Autor Wątek: NUDAmini- MM/MCHO ; MCLO.  (Przeczytany 16413 razy)

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
Odp: NUDAmini- MM/MCHO ; MCLO.
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 17, 2019, 19:43 »
Panowie, czy ktoś robił takie próby i ma doświadczenia... chciałbym upchnąć duże, dyskretne op-ampy (Burson V6 lub Staccato) w sekcji MM preampu NUDAmini. Czy to jest możliwe i wykonalne? Rzecz jasna, z odpowiednimi extenderami, lecz obawiam się że coś uszkodzę lub zrobię zwarcie i będzie kłopot. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 21, 2019, 00:17 »
Ja mam pewne doświadczenia ze Staccato

Staccato w pierwszej wersji zamontowane do MM bez ekstenderów. Opisywałem to gdzieś na początku przygody z lutowaniem. Kondensatory wlutowałem ciut wyżej (może 1-2 mm) co pozwoliło na ich rozchylenie i ulokowanie w dipie Staccato. Na nich grałem. Niska temperetura. Bez zwarć.

Potem dokupiłem z ciekawości na potrzeby obsadzenia MC Staccato OSH-S. Lutując MC skorzyztałem z doświadczeń MM i także kondensatory mam wlutowane odrobinę wyżej pod kątem co pozwala zamontować duże OPA (na styk).  Staccatto OSH-S do MM też się mieści. Ten Opa niestety ma wyższą temperaturę pracy i radiator przy pewnych okolicznościach może mieć styczność z kondensatorem. Warto na to zwrócić uwagę przy montażu bezpośrenim. Jeśli użyjesz ekstenderów przy OSH-S pamietaj o dość wysokiej temp.

Poniżej parę zdjęć poglądowych w tymczasowej obudowie. Jest wysoka więc mam pewien zapas na tego typu wynalazki. Estetyka niemniej cierpi. Jeśli jesteś z Wawy to coś można zaaranżować.

Bursony są niższe i węższe. Musiałbyś dokładnie pomierzyć co i jak się da upchnąć.

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 21, 2019, 00:25 »
Zdjęcia mogę wysłać na priv. Nie chcią się ładować i mam białą jak snieg stronę. Strach się bać gdyż to środek lata.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 21, 2019, 15:06 »
Pięknie dziękuję za odpowiedź 🙂 i jeśli można, to poproszę o choćby jedno zdjęcie na priv.

Jeśli będę wkładał Staccato, to tylko z przedłużkami... W moim preampie płytki są zamocowane od spodu, do tego ze wszystkimi elementami od spodniej strony. Do dolnej pokrywy mam może 1 cm miejsca, nie więcej.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen