Pionieer XL-A700S (PL-570)

Zaczęty przez GB, Marzec 02, 2017, 23:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Jest wzmak, Aria gra. Cudownie.

Jedynie muszę wyeliminować buczenie transformatora gramofonu.

Jest power.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Dziś kupiłem używane analogi z lat 80. Jak rozpoznać czy są one stereo czy mono. Na okładkach nic nie jest oznaczone. Płyty polskie.

Jak są to wydania mono to czy należy zmienić wkładkę i igłę do ich odtwarzania?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: GB w Marzec 24, 2017, 21:27
Dziś kupiłem używane analogi z lat 80. Jak rozpoznać czy są one stereo czy mono. Na okładkach nic nie jest oznaczone. Płyty polskie.

Jak są to wydania mono to czy należy zmienić wkładkę i igłę do ich odtwarzania?

Pozdrawiam
GB


Jeśli są to płyty z lat 80-tych to na 99,99 % są w stereo. Tak poza tym płyty mono możesz odtwarzać wkładką stereofoniczną. Tylko do szelaków potrzebujesz igły o szerszym szlifie.

GB

Dzięki za info. To git. Wpadł Młynarski, Dire Straits, Chopin i kilka bajek dla córki.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rudy-102

Polskie Nagrania oznaczały.

M33 - mono



S33 - stereo


Gerwazy

Cytat: rudy-102 w Marzec 24, 2017, 21:35
Cytat: GB w Marzec 24, 2017, 21:27
Dziś kupiłem używane analogi z lat 80. Jak rozpoznać czy są one stereo czy mono. Na okładkach nic nie jest oznaczone. Płyty polskie.

Jak są to wydania mono to czy należy zmienić wkładkę i igłę do ich odtwarzania?

Pozdrawiam
GB


Jeśli są to płyty z lat 80-tych to na 99,99 % są w stereo. Tak poza tym płyty mono możesz odtwarzać wkładką stereofoniczną. Tylko do szelaków potrzebujesz igły o szerszym szlifie.

Zasadniczo tak, mówimy o polskich, ale jest wiele wznowień, np seria Z Archwium polskiego beatu, w przypadku których, mimo że płyta jest stereofoniczna, to źródło jest monofoniczne, i jest albo pseudo stereo, taki mix, albo mono. NA ten przykład trzy pierwsze płyty Niemena.

 
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: rudy-102 w Marzec 24, 2017, 21:43
Polskie Nagrania oznaczały.

M33 - mono



S33 - stereo



Jakie m-33? To że płyta jest monofoniczna świadczy oznaczenie XL :)
Nic nie sprzedaję

rudy-102

Cytat: Gerwazy w Marzec 24, 2017, 22:01To że płyta jest monofoniczna świadczy oznaczenie XL :)
Też, ale M33 i S33, lub ST33 to były chyba nawet międzynarodowe standardy oznaczeń.

GB

Ok na okładkach brakowało informacji jednak na płytach widnieje albo S albo napis stero.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

elem

Cytat: Gerwazy w Marzec 24, 2017, 22:01To że płyta jest monofoniczna świadczy oznaczenie XL

Doprecyzujmy - nie zawsze. Zdarzały się płyty z okładkami z oznaczeniem XL i umieszczoną poniżej naklejką "Stereo" . Ta naklejka po jakimś czasie potrafi się odkleić.

Obecne wznowienia Polskich Nagrań mają szatę graficzną pierwszych wydań mono (o ile takie były) a zawierają wersje stereo.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GB

Witam,

Do czego służy ten ciężarek i jak go powinno się prawidłowo ustawić. Zauważyłem do po roku czasu.

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa



Cytat: GB w Grudzień 13, 2018, 20:23
Witam,

Do czego służy ten ciężarek i jak go powinno się prawidłowo ustawić.
On wyważa poprzecznie krzywe ramiona. Żeby obciążenie łożysk ramienia było symetryczne.
Ustaw wg instrukcji i zapomnij.


