Dali kontra Warhol

Zaczęty przez infoaudio.pl, Kwiecień 22, 2017, 07:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

infoaudio.pl

Do 7 października w Pałacu Kultury i Nauki można oglądać wystawę "Dali kontra Warhol". W ostatni piątek w zaszczytnym towarzystwie kilku mniej lub bardziej znanych osób odbył się wernisaż... Paweł i Malg zarekomendują adekwatnie do rangi i wartości wydarzenia, ja osobiście zapraszam. Zwiedzając wystawę warto zobaczyć kolekcję winyli, których okładki projektował Andy Warhol.


miniabyr

Dali to ja a Warhol to Grzegorz !A w tyle  jacyś  celebryci co nie dawali nam chwili wytchnienia. ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

infoaudio.pl

tak, celebryci... Piotr Metz z radiowej trójki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

malg

#3
Moje wrażenia

1. Okładki vinyli, jeśli ktoś się interesuje historią winyli oraz historią muzyki XX wieku, warto zobaczyć, oryginały okładek płyt winylowych wielu znanych i mniej znanych, między innymi płyty Rolling Stones, Velvet Underground, .... długo wyliczać. Poza tym grafiki, rzeźby i obrazy Dali-ego oraz prezentacje sztuki użytkowej Warhol-a.

2. Event rozpoczęła pogadanka trójki panów: P. Metz (organizator), Szyman Majewski(ambasador I) i Stach Szabłowski (ambasador II). Pan P.Metz bardzo rzeczowo opowiadał o historii związanej z Dali-m i Warhal-em mnie szczególnie interesowała ta część związana z nasza manią audio(czyli Warhol). Sz. Majewski jak zwykle dużo żartował, starając się reprezentować jako ambasador wystawę (nawet zabawnie). Pan S. Szabłowski mówił skąpo przede wszystkim o Warhol-u.

3. Potem odbył sie koncert inaugurujący - Kuba Więcek (saxofon) z zespołem, M.Barański (Kontrabas, gitara basowa), Łukasz Żyta (perkusja). O zespole nie będę pisał bo już pisałem przy okazji koncertów w 12on14. Na koncercie pierwsze dwa utwory z płyty Więcka wydanej przez Polish Jazz. Potem aranżacje jazzowe utworów "Velvet Underground" aby nawiązać do tematu wystawy.

4. Po koncercie oglądanie wystawy w grupach z przewodnikiem i w końcu rozmowy w kuluarach. No i darmowe wypitki  ;D

Ja z Pawłem obejrzeliśmy wystawę wcześniej bo przyszliśmy na 18:30 a wszystko zaczęło się o 20-tej. W niektórych miejscach trwały jeszcze prace montażowe ;D.  Przed rozpoczęciem mieliśmy okazję też porozmawiać w Kubą Więckiem. Oprócz środowiska audio (dystrybutorzy, branża) na wystawie pojawili się oczywiście  ;) posłowie kilku opcji (jak to na tego typu event-ach) oraz wiele nieznanych mi osób pewnie ze środowiska sztuki (w sumie jakieś 100 - 150 osób EDIT: może do 200).






tatachabera

Jak już mowa o S. Dali,  to miłośnikom jego twórczości polecam berlińska galerię na Leipziger Platz. Na dwóch piętrach wystawionych jest około 450 prac w tym wspaniałe grafiki ( te z Don Kichota też są :). Ponadto wystawa może dodatkowo korzystać z 2000 prac z prywatnych kolekcji. Bilety w znośnej cenie (około 50zl). Na miejscu można zakupić reprodukcje prac. Moim zdaniem pozycja obowiązkowa podczas pobytu w Berlinie.   
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

infoaudio.pl

To ja dorzucę nieco o zapleczu i kuluarach:

1. Kolekcja jest własnością słowackich winylo-maniaków. Byli oni na wernisażu i są lekko zaniepokojeni tym co zobaczyli w podświetlonych gablotach. Wystawione są w nich okładki i płyty, organizator zadbał o świetlenie LED i odpowiednie dylatacje. Montaż całości wykonany z wielką dbałością o każdy najmniejszy szczegół etc...
... jednak właściciele zgłosili poważne uwagi... jeśli ktoś zgadnie czego dotyczyły, mamy dla niego nagrodę w postaci płyty winylowej!

