SPRZEDAJEMY / KUPUJEMY > poradnik kupującego/sprzedającego

Firma kurierska czy jednak Poczta Polska

(1/8) > >>

GregWatson:
Wątek dosyć istotny bo nierzadko dotyczy naszego sprzętu, który wysyłamy w świat. Mając na uwadze bezpieczeństwa jak i czas podróży naszych urządzeń chciałbym się zorientować co do Waszych doświadczeń w tym zakresie. Ja osobiście wysyłałem zarówno Pocztą Polską jak i Kurierem i póki co wszystko (odpukać) szło całkiem gładko. Aczkolwiek uprzedzony różnymi filmikami z netu jestem z dnia na dzień coraz to bardziej zaniepokojony w jaki sposób traktowane są nasze cudeńka.

Jeśli chodzi o Pocztę Polską to mile zaskakują mnie wszystkie przesyłki zagraniczne (Japonia, Hong Kong) przychodzą wręcz błyskawicznie (7 dni od daty wysłania zapłaty PayPalem) - jestem w szoku.
Natomiast krajowe wleczą się (przesyłka wysłana we wtorek jeszcze do mnie nie dotarła).
Co do bezpieczeństwa transportu i przeładunków to byłem z racji swojego zawodu na na "bazie" przeładunkowej   jednej z większych w Polsce - we Wrocławiu. Potężna hala gdzie pracownicy popylają po niej na rowerach. Zarówno załadunek jak i przeładunek odbywa się tam w miarę bezpiecznie ludziska przesyłają nawet zwierzątka w różnych specjalnych pojemnikach. Nie zauważyłem tam negatywnego traktowania przesyłek choćby z racji monitoringu jaki funkcjonuje gdzie w każdej chwili można zrewidować w jaki sposób traktowane są przesyłki.

Swego czasu sporo wysyłałem różnymi kurierami i w zasadzie nie mam poważniejszych uwag co do czasu trwania. Jedyną w zasadzie niepokojącą rzeczą jest ich sposób traktowania ukazana na wielu filmikach. Prawda czy fałsz. Kiedyś wysyłając paczkę zmuszony byłem podrzucić ją bezpośrednio na halę (odlotów paczek) - szczerze mówiąc nie polecam, widok jest wręcz brutalny a pracownicy to raczej ludzie z przypadku.

Ciekaw jestem jakie są Wasze doświadczenia i czy jest jakiś "złoty środek".

Wireless:
Ja myślę, że trudno generalizować, bo wiele zależy od konkretnej placówki pocztowej/centrali kurierskiej.
W moim przypadku - jednoznacznie kurier. Przesyłka pocztowa raz, że idzie wieki, a dwa, że listonosz dowożący paczki ich, de facto, nie dowozi, tylko wrzuca do skrzynki awizo. A potem muszę i tak jechać na pocztę i tak. Z kurierami natomiast (odpukać) żadnych problemów nigdy nie miałem.

GregWatson:
Wiem. Najlepszym rozwiązaniem jest odbiór osobisty albo przez znajomego ale nie zawsze jest to możliwe. I to rozwiązanie jest najbliższe ideału.  :)

gratefullde:
Każda z firm ma lepsze i gorsze dni. Co niektóre zostawiają mi przesyłki na parapecie. Nie chce się jeździć w te i z powrotem, ja to rozumiem ale mają tel i mogą się umówić na odbiór. Nie dzwonią. Cholera.
PP jes tak sobie, nie będę piał z zachwytu bo trochę się polepszyło. Ale też nie będę ich negował. Czasami im się udaje. Za to brawo.

axolotl:
Baaardzo ciekawy temat. W zasadzie mam jedno pytanko, bo chyba ze ciemny jestem na dzisiejszy swiat.
Przyjezdza do mnie kurier ( nie bede podawal firmy bo to nieistotne) i przywozi paczke za 3k.

Odbieram, wszystko ok.
Pytam, gdzie podpisac? A on , ze nic nie trzeba podpisywac.
Mada faka przeciez jakby trafil na oszusta i naciagacza to dzwonie nazajutrz do kolesia , ktory mi paczke wyslal i pytam .... kiedy do mnie dojdzie paczka.

Nie kumam tego, a takich przypadkow u m ie bylo wiecej. Towary wcale nie mniej kosztowaly.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej