Autor Wątek: Hi End dla oszczędnych czyli Tara Labs Apollo I  (Przeczytany 395 razy)

Offline muda44

• maniak
Hi End dla oszczędnych czyli Tara Labs Apollo I
« dnia: Sierpień 05, 2017, 17:45 »
Tematy kablowe często przewijają się przez różne fora a przeważnie są to bardzo " ostre " dyskusje z tymi co słyszą wpływ kabli na brzmienie z  " niesłyszącymi  " .
Fakty są takie że kable które dobrze " grają " a raczej mało psują są bardzo drogie więc nie dziwi mnie to że ktoś mając kabel za powiedzmy 100zł zmienia go na taki kilka razy droższy i różnic nie słyszy . Mało jest bardzo dobrych i relatywnie niedrogich interkonektów a o takim chciałbym tu właśnie napisać .
W swojej historii testowania różnych interkonektów miałem takie za 7zł i takie za 16000zł .
Przez ten czas nie trafiłem na niedrogi interkonekt wart zachwytów jakie opisałem na innym forum zakładając klub Qeda i opisując bardzo tani i bardzo dobry kabel głośnikowy Ruby który przy odpowiedniej konfekcji może zostać docelowym kablem w wielu systemach .
I tak trafiłem na interkonekt RCA Tara Labs Apollo I .
Kabel ten w wersji RCA kosztuje około 1100zł . Dla jednych to dużo dla innych akurat a dla tych co mogą wydać jeszcze więcej na kabel może okazać się kablem docelowym .

Tara jest zapakowana w tekturowe pudełko . Sam kabel jest spakowany w folię a wtyczki zabezpieczone prostymi i skutecznymi osłonkami . Zatrzymując się przy wtyczkach są one zakręcane i dosyć ciasno wchodzą na gniazda . Nie są to co prawda topowe gniazda WBT ale ciężko coś im zarzucić chociaż nie są małe i przy typowym rozstawie standardowych gniazd RCA wchodzą na styk .
W pudełku dostajemy jeszcze kilka " papierków " ale w tym temacie nie są one ważne .

Kabel wpięty do systemu może zaskoczyć niejedną osobę nawet osłuchaną ze znacznie droższymi kablami .
Nie jest to kabel uniwersalny , kabel nieco przyciemnia i dociąża przekaz ale nie kosztem precyzji czy zmatowienia jakie występują w podobnych cenowo kablach " węglowych " . Priorytetem kabla nie są chirurgicznie wycięte kontury , mega dynamika ani fala mikro detali .
Bas nie jest nigdzie pogrubiony ani wzmocniony a jednak sięga nisko , jest wystarczająco szybki i konturowy ze świetna barwą . Góra pasma jest nieco wycofana ale bez utraty rozdzielczości ale to co przykuwa uwagę to średnica . Takiej barwy , zróżnicowania , selektywności i dokładności połączonej z naturalnością nie słyszałem w kablach nawet kilka razy droższych . Kabel jest wzorem dla określenia " muzykalny " . Kultura przekazu i klasa grania na bardzo wysokim poziomie . Nic nie ginie , wszytko jest na swoim miejscu i pokazane tak że można słuchając muzyki wsiąknąć na wiele godzin ...

Polecam sprawdzić ten kabel zwłaszcza w systemach zbyt analitycznych , suchych , sterylnych , mało barwnych z ubogim w ilość basem. Być może odmieni brzmienie systemu i znacznie podniesie radość z jego słuchania .

Zdjęcie ze strony producenta .
Kef R900 + mod. Accuphase E-408. Cambridge Audio Stream Magic 6 + mod.Transporty CD Accuphase DP-65 i Marantz CD72 + mod. Nagrywarka Tascam CD-RW900mkII. Harmonix CS 120 Improved. Kimber KS-1030. Sieciówki WW. Panele Audioform. Stolik Audio Philar Modern Line III.  Platformy antywibracyjne DIY. Listwa Sonus Oliva.

Offline frywolny trucht

• maniak
Odp: Hi End dla oszczędnych czyli Tara Labs Apollo I
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2017, 19:22 »
Mam jakąś taką prywatną ansę do wtyków w których sygnał błądzi po obudowie. A te na takie wyglądają. Ciekawe, że oprócz najwyższych modeli WBT, wtyków Eichmann-a także Chord izoluje. Jedni widzą problem, inni nie? A WBT w tańszych nie widzi.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2017, 19:54 »
Tak mi się nasunęło, gdy posłuchałem nie lampowego dla odmiany, Questyle cma 600i.
Zmieniałem kabelki i nie sposób było różnicę wychwycić.
Ale dlaczego tak piszę o tym. Ano bo rzeczony dac/wzmacniacz, gra tak pięknie i muzykalnie, z ogromną ilością informacji, przekaz żywiołowy i naturalny, że żaden kabelek nie jest w stanie tego zjebac.
Doszedłem do takiego wniosku, że bdb źródło dźwięku oraz świetny dac i wzmacniacz, kolumny, słuchawki i właściwości metrowego druta sa pomijalne.
Takie moje przemyślenia choć nie przeczę że jakieś zmiany kable robią. Ino mikre.
SE 6C33C/6F8G + pre phono ecc83 Gennett + Tannoy Cheviot + Sony PSX-70 + Dynavector 20x2 + Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro +  Tomanek + Questyle CMA 600i + Senheiser HD598 + AKG 240DF + Denon AH-D7200

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2017, 19:55 »
Mam jakąś taką prywatną ansę do wtyków w których sygnał błądzi po obudowie. A te na takie wyglądają. Ciekawe, że oprócz najwyższych modeli WBT, wtyków Eichmann-a także Chord izoluje. Jedni widzą problem, inni nie? A WBT w tańszych nie widzi.

Też kiedyś tak myślałem do czasu jak posłuchałem nowej Tary 0,8 ale używam gniazd WBT NEXTGEN gdzie jest dużo plastiku i mało metalu .
To są kable przesyłające sygnał analogowy ale miałem Tarę RSC AIR Digital 75 gdzie też były takie wtyczki i nie przeszkadzały w tym jak ten kabel " grał " w stosunku do innych , znacznie tańszych kabli .

Kef R900 + mod. Accuphase E-408. Cambridge Audio Stream Magic 6 + mod.Transporty CD Accuphase DP-65 i Marantz CD72 + mod. Nagrywarka Tascam CD-RW900mkII. Harmonix CS 120 Improved. Kimber KS-1030. Sieciówki WW. Panele Audioform. Stolik Audio Philar Modern Line III.  Platformy antywibracyjne DIY. Listwa Sonus Oliva.

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2017, 20:23 »
Tak mi się nasunęło, gdy posłuchałem nie lampowego dla odmiany, Questyle cma 600i.
Zmieniałem kabelki i nie sposób było różnicę wychwycić.
Ale dlaczego tak piszę o tym. Ano bo rzeczony dac/wzmacniacz, gra tak pięknie i muzykalnie, z ogromną ilością informacji, przekaz żywiołowy i naturalny, że żaden kabelek nie jest w stanie tego zjebac.
Doszedłem do takiego wniosku, że bdb źródło dźwięku oraz świetny dac i wzmacniacz, kolumny, słuchawki i właściwości metrowego druta sa pomijalne.
Takie moje przemyślenia choć nie przeczę że jakieś zmiany kable robią. Ino mikre.

Mam zupełnie odmienne doświadczenia poparte wieloma porównaniami i próbami ale te rozważania niech się " rozwijają " w odpowiednich dla nich wątkach ;)