Autor Wątek: Są tu jacyś motocykliści?  (Przeczytany 3584 razy)

Offline McGyver

• McGyver's audio Asgaard
  • maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
Odp: Są tu jacyś motocykliści?
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 30, 2019, 15:17 »
Na przełomie lat'80 i '90 moi kumple jeździli grupą po kraju odrestaurowanymi starymi polskimi motocyklami, część z nich miała wózki boczne. Ubierali się w tzw. "moro" lub w skóry a na głowach mieli poniemieckie garnki. Na niektórych wiochach chłopi gonili ich z widłami, kosami, grabiami i innymi cepami  ;D ;D ;D

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 30, 2019, 16:29 »
Ja kiedyś w tym hełmie i kurtce skórzanej zaparkowałem na Puławskiej. Podeszła do mnie staruszka, myślałem, że o drogę będzie pytała, a ona: "proszę pana, my jeszcze pamiętamy..." i zrobiła smutną minę.

Fakt, Mokotów, zwłaszcza ta część, jest naznaczona miejscami gdzie rozstrzeliwano Powstańców, mieszkańców. Gdzie wychodzili z kanałów :(

Tak czy siak mam taki garnek, już nie zakładam.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline McGyver

• McGyver's audio Asgaard
  • maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 30, 2019, 16:55 »
Tak czy inaczej, to były świetnie zaprojektowane hełmy. Zapewniały bardzo dobrą ochronę w porównaniu z np. brytyjskimi "talerzami" Brodie lub francuskimi Adrian.
Równie dobrą ochronę zapewniały wówczas tylko sowieckie hełmy WZ40.

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 30, 2019, 16:58 »
bo tak szczerze to gdybys wykonal poczwornego tulupa z potrojnym rindbergerem to taki poniemiecki garnek raczej by Ci nie pomogl, to gdzie idea jezdzenia w czyms takim??
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline GB

• maniak
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 30, 2019, 19:19 »
Kiedyś założyłem taki kask. Ze względu na swój kształt, przy 50km/h+ zaczynał się unosić nad głową a od 80km/h zaczynał dusić za gardło i nie odpuszczał, dopóki się nie zwolniło.

>:D
Naturalny ogranicznik prędkości praradowych, dla czoperów.

Offline GB

• maniak
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 30, 2019, 19:20 »
Ja kiedyś w tym hełmie i kurtce skórzanej zaparkowałem na Puławskiej. Podeszła do mnie staruszka, myślałem, że o drogę będzie pytała, a ona: "proszę pana, my jeszcze pamiętamy..." i zrobiła smutną minę.

Fakt, Mokotów, zwłaszcza ta część, jest naznaczona miejscami gdzie rozstrzeliwano Powstańców, mieszkańców. Gdzie wychodzili z kanałów :(

Tak czy siak mam taki garnek, już nie zakładam.
Brawo Ty.

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 02, 2019, 00:47 »
bo tak szczerze to gdybys wykonal poczwornego tulupa z potrojnym rindbergerem to taki poniemiecki garnek raczej by Ci nie pomogl, to gdzie idea jezdzenia w czyms takim??

Są dwa sposoby latania. W pełnym rynsztunku lub na zdrapkę. Zakładając taki garnek na łeb, ma się świadomość, że się nie ma żadnej ochrony. Trzeba tak jechać, by nic się nie stało. Da się.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 16, 2019, 20:01 »
U mnie sezon motocyklowy rozpczety,
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline GB

• maniak
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 17, 2019, 09:10 »
U mnie sezon motocyklowy rozpczety,
Super. Może u mnie przyszły tydzień.