Autor Wątek: Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.  (Przeczytany 212869 razy)

Offline Atomek

• **
Mikrogumę polecam użyć również pod kondami - w miejscu, gdzie przylegają do PCB. To podwoi szanse na brak mikrofonowania kondów. Jeśli wpadnę na pomysł jak poprowadzić kabel uwzględniając ergo- i eko-nomie - odezwę sie natychmiast!

Dzięki Tomasz :) , jak na to spojrzałem to tak na szybko wpadł mi pomysł żeby to poprzestawiać (poprzesuwać) tak aby skróciły się długości przewodów. Jak znajdę chwilę wolnego to odkręcę płytki i porobię próby.

Offline Atomek

• **
Jak namierzysz podziel się linkiem.

Dam znać :) jak wrócę z roboty

Offline trambambula

• **

Ok, dzięki. Chyba nie będę eksperymentował i pójdę w coś sprawdzonego.
Witam. Czy ktoś z użytkowników pre próbował kondensatorów na wyjściu Mumdorf Supreme Silver/Oli?
Mam Mundorf Supreme Silver/Gold/Oil, tylko że w innym urządzeniu. Bardzo dobre kondensatory. Grają w zasadzie perfekcyjnie. Te bez złota podobno są bardziej szczegółowe, ale kosztem basu.

Offline justinet

• maniak
  • **
Mam problem u siebie, jeżeli ktoś jest w stanie coś pomóc, para kabli mi mikrofonuje, jak zbliżam rękę to efekt się nasila, w głośnikach słychać brum. Nie jest zależny od natężenia dźwięku, tylko od odległości dłoni od kabla. Jak jesteście w stanie pomóc będę wdzięczny. Efekt jest na najdłuższych przewodach sygnałowych od płytki selektora do wejścia na płytce przedwzmacniacza (zaznaczyłem na zdjęciu nr 2)
Czy rozwiązałeś już problem? połącz ekran z jednej strony do - powinno ustąpić

Offline Atomek

• **
Jeszcze nie zaglądałem do przedwzmacniacza, niestety w tym tygodniu nie miałem czasu, nie rozglądałem się też za mikrogumą, może jutro będę miał chwilkę to podziałam lutownicą i zajmę się zamówieniami. :) Dzięki za zainteresowanie  :np:

Online rudy-102

• maniak
nie rozglądałem się też za mikrogumą
Niektóre uszczelki do okien są z tego robione. Mają nawet ten plus, że są samoprzylepne.

Offline Atomek

• **
Dzięki rudy-102, dzięki justinet :) jak jutro ogarnę się po robocie poszukam w marketach tych uszczelek, jeżeli mikroguma to EPDM to na bank znajdę go w postaci uszczelek, teraz spora ich ilość jest z tego materiału. Istotna jest gęstość, rozumiem że potrzeba raczej tych miękkich.

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
Mam nowe pudło do niego, jak ktoś zainteresowany to proszę na PW. Zmieniłem koncepcję sprzętową i wyszło trochę inaczej. Kolor czarny obudowy.

Koszt jednej gotowej obudowy z nadrukami na facjacie i zadku oraz z wszystkimi otworami w obu panelach to 548zł. Jak dobrze pamiętam, jeśli było inaczej proszę o info.

Rzecz jasna że opuszczę. Za całość 450 zł razem z przesyłką. Obudowa raz rozłożona i spakowana w folie. Gwarantuję dobre zabezpieczenie przesyłki.

Po złożeniu tak to wygląda. Fotki zapożyczone z forum.

Micro Seiki DD-40,MR-711,RX-2000VF,RY-2200,RP-1090,MP-1,MX-5, wzm,pre Gennett, Pioneer A-88x,CT-959,PD-9700, Sony JA20ES, CDP-501,STR-V55,TC-K81,TCD-D8, Sherwood S-5000 mkII, Revox A-77 Prof, Onkyo M-200,P-200,TA-2570,DX-6770,T-9090 MK II, CP-1057f,FR-435,TA-2080, JVC BR-7000ERA, Sanyo RD-XM1,LAR LPS-1, Ortofon Verto, MaCaBriaa,LovelyCube,Korg DS-DAC-100, JBL-250 TI,LX-300 MK2,KefQ1,Heco Victa 300

Offline Atomek

• **
Część ekranów polutowałem, mikrofonowania nie ma, ale nadal jest brum (lekki). Zastanawiałem się nad zmianą położenia płytki zasilacza, przymocował bym go do jakiegoś kątownika, byłby w tej pozycji (fotka). Przesunął bym płytkę przedwzmacniacza w stronę zasilania (odrobinę) skróciłbym wtedy sygnał z pre do selektora i gniazd. Całe zasilanie oddzielone byłoby ekranem (kątownik załóżmy alu)

Online rudy-102

• maniak
Całe zasilanie oddzielone byłoby ekranem (kątownik załóżmy alu)
Stalowy będzie lepszy.

