Autor Wątek: Biegamy  (Przeczytany 8995 razy)

Offline moon

• maniak
Odp: Biegamy
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 05, 2019, 09:22 »
spam?
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline kazan

• maniak
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 05, 2019, 10:30 »
Zazdraszczam Wam chłopaki , że sobie możecie po lasach pohasać   8)
Ja dochodzę do siebie po kapitalnym remoncie gnatów i mam nadzieję , że wkrótce dołączę do mobilnych szczęśliwców  ::)
Dupsko boli jak diabli  >:(
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 05, 2019, 10:38 »
srogo, zdrowia
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline krzysiow122

• **
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 05, 2019, 10:43 »
Hej - chciało by się powiedzieć - Kto Ci to zrobił?

Sam miałem kiedyś rozwalone kłykcie w kolanie i wiem jak ciężko dochodzi się do siebie.
Ja później zaczynałem bieganie wg techniki "slow rinning" - tak troszkę jak bym był dziadkiem, a na narty to sobie kupiłem mały usztywniacz kolanowy z zawiasami i tak sobie śmigam.
Aby usprawnić kolano i w ogóle  całą nogę to przez 8 miesięcy byłem każdego dnia na basenie, bardzo dużo to daje.

Zdrowia życzę i pozdrawiam
Monobloki DIY SET 300B/6SN7  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS   CD Fonica CDF 002R   Lenco L-75 - ART DJ II  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2  lub  konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 05, 2019, 10:45 »
No to żeś się pięknie urządził.
To są blizny po jakimś zabiegu ortopedycznym?
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 05, 2019, 11:09 »
Cholewka czlowiek nawet nie mysli o takich sprawach i wydaje mu sie, ze jest niezniszczalny,
ostatnio nawet sobie sprawilem cos takiego do lasu bo zaliczylem dwie potezne gleby a mialem takie g...ne nakollanniki
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline kazan

• maniak
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 05, 2019, 11:58 »
Tak , jestem po obustronnej , wysokiej osteotomii podkolanowej (prostowanie piszczeli) + regeneracja łąkotki w lewym kolanie . W skrócie , kupa bólu i kasy, ale czego się nie robi dla swojej pasji ?!
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .

Offline LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 05, 2019, 13:32 »
A ja dzisiaj pierwszy raz po operacji trochę podbiegłem Czyli kilkaset metrów  :o
Coś mi się widzi, że jednak muszę się zapisać na druga operacje usuwania żelastwa. Przeszkadza  :(
Radio kuchenne i serce do Muzyki.

Offline kazan

• maniak
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 05, 2019, 13:46 »
A ja dzisiaj pierwszy raz po operacji trochę podbiegłem Czyli kilkaset metrów  :o
Coś mi się widzi, że jednak muszę się zapisać na druga operacje usuwania żelastwa. Przeszkadza  :(

Co ci tam zostawili ?

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 05, 2019, 13:48 »
Tak , jestem po obustronnej , wysokiej osteotomii podkolanowej (prostowanie piszczeli) + regeneracja łąkotki w lewym kolanie . W skrócie , kupa bólu i kasy, ale czego się nie robi dla swojej pasji ?!
O  ja piernicze! Przy tym to moja operacja kolana wygląda jak zwykłe dłubanie w nosie. Życzę powrotu do zdrowia.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 05, 2019, 13:49 »
Cholewka czlowiek nawet nie mysli o takich sprawach i wydaje mu sie, ze jest niezniszczalny,
ostatnio nawet sobie sprawilem cos takiego do lasu bo zaliczylem dwie potezne gleby a mialem takie g...ne nakollanniki
Kiedyś podczas maratonu wyprzedził mnie człowiek z czymś podobnym na obu nogach. Przez dłuższy czas zastanawiało mnie co to za dziwne skrzypienie za plecami. Jak mnie wyprzedził to już wiedziałem :) .

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 05, 2019, 14:05 »
Mnie to sluzy na motorku, poki co do chodzenia nie potrzebuje

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 05, 2019, 14:14 »
Tamten miał ortezy, ale wyglądały podobnie :).

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 05, 2019, 14:57 »
Jakos sie lepiej czuje teraz, mniej sie boje, wieksza przyjemnosc z jazdy, przy ostatnim podwojnym tulupie z potrojnym rittbergerem upadlem na kolana i motor mnie dosc mocno przywalil do gleby, szczescie ze bylo miekko i sie troche wkomponowalem w podloze, to byla chwila gdzie postanowilem wydac troche miedziakow na zabezpieczenie stawow kolanowych

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 05, 2019, 15:18 »
Co ci tam zostawili ?
A takie tam trochę złomu  ;D

Offline kazan

• maniak
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 05, 2019, 15:31 »
Mam podobne dwie + 14 śrub  ::)
Powiedzieli , że gdzieś po 2 latach do usunięcia .

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 05, 2019, 16:00 »
Powiedzieli , że gdzieś po 2 latach do usunięcia
Dokładnie. Nie wcześniej.

