Katologowanie płyt na discogs.com - polecam!

Zaczęty przez tomasz_pianista, Sierpień 13, 2017, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Pewnie już gdzieś się przewinął temat na forum, ale myślę, że warto jeszcze raz zachęcić.

Strona discogs oferuje możliwość skatalogowania płyt, wydań jest bardzo dużo, znalazłem praktycznie wszystko. Można się dowiedzieć ile orientacyjnie jest warta wasza kolekcja płyt, ile macie tytułów, z którego roku itd...

Dzisiaj dodałem większość płyt, lekko się zdziwiłem kiedy zobaczyłem wartość kolekcji:) Inflacja robi swoje.
Grupa ratowania poziomu.

christo

To prawda. Bardzo fajne narzędzie. Używam od jakiegoś czasu. Z uwagi na wrodzone lenistwo, na razie dodałem tylko płyty z kodem kreskowym. :) Bardzo wygodna aplikacja na smartfona.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Marek20

Cytat: tomasz_pianista w Sierpień 13, 2017, 22:01
Pewnie już gdzieś się przewinął temat na forum, ale myślę, że warto jeszcze raz zachęcić.

Strona discogs oferuje możliwość skatalogowania płyt, wydań jest bardzo dużo, znalazłem praktycznie wszystko. Można się dowiedzieć ile orientacyjnie jest warta wasza kolekcja płyt, ile macie tytułów, z którego roku itd...

Dzisiaj dodałem większość płyt, lekko się zdziwiłem kiedy zobaczyłem wartość kolekcji:) Inflacja robi swoje.

Wartość kolekcji wyliczana przez ten serwis sprzedażowo-kolekcjonarski ma się tak do rzeczywistej wartości handlowej, jak piernik do wiatraka.
 

tomasz_pianista

Czy ja wiem? Są trzy średnie, min/med/max, średnia jest z 10 ostatnich sprzedaży.

Z resztą nie planuje sprzedawać, to byłoby trudne przeżycie.
Grupa ratowania poziomu.

christo

Cytat: Marek20 w Sierpień 15, 2017, 22:26Wartość kolekcji wyliczana przez ten serwis sprzedażowo-kolekcjonarski ma się tak do rzeczywistej wartości handlowej, jak piernik do wiatraka.
A jak byś chciał to wycenić? Discogs nie jest wróżką. Nie wie w jakim stanie są twoje płyty, czy akurat znajdziesz chętnego itd... Są to dane szacunkowe, pozwalające ci w jakiś sposób wyliczyć wartość kolekcji.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910