Offline justinet

• maniak
  • **
Część ekranów polutowałem, mikrofonowania nie ma, ale nadal jest brum (lekki). Zastanawiałem się nad zmianą położenia płytki zasilacza, przymocował bym go do jakiegoś kątownika, byłby w tej pozycji (fotka). Przesunął bym płytkę przedwzmacniacza w stronę zasilania (odrobinę) skróciłbym wtedy sygnał z pre do selektora i gniazd. Całe zasilanie oddzielone byłoby ekranem (kątownik załóżmy alu)
zanim zaczniesz robić coś co moim zdaniem niewiele pomoże, napisz jak masz poprowadzoną masę, w którym punkcie połączyłeś z obudową, poprawne połączenie powinno zlikwidować brum; lepszą radą jaką mogę się z Tobą podzielić to zmień ten zasilacz i ewentualnie trafo, ja mam Kolegi Muzg, z czystym sumieniem polecam, polecam również trafo Ogonowskiego, do kupienia tamże, wymiana zasilacza spowodowała u mnie  zanik brumów, szumów itp,  jeśli zakupisz to trafo będziesz potrzebował zmienić napięcie żarzenia na 6,3 V, łatwe do zrobienia , powodzenia :)

Online rudy-102

• maniak
, ale nadal jest brum (lekki)
Czy ten brum jest słyszalny przy podłączonym samym pre do integry, czy dopiero jak wszystko podłączysz?

Offline Atomek

• **
zanim zaczniesz robić coś co moim zdaniem niewiele pomoże, napisz jak masz poprowadzoną masę, w którym punkcie połączyłeś z obudową, poprawne połączenie powinno zlikwidować brum; lepszą radą jaką mogę się z Tobą podzielić to zmień ten zasilacz i ewentualnie trafo, ja mam Kolegi Muzg, z czystym sumieniem polecam, polecam również trafo Ogonowskiego, do kupienia tamże, wymiana zasilacza spowodowała u mnie  zanik brumów, szumów itp,  jeśli zakupisz to trafo będziesz potrzebował zmienić napięcie żarzenia na 6,3 V, łatwe do zrobienia , powodzenia
Dzięki justinet za rady, Nie łączyłem masy z obudową. W zasadzie w żadnym punkcie nie mam połączonej. Jedynie przewody mam polutowane z oplotem (masa połączona z ekranem przewodów kierunkowo) Jeżeli jesteś w stanie doradzić jak ją poprowadzić będę wdzięczny  :np:.

Offline Atomek

• **
Czy ten brum jest słyszalny przy podłączonym samym pre do integry, czy dopiero jak wszystko podłączysz?

Chwilowo nie mogę sprawdzić, ale z tego co pamiętam to brum był słyszalny już przy włączonym pre i końcówce mocy. Została mi do zakupu mikroguma do owinięcia kondensatorów, nie mogłem znaleźć produktów u nas w markecie budowlanym który nadałby się do tego celu.

Offline Atomek

• **
Nie pisałem tego wcześniej ale nawet z brumem ten pre gra świetnie :) Nie myślałem o zmianie tego zasilacza na razie, ale dzięki za cynk. Chciałbym spróbować jeszcze z tym co mam, bo trochę to jednak kosztowało :)

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
Nie pisałem tego wcześniej ale nawet z brumem ten pre gra świetnie :) Nie myślałem o zmianie tego zasilacza na razie, ale dzięki za cynk. Chciałbym spróbować jeszcze z tym co mam, bo trochę to jednak kosztowało :)
Justinet Ci dobrze doradza, zasilacze od Muzg są zdecydowanie lepsze, kupujesz jako całkowicie zmontowany, masz możliwość regulacji napięcia anodowego i napięcia żarzenia....
I co najważniejsze... przedwzmacniacz gra jeszcze lepiej....   :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Offline Atomek

• **
Macie kontakt do kolegi Muzg, czy ta strona i kontakt są aktualne?
https://muzgdiy.wordpress.com/tag/zasilacz-muzga/

Offline justinet

• maniak
  • **
Macie kontakt do kolegi Muzg, czy ta strona i kontakt są aktualne?
https://muzgdiy.wordpress.com/tag/zasilacz-muzga/
Lepiej muzgaudio.com, masz tam ceny, schematy, kontakt, można zamówić klocki

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Offline Atomek

• **
Dzięki za kontakt :)

Offline 1n4007

• *
Panowie, jakie lampy (12AY7) macie obecnie u siebie i jakie byście polecali?

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • Moderator
  • www.audioaddicted.co.uk
Panowie, jakie lampy (12AY7) macie obecnie u siebie i jakie byście polecali?

Im lepsze (droższe przeważnie niestety), tym lepsze granie. Już EH 6072A grały fajnie, tylko ja miałem pecha i jedna cholernie szumi.
Ja używam GE, do innych 12AY7 nie mam odniesienia - ale mam to pre na zmianę z lampami ECC88/PCC88 i w układzie z 12AY7 GE gra fajniej według mnie.
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; Wadia 121decoding computer DAC; Keisho 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; AudioAddicted AAC250 Speakers; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo

Offline MAAX

• **
A czy ktoś z Was posiłkował się jakimś generatorem i oscyloskopem przy "małpowaniu" ?
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A

Offline Rangefinder

• **
Odp: Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.
« Odpowiedź #1872 dnia: Października 03, 2020, 21:05 »
Pani i Panowie,

jak wasze opinie na temat klonów po tak długim czasie? Nadal używacie tego przedwzmacniacza, czy może znalazł się jakiś lepszy zawodnik?

Po roku wracam do pomysłu budowy. Przez ten czas kupiłem parę części i powoli rozgrzewam lutownicę...

Offline masza

• Moderator
  • no more spawów ;)
Odp: Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.
« Odpowiedź #1873 dnia: Października 03, 2020, 21:34 »
Służę swoim. Tanio odstąpię.
Od ponad pół roku leży w garażu  >:D Ale dobrze zapakowany!
Z każdym dniem rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w dude.

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #1874 dnia: Października 03, 2020, 21:39 »
Służę swoim. Tanio odstąpię.
Od ponad pół roku leży w garażu  >:D Ale dobrze zapakowany!
A co, szumiał Ci i brumiał?   ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka