Autor Wątek: Ciekawe stacje i audycje radiowe  (Przeczytany 597 razy)

Online GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
Ciekawe stacje i audycje radiowe
« dnia: Lipiec 16, 2017, 10:12 »
Od dłuższego już czasu podczas różnych podróży czy też chwil wolnych od czarnej i srebrnej płyty nasłuchuję różnych stacji radiowych czy też bliżej mówiąc ciekawych audycji jakich jest całkiem sporo w naszym otaczającym świecie. Bardzo podoba mi się audycja Wojciecha Manna i Marka Niedźwieckiego, której często nasłuchuję ze smartfona "Historia jednej piosenki" (nie mylić tego z tym co nadają czasem w TV.

"W 2002 roku Panowie Wojciech Mann i Marek Niedźwiecki rozpoczęli rundę spotkań. Miało ich być kilkanaście, w rzeczywistości spotykali się przez 3 lata i nagrali prawie 800 odcinków „Historii jednej piosenki”. Do dziś obaj nie mogą uwierzyć w ogrom tego przedsięwzięcia. Jakie są te rozmowy? Zabawne, ciekawe, pełne wiedzy o muzyce. Opisać się nie da, ale można posłuchać. "

Audycja wciągająca, przeplatana ciekawymi historyjkami oraz prowadzona momentami ze sporym poczuciem humoru spotkania. I tu widać olbrzymią wiedzę Tych Panów jak i ich podejście do samej muzyki.

Serdecznie zapraszam do posłuchania szczególnie w podróży na smartfonie:

http://moje.polskieradio.pl/station/10/Wojciech-Mann-i-Marek-Niedzwiecki

I tylko pomyśleć, Ĺźe Wojciech MANN "ma warsztatowe braki". Ale cóş nikt nie jest idealny.   ;)

Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD-9700, Pioneer PDR-05, Pioneer D-07, Pioneer CT-959, Micro Seiki MX-5
Zestaw II: Pioneer A-88X, Micro Seiki MR-711, AT-440MLa, Micro M-7000/e, Sony MDS JA20ES, Pioneer F-91
Inne: Beresford TC-7220 MKII, Micro Seiki MX-1, AKG K-240 Monitor, KEF Q5, Q1

Offline axolotl

• maniak
Odp: Ciekawe stacje i audycje radiowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2017, 10:15 »
Od jakiegos miesiaca slucham radiowej 3ki po 6h dziennie w pracy. Szczerze to nie wyobrazam sobie teraz sluchac np. rmf fm.
Wszystkim polecam posluchac, szczegolnie tym, co chca oderwac sie od komery radiowej.

Online GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
Odp: Ciekawe stacje i audycje radiowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2017, 10:19 »
Jeszcze też ciekawą audycją jest "W tonacji Trójki"

http://www.polskieradio.pl/9/684/Artykul/1788826,W-tonacji-Trojki-14-lipca-godz-1408

Wśród prowadzących: Piotr Stelmach, Anna Gacek i Wojciech Mann, Piotr Kaczkowski, Marek Niedźwiecki, Piotr Metz.

W tym odcinku CZESŁAW NIEMEN

« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2017, 10:39 wysłana przez GregWatson »
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD-9700, Pioneer PDR-05, Pioneer D-07, Pioneer CT-959, Micro Seiki MX-5
Zestaw II: Pioneer A-88X, Micro Seiki MR-711, AT-440MLa, Micro M-7000/e, Sony MDS JA20ES, Pioneer F-91
Inne: Beresford TC-7220 MKII, Micro Seiki MX-1, AKG K-240 Monitor, KEF Q5, Q1