Autor Wątek: Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.  (Przeczytany 140192 razy)

Offline Atomek

• **
Mikrogumę polecam użyć również pod kondami - w miejscu, gdzie przylegają do PCB. To podwoi szanse na brak mikrofonowania kondów. Jeśli wpadnę na pomysł jak poprowadzić kabel uwzględniając ergo- i eko-nomie - odezwę sie natychmiast!

Dzięki Tomasz :) , jak na to spojrzałem to tak na szybko wpadł mi pomysł żeby to poprzestawiać (poprzesuwać) tak aby skróciły się długości przewodów. Jak znajdę chwilę wolnego to odkręcę płytki i porobię próby.

Offline Atomek

• **
Jak namierzysz podziel się linkiem.

Dam znać :) jak wrócę z roboty

Offline trambambula

• **

Ok, dzięki. Chyba nie będę eksperymentował i pójdę w coś sprawdzonego.
Witam. Czy ktoś z użytkowników pre próbował kondensatorów na wyjściu Mumdorf Supreme Silver/Oli?
Mam Mundorf Supreme Silver/Gold/Oil, tylko że w innym urządzeniu. Bardzo dobre kondensatory. Grają w zasadzie perfekcyjnie. Te bez złota podobno są bardziej szczegółowe, ale kosztem basu.

Offline justinet

• maniak
  • **
Mam problem u siebie, jeżeli ktoś jest w stanie coś pomóc, para kabli mi mikrofonuje, jak zbliżam rękę to efekt się nasila, w głośnikach słychać brum. Nie jest zależny od natężenia dźwięku, tylko od odległości dłoni od kabla. Jak jesteście w stanie pomóc będę wdzięczny. Efekt jest na najdłuższych przewodach sygnałowych od płytki selektora do wejścia na płytce przedwzmacniacza (zaznaczyłem na zdjęciu nr 2)
Czy rozwiązałeś już problem? połącz ekran z jednej strony do - powinno ustąpić

Offline Atomek

• **
Jeszcze nie zaglądałem do przedwzmacniacza, niestety w tym tygodniu nie miałem czasu, nie rozglądałem się też za mikrogumą, może jutro będę miał chwilkę to podziałam lutownicą i zajmę się zamówieniami. :) Dzięki za zainteresowanie  :np:

Offline rudy-102

• maniak
nie rozglądałem się też za mikrogumą
Niektóre uszczelki do okien są z tego robione. Mają nawet ten plus, że są samoprzylepne.

Offline Atomek

• **
Dzięki rudy-102, dzięki justinet :) jak jutro ogarnę się po robocie poszukam w marketach tych uszczelek, jeżeli mikroguma to EPDM to na bank znajdę go w postaci uszczelek, teraz spora ich ilość jest z tego materiału. Istotna jest gęstość, rozumiem że potrzeba raczej tych miękkich.

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
Mam nowe pudło do niego, jak ktoś zainteresowany to proszę na PW. Zmieniłem koncepcję sprzętową i wyszło trochę inaczej. Kolor czarny obudowy.

Koszt jednej gotowej obudowy z nadrukami na facjacie i zadku oraz z wszystkimi otworami w obu panelach to 548zł. Jak dobrze pamiętam, jeśli było inaczej proszę o info.

Rzecz jasna że opuszczę. Za całość 450 zł razem z przesyłką. Obudowa raz rozłożona i spakowana w folie. Gwarantuję dobre zabezpieczenie przesyłki.

Po złożeniu tak to wygląda. Fotki zapożyczone z forum.

Micro Seiki DD-1, DD-40, MR-711, RX-2000VF, RY-2200, RP-1090, MP-1, MX-5, zestaw lampowy Gennett, Pioneer A-88x, F-91, CT-959, PD-9700, Sony JA20ES, NAD C356Bee MOD DAC, Revox A-77 Professional, Onkyo P-3370, TA-2570, FR-435, LAR LPS-1, Ortofon Verto, MaCaBriaa, LovelyCube, Sennheiser HD-600, Dynavox AMP-S, Beresford TC-7220 mk II, Korg DS-DAC-100, Panasonic RQ-P266, Kef Q5, Q1, Heco Victa 300.

Offline Atomek

• **
Część ekranów polutowałem, mikrofonowania nie ma, ale nadal jest brum (lekki). Zastanawiałem się nad zmianą położenia płytki zasilacza, przymocował bym go do jakiegoś kątownika, byłby w tej pozycji (fotka). Przesunął bym płytkę przedwzmacniacza w stronę zasilania (odrobinę) skróciłbym wtedy sygnał z pre do selektora i gniazd. Całe zasilanie oddzielone byłoby ekranem (kątownik załóżmy alu)

Offline rudy-102

• maniak
Całe zasilanie oddzielone byłoby ekranem (kątownik załóżmy alu)
Stalowy będzie lepszy.

