Autor Wątek: Moja kolekcja - co mam na talerzu  (Przeczytany 17124 razy)

Offline Flip Back

• maniak
Odp: Moja kolekcja - co mam na talerzu
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 13, 2018, 00:24 »
Panie Juter - gratulacje pięknego systemu. Szacun! Na naszych forach takie cuda to na jednej ręce można policzyć. Miałem okazję słuchać mniejszych 4343 i to był odlot!

Jestem pewien, że spora większość wszelakich audio fanów może pomarzyć tylko o takich klockach. Jeszcze więcej może pomarzyć o pokoju tylko do słuchania muzyki.  Także olać dupościsków, otwierać browara i zmieniać płyty na talerzu :-)  :np:  :pij:

Offline Flip Back

• maniak
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 13, 2018, 00:42 »
U mnie na talerzu tacy goście się kręcą :-)

Offline jamówię

• maniak
  • No Naim,No Music
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 13, 2018, 07:25 »
Panie Juter - gratulacje pięknego systemu. Szacun! Na naszych forach takie cuda to na jednej ręce można policzyć. Miałem okazję słuchać mniejszych 4343 i to był odlot!

Jestem pewien, że spora większość wszelakich audio fanów może pomarzyć tylko o takich klockach. Jeszcze więcej może pomarzyć o pokoju tylko do słuchania muzyki.  Także olać dupościsków, otwierać browara i zmieniać płyty na talerzu :-)  :np:  :pij:
Nie wiem Synu do kogo kierujesz te słowa,ale mam nadzieję że nie do mnie. Zapytałem z ciekawości,bo te konkretne JBL muszą się konkretnie rozpędzić. Chyba nie wagarowałeś na fizyce w szkole średniej?
Paczki są przepiękne,dlatego pytałem,czy kolekcjonerskie,czy odrestaurowane. Forum temu służy. Nikt tu z nikogo łacha nie ciągnie. Więcej luzu.
Harbeth=>Naim=>Pokój tylko do słuchania muzyki.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 13, 2018, 09:08 »
Flip Back. Wygrałeś konkursa. Zajrzyj do puli nagród i wybierz coś dla siebie. Sorry za OT.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Online juter22

• maniak
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 13, 2018, 10:01 »

Nie wiem Synu do kogo kierujesz te słowa,ale mam nadzieję że nie do mnie. Zapytałem z ciekawości,bo te konkretne JBL muszą się konkretnie rozpędzić. Chyba nie wagarowałeś na fizyce w szkole średniej?
Paczki są przepiękne,dlatego pytałem,czy kolekcjonerskie,czy odrestaurowane. Forum temu służy. Nikt tu z nikogo łacha nie ciągnie. Więcej luzu.
Więcej luzu dla Was wszystkich, dla tych co twierdzą że na ‚czworakach’ u mnie i tych innych z różnymi teoriami ;)
Wymiary pokoju podałem więc nie jest to kurnik, tylko 30m2, na fizyce byłem dlatego poniżej 12’’ nie schodzę, a te 18’’ jest dokładnie takie jak chciałem mieć ;D
Pozdrawiam Wszystkich

Offline jamówię

• maniak
  • No Naim,No Music
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 13, 2018, 10:15 »
A odrestaurowywałeś  je?

Online juter22

• maniak
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 13, 2018, 12:12 »
Nie, takie kupiłem, każda śrubka ‚made in usa’ każdy przetworniki pomierzony, sprawdzony, cewki,pianki wszystko absolutnie produkcji JBL, rozpraszacze od Kenrick Sound, skrzynie robione wg planów, każdy materiał użyty taki sam lub lepszy, jedyna różnica to na tabliczkach brak nr seryjnego. Zwrotnice w układzie cc na dużo lepszych komponentach niż oryginalne (ale to każdy chyba wie że kupując stare JBL’e to trzeba zrobić).

Offline jamówię

• maniak
  • No Naim,No Music
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 13, 2018, 13:24 »
No właśnie chciałem zapytać o Kenricka. Piękne są i niech Ci służą.

Online juter22

• maniak
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 13, 2018, 21:03 »
Dziękuję, będą.
Najważniejsze z tego 24h wyjzadu jest to, że poznałem fantastycznego człowiek, który od ok.40 lat  zajmuje się "starymi" JBL'i, Altec'ami, Tannoy'ami, Klangfilm'ami, będąc w jego magazynie, pierwszy raz w życiu widziałem tyle sprzętu w jednym miejscu...
Jakby ktoś chciał uzbroić się w pierwszoligowy sprzęt zapraszam na pw, z mojej strony pełna rekomendacja.

Offline Flip Back

• maniak
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 13, 2018, 22:37 »
Nie wiem Synu do kogo kierujesz te słowa,ale mam nadzieję że nie do mnie.
Chłopaku od fizyki, a odnosisz wrażenie, że do Ciebie? Nie czytasz uważnie...

