk śmiało rywalizujący z nowymi konstrukcjami . W tym roku byłem na AVS tylko na stadionie . I nic mnie tam nie powaliło na kolana :)

nie miałem okazji ich słuchać, a i ich design nie przekonuje mnie. poza tym, te 260k za sztukę... chyba wolałbym rozdać biednym! na odsłuch składa się tak wiele elementów, że przy takich budżetach, to mówimy już o poziomach setek tysięcy PLN. granicy nie ma. nie chodzi tu pewnie zatem o dramatyczny przyrost jakości wraz ze wzrostem ceny. tu wchodzą w grę już pozamerytoryczne aspekty z dziedzin marketingu i psychologii. ale to nie ten wątek :)
stare konstrukcje chyba tylko dlatego nie są złe i dziś (a może nieraz lepsze), że zasadniczo medium się nie zmieniło, a w przypadku winyli, nie zmieniło się wcale.
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

amati74

Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 00:44
Cytat: kawosz w Luty 11, 2017, 00:36
Mógł byś się zdziwić słuchając jeden do jeden . Od pewnego poziomu te stare rupiecie niczym nie ustępują nowym konstrukcjom  . To nie znaczy że Nautilusy są gorsze . Daleki jestem od takiego stwierdzenia .
Ja już nie mam nic nowego w domu  ;D Wszystko sprzedałem . Choć nie były to wybitne konstrukcje przyznaję .
Dobry przykład masz z wkładką . 103r to chyba już z 40 lat robią  ;D . Tępy eliptyk śmiało rywalizujący z nowymi konstrukcjami . W tym roku byłem na AVS tylko na stadionie . I nic mnie tam nie powaliło na kolana :)

nie miałem okazji ich słuchać, a i ich design nie przekonuje mnie. poza tym, te 260k za sztukę... chyba wolałbym rozdać biednym! na odsłuch składa się tak wiele elementów, że przy takich budżetach, to mówimy już o poziomach setek tysięcy PLN. granicy nie ma. nie chodzi tu pewnie zatem o dramatyczny przyrost jakości wraz ze wzrostem ceny. tu wchodzą w grę już pozamerytoryczne aspekty z dziedzin marketingu i psychologii. ale to nie ten wątek :)
stare konstrukcje chyba tylko dlatego nie są złe i dziś (a może nieraz lepsze), że zasadniczo medium się nie zmieniło, a w przypadku winyli, nie zmieniło się wcale.
Dobrze powiedziane

frywolny trucht

Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 00:24100 wpisów - cholera - trza się brać do pisania  Nie można by jakoś karniakiem nadgonić? ;-)

Chyba da się coś z tym zrobić ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2017, 13:59
Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 00:24100 wpisów - cholera - trza się brać do pisania  Nie można by jakoś karniakiem nadgonić? ;-)

Chyba da się coś z tym zrobić ;)
Mnie też te 100 wpisów martwi ale nie umiem na siłę wymyślać tematów [emoji12] to nie łatwa sprawa zeby nie zawracać głów głupotami specom z forum

vasa



Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2017, 13:59
Chyba da się coś z tym zrobić ;)
Chyba tylko do roboty zapędzić >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Prawdę mówiąc, nie wiem o co chodzi z tymi 100 wpisami. To chyba nie to forum :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: jarekbukowski w Luty 10, 2017, 16:12Więc powiedzmy: 3-5k. Na dziś. Ciekaw jestem Waszych opinii, doświadczeń.

Husariaa 2. Pierdylion ustawień, dwa moduły korekcji do samodzielnej wymiany :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Gdyby był potrzebny to leży u mnie Naim Stageline. Mogę pożyczyć do czasu nabycia docelowego pre.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jarekbukowski

Cytat: frywolny trucht w Luty 11, 2017, 17:21
Cytat: jarekbukowski w Luty 10, 2017, 16:12Więc powiedzmy: 3-5k. Na dziś. Ciekaw jestem Waszych opinii, doświadczeń.

Husariaa 2. Pierdylion ustawień, dwa moduły korekcji do samodzielnej wymiany :)

czytałem wiele dobrego. chętnie bym wypróbował. Panie Moderatorze kochany (ups...te słowa ostatnio mają złe skutki)...czy mogę prosić o jakąś podpowiedź, gdzie można tą husarię obejrzeć/posłuchać, wypróbować/kupić?
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

jarekbukowski

Cytat: vasa w Luty 11, 2017, 20:30Naim Stageline

vasa - więcej niż chętnie pożyczę na kilka dni, jeśli można. w przyszłym tygodniu może odwiedzi mnie KAWOSZ i też coś wypróbuję z jego stajni pre-ampów.
jak i gdzie możemy się umówić, o ile mieszkasz gdzieś w pobliżu Warszawy?
aha - też słucham klasyki.
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

frywolny trucht

Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 23:19czytałem wiele dobrego. chętnie bym wypróbował. Panie Moderatorze kochany (ups...te słowa ostatnio mają złe skutki)...czy mogę prosić o jakąś podpowiedź, gdzie można tą husarię obejrzeć/posłuchać, wypróbować/kupić?