Offline justinet

• maniak
  • **
Część ekranów polutowałem, mikrofonowania nie ma, ale nadal jest brum (lekki). Zastanawiałem się nad zmianą położenia płytki zasilacza, przymocował bym go do jakiegoś kątownika, byłby w tej pozycji (fotka). Przesunął bym płytkę przedwzmacniacza w stronę zasilania (odrobinę) skróciłbym wtedy sygnał z pre do selektora i gniazd. Całe zasilanie oddzielone byłoby ekranem (kątownik załóżmy alu)
zanim zaczniesz robić coś co moim zdaniem niewiele pomoże, napisz jak masz poprowadzoną masę, w którym punkcie połączyłeś z obudową, poprawne połączenie powinno zlikwidować brum; lepszą radą jaką mogę się z Tobą podzielić to zmień ten zasilacz i ewentualnie trafo, ja mam Kolegi Muzg, z czystym sumieniem polecam, polecam również trafo Ogonowskiego, do kupienia tamże, wymiana zasilacza spowodowała u mnie  zanik brumów, szumów itp,  jeśli zakupisz to trafo będziesz potrzebował zmienić napięcie żarzenia na 6,3 V, łatwe do zrobienia , powodzenia :)

Offline rudy-102

• maniak
, ale nadal jest brum (lekki)
Czy ten brum jest słyszalny przy podłączonym samym pre do integry, czy dopiero jak wszystko podłączysz?

Offline Atomek

• **
zanim zaczniesz robić coś co moim zdaniem niewiele pomoże, napisz jak masz poprowadzoną masę, w którym punkcie połączyłeś z obudową, poprawne połączenie powinno zlikwidować brum; lepszą radą jaką mogę się z Tobą podzielić to zmień ten zasilacz i ewentualnie trafo, ja mam Kolegi Muzg, z czystym sumieniem polecam, polecam również trafo Ogonowskiego, do kupienia tamże, wymiana zasilacza spowodowała u mnie  zanik brumów, szumów itp,  jeśli zakupisz to trafo będziesz potrzebował zmienić napięcie żarzenia na 6,3 V, łatwe do zrobienia , powodzenia
Dzięki justinet za rady, Nie łączyłem masy z obudową. W zasadzie w żadnym punkcie nie mam połączonej. Jedynie przewody mam polutowane z oplotem (masa połączona z ekranem przewodów kierunkowo) Jeżeli jesteś w stanie doradzić jak ją poprowadzić będę wdzięczny  :np:.

Offline Atomek

• **
Czy ten brum jest słyszalny przy podłączonym samym pre do integry, czy dopiero jak wszystko podłączysz?

Chwilowo nie mogę sprawdzić, ale z tego co pamiętam to brum był słyszalny już przy włączonym pre i końcówce mocy. Została mi do zakupu mikroguma do owinięcia kondensatorów, nie mogłem znaleźć produktów u nas w markecie budowlanym który nadałby się do tego celu.

Offline Atomek

• **
Nie pisałem tego wcześniej ale nawet z brumem ten pre gra świetnie :) Nie myślałem o zmianie tego zasilacza na razie, ale dzięki za cynk. Chciałbym spróbować jeszcze z tym co mam, bo trochę to jednak kosztowało :)

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
Nie pisałem tego wcześniej ale nawet z brumem ten pre gra świetnie :) Nie myślałem o zmianie tego zasilacza na razie, ale dzięki za cynk. Chciałbym spróbować jeszcze z tym co mam, bo trochę to jednak kosztowało :)
Justinet Ci dobrze doradza, zasilacze od Muzg są zdecydowanie lepsze, kupujesz jako całkowicie zmontowany, masz możliwość regulacji napięcia anodowego i napięcia żarzenia....
I co najważniejsze... przedwzmacniacz gra jeszcze lepiej....   :)
Kolumny - JBL; Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a (odnowiona/modyfikowana);
Kenwood Model 600 - chyba pójdzie na działkę do systemu górnego?

Offline Atomek

• **
Macie kontakt do kolegi Muzg, czy ta strona i kontakt są aktualne?
https://muzgdiy.wordpress.com/tag/zasilacz-muzga/

Offline justinet

• maniak
  • **
Macie kontakt do kolegi Muzg, czy ta strona i kontakt są aktualne?
https://muzgdiy.wordpress.com/tag/zasilacz-muzga/
Lepiej muzgaudio.com, masz tam ceny, schematy, kontakt, można zamówić klocki

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Offline Atomek

• **
Dzięki za kontakt :)

Offline 1n4007

• *
Panowie, jakie lampy (12AY7) macie obecnie u siebie i jakie byście polecali?

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • Moderator
  • www.audioaddicted.co.uk
Panowie, jakie lampy (12AY7) macie obecnie u siebie i jakie byście polecali?

Im lepsze (droższe przeważnie niestety), tym lepsze granie. Już EH 6072A grały fajnie, tylko ja miałem pecha i jedna cholernie szumi.
Ja używam GE, do innych 12AY7 nie mam odniesienia - ale mam to pre na zmianę z lampami ECC88/PCC88 i w układzie z 12AY7 GE gra fajniej według mnie.
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; Wadia 121decoding computer DAC; Keisho 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; AudioAddicted AAC250 Speakers; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo

Offline MAAX

• *
A czy ktoś z Was posiłkował się jakimś generatorem i oscyloskopem przy "małpowaniu" ?
Pioneer A300, NAD 3020B, SANSUI A-80 B&S, monitorki T+A