2. Dużą część kolekcji przekazał na wystawę Piotr Metz z PR III. Z różnych powodów nie wszystko zostało wyeksponowane, ale okazało się, że jest on wielkim miłośnikiem tego zespołu i od wielu lat gromadzi pamiątki i płyty Velvet-ów w różnych wersjach i na różnych nośnikach.

3. Niestety oglądanie tego zbioru bez głębszej analizy jest tylko oglądaniem okładek. Dokument opisujący kolekcję to około 30 stron tekstu. Każda płyta ma "przyklejone" do siebie wiele ciekawostek, które są opisane. Na przykład na jednej z najstarszych płyt, a mówimy o latach 40 XX wieku, jest informacja, że płytę wytłoczono z nietłukącego się winylu - to okres gdy zastępował on szelak, więc dla prawdziwego kolekcjonera informacja ta jest niezwykle cenna!
:))

4. Faktycznie Kuba Więcek, przygotowując swoje wersje utworów VE, zrobił kawał dobrej roboty. To bardzo zdolny, młody muzyk i niezależnie czy nazywają go współczesnym nowym Komedą czy Coltran'em - warto śledzić jego karierę.

5. Fajnie, że kilka osób wpadło. Staramy się namówić Piotra Mezta, aby przygotował dla małej i zamkniętej grupy - kuratorskie zwiedzanie kolekcji płytowej. To będzie prawdopodobnie w maju...



malg

Cytat: infoaudio.pl w Kwiecień 24, 2017, 09:06
... jednak właściciele zgłosili poważne uwagi... jeśli ktoś zgadnie czego dotyczyły, mamy dla niego nagrodę w postaci płyty winylowej!
Ja i miniabyr nie mozemy, bo wiemy  ;D ;D ;D
a poza tym mamy obaj dużo vinyli ;)

miniabyr

Wiemy ,wiemy i nie powiemy . A Kuba Więcek to gość na miarę Komedy  tylko gra na "konewce" a nie na fortepianie. :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: miniabyr w Kwiecień 24, 2017, 22:37
A Kuba Więcek to gość na miarę Komedy :)
Wielokrotnie po powtarzałem, ale pochwał nigdy nie za dużo :)

malg

jeszcze wrzucę dwa zdjęcia z występu Kuby

1. Tak zaczynał
2. a tak kończył

kefas

Czasem żałuję, że nie mieszkam bliżej Warszawy.

Zaniepokojeni? Czerwonymi obramowaniami? Światłem ledowym? ;)

Piterski

Może tym, że płyty nie mają jakiejś zabezpieczającej je od spodu przekładki?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Mam tę płytę niestety w jakości VG+/EX-.
Jak kiedyś uda mi się kupić w lepszej jakości to tęż sobie zrobię taką ramkę i ją powieszę. Teraz byłoby mi szkoda, że wyblaknie albo coś. :D

malg

Cytat: kefas w Kwiecień 25, 2017, 15:56
Mam tę płytę niestety w jakości VG+/EX-.
Jak kiedyś uda mi się kupić w lepszej jakości to tęż sobie zrobię taką ramkę i ją powieszę. Teraz byłoby mi szkoda, że wyblaknie albo coś. :D
a jakiej płycie piszesz ? bo nie skumałem :P

kefas

Ta która jest na fotografii Sticky Fingers

malg

Sorry, ja myślałem ze odnosisz sie do mojego zdjecia   :)
Bo na pierwszy rzut oka to beam nad zespołem, przypomina okładkę ICHiNG Hołdysa, ale to nie ona.

kefas

Chodziło mi o wcześniejsze zdjecie. A te nad zespołem rzeczywiście przypomina i ching

kefas

A tak na marginesie  Kuba Więcek to syn mojego kolegi z pracy. ;)

Tyle, że to zbieżność nazwisk ;D