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 05, 2019, 16:20 »
Oj, panowie, mocne fotki! Mam nadzieję, że wychodzicie z tego. Zdrowia!
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 05, 2019, 16:27 »
Oj... Są gorsze widoki.
Nie ma co narzekać tylko brać się za siebie i to rozruszać. To tylko tuning kości. Na to się nie umiera  :np:

Najgorsze, że tą blachę czuć pod palcem i widać na skórze jej kształt... Ble......  ;D

« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2019, 16:37 wysłana przez LampowY »

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 07, 2019, 22:05 »
Dla Lampowego szacun oczywiście w kategorii chodziarstwa :gn:.

Gdyby ktoś szukał inspiracji biegowej http://runeat.pl

"Parę" lat przed bieganiem próbowałem podobnej konstrukcji jak na obrazku. Niemniej samo kolano wymaga moda i DIY tu juz nie pomoże i jak wspomniał Kazan potrzebny worek pieniędzy, za które można by już powoli w klase Haj-End wchodzić.

Niemniej spacer, rower i rozsądne bieganie polecam. Pomaga pozbyć się toxyn.

Offline jimmi

• maniak
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 19, 2019, 18:57 »
Witam,
Moja trasa w aspektach dlugosci petli jest stala od lat i ma 4km. Biegam dosc systematycznie, jednak mam wydolnosc max 6km. Genotyp jakis paskudny we mnie siedzi i nie pozwala na dluzsze odcinki. Sytuacja ma sie nieco inaczej odnosnie kolarstwa i tutaj spektakularnie tez nie jest bo max zasiegi to 70km bez przerw. Srednio smigam petle 30km rowerem: w aspekcie ze "wychodze w domu- wsiadam- robie i wracam" Tak samo ide sie rado odlac.. poprostu rutyna aby nie zastygnac.
Robie to w miare czesto statystycznie.
Widzialem foty poszpitalne i wspolczuje Panowie :np:
Polamalem obojczyk, wiem co to znaczy miec przynajmniej drut w sobie i rechabilitacja. Z poczatkiem tego roku jestem jak nowonarodzony po tych perturbacjach
Mam szpitale w jednym palcu obcykane z zeszlego roku
Kolumny podstawkowe:ATC SCM 11 v.3 (Gniazda Cardas). Wzmazniacz:Musical Fidelity M6si. Tuner FM: Creek Destiny v.2. CD Player: Marantz CD72 MKIIse-mod (Streamer/DAC: C/A Magic 6 V.2 (zmodyfikowany). Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Shure M92E+Shure N97xE). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Kable glosnikowe: Harmonix CS-120 Improved. Interkonekt:Tara Labs Apollo1

Offline kazan

• maniak
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 19, 2019, 19:13 »
To nie genotyp to raczej :
Tak samo ide sie rado odlac.. poprostu rutyna aby nie zastygnac.
. Powinieneś raczej zwiększać stopniowo zakres treningu, to pomoże w lepszych osiągach :)

Offline jimmi

• maniak
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 19, 2019, 19:31 »
Powinieneś raczej zwiększać stopniowo zakres treningu, to pomoże w lepszych osiągach
Alez ja to wlasnie zrobilem...poczawszy od 15-16 roku zycia...
Potraktuj serio moja glowna wypowiedz. U mnie w bieganiu wydolnoc ma swoje maximum  ;)
Ja jestem dlugodystansowcem w wielu innych kwestiach, zwlaszcza silnej psychiki..Bieganie  ma u mnie ograniczenia i to wzialem juz na klate dosadnie 10 lat temu. Mam kuzyna maratonczyka  :D, biegalem z nim i ani myslal mnie ocenic za co go kocham.. :np:
Sama jego postaw powoduje, ze ide biegac.
Text o odlaniu znaczy tyle ze nie olewam, a traktuje sport w sensie obowiazku. Dokladnie tak jak umycie zebow.
Mysle ze w ten sposob chce przekazac moja postawe/podejscie do mojego ruchu fizycznego.
Dziekuje, ze sie starales mimo wszystko  ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2019, 19:41 wysłana przez jimmi »
Kolumny podstawkowe:ATC SCM 11 v.3 (Gniazda Cardas). Wzmazniacz:Musical Fidelity M6si. Tuner FM: Creek Destiny v.2. CD Player: Marantz CD72 MKIIse-mod (Streamer/DAC: C/A Magic 6 V.2 (zmodyfikowany). Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Shure M92E+Shure N97xE). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Kable glosnikowe: Harmonix CS-120 Improved. Interkonekt:Tara Labs Apollo1

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 20, 2019, 06:59 »
mam wydolnosc max 6km.
Najważniejsze, że się ruszasz. Bieganie ma sprawiać przyjemność i nie każdy musi zostać maratończykiem mimo, że dobiegnięcie do mety to wspaniałe uczucie. 6 km to jest mniej więcej pół godziny biegu i jak robisz to regularnie to jest super. Większość ludzi nie da rady nawet połowy tego dystansu. Tak trzymaj.

Offline jimmi

• maniak
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 20, 2019, 11:34 »