Flip Back. Wygrałeś konkursa.
Dzięki za info. Odezwę się na prv.

Online juter22

• maniak
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 17, 2018, 14:19 »
Coś tam słucham ;D
Muszę się osłuchać z nowymi paczkami, i jestem po 3 płycie, jest fantastycznie...wow! efekt przerósł oczekiwania  8)
Nawiązując do minionego RSD, dziś doszła paczka ze Svart Records, nie wiem dlaczego tak długo, być może ze względu na promocję podczas RSD bo winyle mieli od 5€, więc ceny naprawdę doskonałe, kilka sztuk wpadło, póki co każda to strzał w 10. mimo iż każda trochę inna  ;D
1. Brutus "Wandering Blind" fantasyczny bluesrock z Oslo, prawdziwy powerband
2. 40 Watt Sun "Wider than the sky" doom grany na akustycznej gitarze, jest ciężko, lirycznie, świetnie nagrana płyta, mega przestrzeń, transujące brzmienia, bomba
3. Jess and the Ancient Ones "Second Psychedelic Coming" occult-rock zakrapiany psych-rockiem, z damskim wokalem, fletem i hammondami, no łeb urywa, świetny band, ostatni numer powala, pełna rekomendacja.

Offline jamówię

• maniak
  • No Naim,No Music
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 17, 2018, 15:23 »
Najbardziej w tym wątku podoba mi się to,że Ty tyle płyt przewalasz, o to w tym chodzi. JBL przepiękne. Ma duży szacunek do tej firmy a oglądając zdjecia z Monachium,widzę,że wypuszczają kolejne modele z serii Monitor Studio,świetnie!

Online juter22

• maniak
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 17, 2018, 15:34 »
Dzięki.  ;D 8)

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 17, 2018, 15:34 »
byly LP w Svart od 5 ojro? nie trafilem na to, albo trafilem tyle, ze wszystkie mnie interesujace byly po normalnej cenie;)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Online juter22

• maniak
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 17, 2018, 15:49 »
Dziś mam trochę więcej czasu, więc wrzucam to czego jeszcze na talerzu nie było  ;D
#RSD2018  8)
1. Rage Against The Machine - Domocratic National Convention 2000
2. OSTR - Masz to jak w banku
przedstawiać nie trzeba :) wiadomo że jest ogień  8) 8) 8) 8)

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 20, 2018, 22:33 »
Dosc mrocznie i posepnie.
Uwielbiam ten material.

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 20, 2018, 22:38 »
Też bardzo lubię. Prawie najlepszy album Laibach, zaraz po Krst pod Triglavom-Baptism.
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 20, 2018, 22:54 »
Też bardzo lubię. Prawie najlepszy album Laibach, zaraz po Krst pod Triglavom-Baptism.
Widze ze nie jestem sam ;-)
'Krst.....' niestety nie mam,ostatnio sluchalem z dziesiec lat temu.Moze dluzej.
Ostatni material przecudowny wedlug mnie.
Za chwile wrzucam cos innego.
Cos bardzo innego!

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 20, 2018, 23:16 »
Cos innego   8)

Offline Flip Back

• maniak
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 20, 2018, 23:52 »
Na dobranoc spokojne dźwięki. Brytyjski folk z japońskiego tłoczenia...

Online McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 21, 2018, 00:14 »
Uwielbiam ten material.
A ja uwielbiam (prawie) wszystko co mroczne i posępne. No chyba że przy okazji także nudne, to wtedy rzecz jasna nie uwielbiam. Ewentualną wtórność jestem w stanie wybaczyć, jeśli nie nudne.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 21, 2018, 01:17 »
Uwielbiam ten material.
A ja uwielbiam (prawie) wszystko co mroczne i posępne. No chyba że przy okazji także nudne, to wtedy rzecz jasna nie uwielbiam. Ewentualną wtórność jestem w stanie wybaczyć, jeśli nie nudne.

Osmiele sie zatem polecic to:       https://deutschnepal.bandcamp.com/album/comprendido-time-stop-and-world-ending

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #272 dnia: Maj 22, 2018, 19:24 »
Dzisiejsza skrobanka

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #273 dnia: Maj 23, 2018, 15:52 »

« Odpowiedź #232 dnia: Maj 11, 2018, 22:28 »
Cytuj (zaznaczone)
A u mnie "drobna" przebudowa. JBL 250ti znalazły nowego właściciela a JBL 4345 godnie je zastąpiły...
Właśnie się zgrywają z moim systemem...           i jest absolutny sztos

Za-je-bi-ście :D

Piękny obrazek, gratuluję! Proszę, wklej to zdjęcie w "ołtarzach", jak pisałeś...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #274 dnia: Maj 23, 2018, 17:59 »
Przyszła paczka od Tomka . Oryginalnego tłoczenia nie słuchałem . Za to to wznowienie polecam z czystym sumieniem . Kichy nie ma jest ok .
kawosz wersja apolityczna.