Standy i kolce pod kolumny

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 09, 2014, 22:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

No właśnie przymierzam się do standów na moje podłogówki (KEF Q5). Czy ma jakieś większe znaczenie grubość standów (podstaw granitowych 3 cm a 5 cm, czy to tylko kwestia prezentacji i gustu.?
Jakie jest Wasze spojrzenie na ten temat.?
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Ciężkie jest lepsze. Mam drewniane standy pod Focalami. Ostatnio zostały zasypane w środku granitowym tłuczniem, drobnym i... to ma sens :) W Twoim przypadku grubość = waga a ta ostatnia ma znaczenie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Znalazłem sprawdzoną firmę specjalizującą się właśnie m.in w standach (podstaw granitowych wszelakiego rodzaju). Przygotowuje takie standy całościowo włącznie z przedstawieniem projektów. Kolce, grawerki, napisy na granicie, podstawy, kolorystyka - czyli taki full wypas.

Nick na alle: owca01
Tu można zobaczyć więcej:
http://allegro.pl/standy-granitowe-podstawy-platforma-antywibracyjna-i4500939129.html

Namiary:

Sebastian Owczarek
Dalachów 51a
46-325 Rudniki
tel.kom (601)322 570
email: sebadal51@op.pl
Gadu-Gadu  nr 8047096

Jak już dostanę zamówione standy to wrzucę foty na forum.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Oglądałem już kiedyś ofertę tego allegrowicza. Rozsądne ceny, do tego możliwość wygrawerowania logo lub nazwy producenta sprzętu. Też się nad tym zastanawiam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No właśnie przyszły zamówione standy z kolcami. Muszę przyznać iż bardzo dobrze zapakowane i zabezpieczone jak na marmur, fazowane przez co wydaje mi się iż sam wygląd ustawionych na nich kolumnach wygląda wręcz zabójczo. Jutro wrzucę fotki i jakieś opinię o zmianie dźwięku.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Oto co wyszło z zamówienia:

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kubeł

Greg, granit nie jest szczęśliwym materiałem, bo zwyczajnie "dzwoni". Akustycznie jest słaby, zbiera sporo wibracji próbując ratować się masą, ale niestety struktura nie ta. Zdecydowanie polecam podstawy drewniane lub z płyt (najlepiej kombinowanych, np. MDF+sklejka), a w "nagrobki" nie warto się pchać.

GregWatson

To ciekawe, bo przeleciałem kilka może kilkanaście wątków tego typu na różnych forach audio i jeśli chodzi o standy to tylko z "kamienia", "drewno" natomiast pod sprzęt. Przejrzałem też sporo różnych fotek na forach  i różnych stronach poświęconych tematyce audio i nigdzie nie zauważyłem "drewnianych" standów pod kolumny - przypadek?
Nie próbowałem jak akustycznie brzmią kolumny pod "drewnem" więc nie będę się wysilał i tworzył hipotez. Słyszałem natomiast kilka przykładów kolumn pod standami "z kamienia" i nie zaobserwowałem jakiś niepokojących zjawisk "dźwiękowych".


Niniejszym wątek ten poświęcam dyskusji i wymianie doświadczeń co i jak z tymi standami. Opinie, wrażenia, próby z różnymi materiałami - ciekaw jestem Waszych rozwiązań oraz efektów z ich zastosowania oraz zadowolenia bądź nie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Ja mam standy drewniane, zasypane w środku,  celem dociążenia,  gresikiem. Jest ok. Na głośnikach leża zawsze jakieś książki,  celem dociążenia a niekiedy poczytania. I to też jest ok.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Mam drewniane. ale stoja na granitach...W sumie to i tak akustyka w pokoju gra  :)

masza

Pod podłogówki to jest rewelacyjne

http://hifijaity.pl/kukly/kulky-pg10-podstawy-pod-kolumny-wolnostojace/



Używałem pod WLMami i nic lepszego nigdy nie znalazłem.

A teraz monitory mam na Skylan'ach, które nie są z żadnego żelastwa.
Są chyba z MDFu albo kompozytu jakiegoś (bo lekkie) i zasypane "dedykowanym" :) do nich żwirkiem.


wojtek41


masza


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Piekne i łatwe,  takie lubimy ja i moj wzmacniacz ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kubeł

Cytat: GregWatson w Grudzień 19, 2014, 21:38Przejrzałem też sporo różnych fotek na forach  i różnych stronach poświęconych tematyce audio i nigdzie nie zauważyłem "drewnianych" standów pod kolumny - przypadek?

To absolutnie żaden przypadek, to po prostu wykreowany trend, z którym już mało kto polemizuje traktując granit w audio jako oczywistą i słuszną drogę. A tak niestety nie jest. Spróbuj poeksperymentować z innymi materiałami.

GregWatson

To jeszcze wyjaśnijmy sprawę do końca, jeśli drewno to twarde, miękkie czy też sklejka i teoretycznie jaka grubość chociaż pewnie to w zależności od własnych upodobań. Zarówno lite drewno jak i grubsze sklejki dostępne są w firmowym markecie budowlanym i za całkiem przyzwoite pieniądze. MDF pewnie też znajdziemy. No i kombinacja drewna z MDF-em też widzę była eksperymentowana.
Wszelakie sugestie i własne wyniki z doświadczeń tego typu mile widziane.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kubeł

Drzewo raczej twardsze: dąb, buk. Niektórzy z powodzeniem stosują bloki masarskie :). One są o różnych grubościach i można dopasować. Taniej będzie kombinować kanapkę typu mdf/sklejka/mdf. Bardzo dobrze sprawują się podstawy zasypywane śrutem lub piachem. Większość porządnych standów jest tak skonstruowana. Warto zauważyć, że standy pod monitory rzadko bywają z granitu. To również nie jest żaden przypadek.

GregWatson

Właśnie, należałoby chyba zróżnicować materiał w zależności od rodzaju kolumn. Inne pod kolumny podstawkowe, monitory a inne pod podłogówki?.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kubeł

Zdecydowanie. Jest pole do zabawy i eksperymentów, ale warto.

frywolny trucht

Ja mam takie standy ( no niemal, brak brązowego paska)  i one mają podstawy z żeliwa. To głównie te podstawy nadają masy, a żeliwo jak wiadomo tłumi drgania. Tylko weź  w domu dokonaj obróbki żeliwa :)

gratefullde

Tak mi się zdaje,  że v różnice pomiedzy standami z drewna a metalowymi , zastosowanymi z użyciem tych samych kolumn w tym samym pomieszczeniu, będą mało wykrywalne niestety. Warto eksperymentować samemu, nawet z takimi materiałami jak marmur. Ja mam standy z drewna,  za diabła nie wiem jakiego, prawdopodobnie zakupiłem je od kolegi Rydza. Stoją sobie one na płytkach podłogowych,  za pośrednictwem kolców z filcowa podkładką. Całość gra bardzo fajnie,  podkladki filcowe usuwalem i montowalem pinownie, nie mają żadnego znaczenia a mnie ułatwiają przestawienie kolumn l
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9