Poluj na Ahaję. Konstruktora. Podejrzewam, że puści, lub puścił już kolejną, ulepszoną wersję. Coś z zasilaniem miało być lepiej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 23:22
Cytat: vasa w Luty 11, 2017, 20:30Naim Stageline

vasa - więcej niż chętnie pożyczę na kilka dni, jeśli można. w przyszłym tygodniu może odwiedzi mnie KAWOSZ i też coś wypróbuję z jego stajni pre-ampów.
jak i gdzie możemy się umówić, o ile mieszkasz gdzieś w pobliżu Warszawy?
aha - też słucham klasyki.
W temacie klasyki słuchałem ostatnio Shade "Diamond Life" pytam córki podoba cię się muzyką? i moja 5cio latania corka mówi tato to Klasyka!

vasa

Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 23:22aha - też słucham klasyki.
No to masz fory :)
Jak mi dasz adres na prv o Ci go wyślę.
Ja jestem Wrocławsko-Poznański i staram się południka Łodzi nie przekraczać :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 23:19Panie Moderatorze kochany
Słyszycie to zadowolone mruczenie ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Luty 11, 2017, 23:34
Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 23:19Panie Moderatorze kochany
Słyszycie to zadowolone mruczenie ?

To chyba niemy kotek ja nie słyszę mruczenia

vasa

Cytat: amati74 w Luty 11, 2017, 23:36ja nie słyszę
No ale jak to?
Audiofil? Tupot elektronów słyszy a mruczenia zadowolonego kota nie słyszy?
Duszy użyj
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Panowie jeśli kogoś interesuje jest na TVP kultura Morrissey 25

amati74

Cytat: vasa w Luty 11, 2017, 23:47
Cytat: amati74 w Luty 11, 2017, 23:36ja nie słyszę
No ale jak to?
Audiofil? Tupot elektronów słyszy a mruczenia zadowolonego kota nie słyszy?
Duszy użyj
Jak duszy użyje to się okaże że w trzewiach kota Marek Skrzyn na perkusji gra aby myślicie ze to mruczenie kota[emoji12] [emoji4] [emoji2]

jarekbukowski

Cytat: vasa w Luty 11, 2017, 23:28
Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 23:22aha - też słucham klasyki.
No to masz fory :)
Jak mi dasz adres na prv o Ci go wyślę.
Ja jestem Wrocławsko-Poznański i staram się południka Łodzi nie przekraczać :)

vasa, dzięki piękne. nie spodziewałem się takiego zaufania i forów :) ale chyba sobie odpuśćmy. szkoda narażać się na koszty i nie chcę brać odpowiedzialności. niemniej, gdybyś jednak przekroczył południk, to zapraszam na kawę i odsłuch :)

serdecznie pozdrawiam,
Jarek

p.s. klasyka dziś jest bardzo szeroko rozumiana :) czasem może zbyt szeroko. ale jeśli mowa o tej właściwie rozumianej, to polecam np. Panufnika, Suita staropolska. Piękne!
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

jarekbukowski

Cytat: vasa w Luty 11, 2017, 23:34
Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 23:19Panie Moderatorze kochany
Słyszycie to zadowolone mruczenie ?


vasa - słychać mruczenie! tak, powiedzmy, między słowami... nasz naród wyszkolony w czytaniu aluzji ;-)
Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100

amati74

Cytat: jarekbukowski w Luty 12, 2017, 00:59
Cytat: vasa w Luty 11, 2017, 23:28
Cytat: jarekbukowski w Luty 11, 2017, 23:22aha - też słucham klasyki.
No to masz fory :)
Jak mi dasz adres na prv o Ci go wyślę.
Ja jestem Wrocławsko-Poznański i staram się południka Łodzi nie przekraczać :)

vasa, dzięki piękne. nie spodziewałem się takiego zaufania i forów :) ale chyba sobie odpuśćmy. szkoda narażać się na koszty i nie chcę brać odpowiedzialności. niemniej, gdybyś jednak przekroczył południk, to zapraszam na kawę i odsłuch :)

serdecznie pozdrawiam,
Jarek

p.s. klasyka dziś jest bardzo szeroko rozumiana :) czasem może zbyt szeroko. ale jeśli mowa o tej właściwie rozumianej, to polecam np. Panufnika, Suita staropolska. Piękne!
Przepraszam że się wtrące jutro chętnie  sprawdzę polecaną przez Jarka klasykę.

amati74

Niestety nie znalazłem tego dzieła na yt

jarekbukowski

Onkyo Grand Integra A-8990, Denon DP-59L (z DL-103R), Cambridge Azur 740C, Cambridge Azur 851N, Technics SB-E 100