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Grudzień 13, 2018, 20:42


Cytat: GB w Grudzień 13, 2018, 20:23
Witam,

Do czego służy ten ciężarek i jak go powinno się prawidłowo ustawić.
On wyważa poprzecznie krzywe ramiona. Żeby obciążenie łożysk ramienia było symetryczne.
Ustaw wg instrukcji i zapomnij.


[emoji377][emoji1634]
Nie mam takowej.

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Ustawiasz ramię w poziomie w położeniu równowagi, oczywiście przy opuszczonej windzie.
Antyskating ustawiasz na "0".
Chwytasz z tyłu za rant obudowy i pochylasz gramofon do przodu (opiera się na przednich nogach a tylne unosisz).
Ramię ma tendencje do ruchu poziomego w kierunku osi talerza lub na zewnątrz. Przesuwasz ciężarek bliżej lub dalej od korpusu ramienia by ten ruch nie występowała i ramię zawsze pozostawało w położeniu równowagi. Czyli nie wykonywało tych ruchów wahadłowych do środka lub na zewnątrz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: vasa w Grudzień 13, 2018, 21:01
Jak to nie masz jak masz [emoji3]http://cloud.tapatalk.com/s/5c12ba66122a5/ve_pioneer_pl-570.pdf

[emoji377][emoji1634]
Coś nie działa mi ten link, a chętnie bym ją pobrał i poczytał.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: GB w Grudzień 13, 2018, 21:30
Cytat: vasa w Grudzień 13, 2018, 21:01
Jak to nie masz jak masz [emoji3]http://cloud.tapatalk.com/s/5c12ba66122a5/ve_pioneer_pl-570.pdf

[emoji377][emoji1634]
Coś nie działa mi ten link, a chętnie bym ją pobrał i poczytał.

______________
Pozdrawiam,
GB
To daj maila na pw to Ci wyślę.

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Poszło.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

No i dziś pojechałem odebrać LAR'a od Pana Czyżewskiego.

Przy okazji zabrałem patefon, aby sprawdził buczenie. Po otwarciu wnętrzności okazało się, że ktoś, kto dorabiał transformator na europejski prąd, przykleił go do obudowy gramofonu.
A to powodowało rozchodzenie się dźwięku transformatora po całym urządzeniu. Zawieśiliśmy go na kawałku pianki i gumy. Buczenie ustało.
Cytat: GB w Marzec 12, 2017, 07:13
To delikatne buczenie nie jest z kolumn. Występuje po wyłączeniu wzmacniacza a w momencie kiedy adaper jest wpięty do prądu. Delikatnie buczenie wydobywa się ze środka gramofonu. Jest to takie "transformatorowe" buczenie. Pewnie to jest to przerobienie prądu z japońskiego na europejski.

Pozdrawiam
GB

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Słucham jak to gra razem, tj. LAR i SL1200G. W pewnej chwili lecę do wzmacniacza sprawdzić czy nie mam zbyt dużo ustawionego basu. Nie wszystko jest ok - regulator w pozycji neutralnej.

Fajnie pojawił się mięsisty bas.

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: GB w Grudzień 15, 2018, 22:04dziś pojechałem odebrać LAR'a od Pana Czyżewskiego.
Widziałeś jakieś ciekawe klamoty w jego jamie?
Coś nowego na warsztacie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Grudzień 15, 2018, 23:34
Cytat: GB w Grudzień 15, 2018, 22:04dziś pojechałem odebrać LAR'a od Pana Czyżewskiego.
Widziałeś jakieś ciekawe klamoty w jego jamie?
Coś nowego na warsztacie?
Pełno starych sprzętów. Zrobił jakiś prototypowy, jednostkowy wzmacniacz lampowy. Przyszedł po niego jakiś człowiek, wydawał się być znajomy.

Pozdrawiam.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: GB w Grudzień 15, 2018, 23:38jednostkowy wzmacniacz lampowy
No to trzeba się wybrać.
Tam sami znajomi :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Grudzień 15, 2018, 23:57
Cytat: GB w Grudzień 15, 2018, 23:38jednostkowy wzmacniacz lampowy
No to trzeba się wybrać.
Tam sami znajomi :)
Mariusz jak się wybierzesz to daj znaka co znalazłeś ciekawego