Gramofon JVC QL-7

Zaczęty przez Marek20, Wrzesień 09, 2017, 10:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek20

Stan bardzo dobry, wersja amerykańska,
Sprzedaję gdyż mam obecnie w domu kilka modeli JVC i zaczyna mi brakować miejsca na kolejne modele
Pytania na prv

christo

Wg regulaminu w ofercie musi być podana cena
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Marek20

#2
Cytat: christo w Wrzesień 09, 2017, 12:26
Wg regulaminu w ofercie musi być podana cena

1999, przesyłka na terenie Polski w cenie

Dodatkowy opis

Kupiłem ten model aby zaspokoić swoją ciekawości, która została zaspokojona, dlatego sprzedaję.
Świetny gramofon, kapitalna prosta konstrukcja, plinta, silnik, ramię - rozbiera się całość dosłownie jednym śrubokrętem, no może poza windą ramienia, którą też rozebrałem, w celu uzupełnienia oleju, bo stary zdążył zniknąć przez bez mała 40 lat.
Przepolerował pokrywę, aby wyglądała ładnie.
Miałem w zamiarze zmienić plintę, mimo że obecna wygląda zadowalająco, na taką z lakierem fortepianowym, ale stolarz zażyczył sobie 400 złotych, plus czas oczekiwania około 1 miesiąca, darowałem sobie. Mógłbym to zrobić samemu, ale to za dużo pracy, której i tak nikt nie doceni. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić sobie plintę z dębiny, albo marmurową, bo plinta w swojej konstrukcji nie jest skomplikowana.
Dodatkowo, wymieniłem olej w łożysku silnika od spodu.
Nóżki w tym modelu są regulowane, na sprężynach, mocowanie jest bardzo proste, są wkręcane, do nakrętek zamocowanych w plincie, tak że można sobie, bez problemu wymienić na jakieś bardziej zaawansowane, np z tłumieniem olejowym, itp
Zawiasy pokrywy są regulowane, i trzymają pokrywę w każdej pozycji, nawet pół centymetra od powierzchni plinty. Pokrywa jest oryginalna, co ważne, bo te klejone, sprzedawane na Allegro, to miejscach łączenia boków wyglądają, szkoda słów... Pokrywa jest koloru, "lekko dymiona", co ładnie współgra z czarna plintą.
Zmieniłem headshell, z oryginalnego, na również firmy JVC - na dużo solidniejszy, w całości metalowy.

Często w tym modelu występuje problem z gumową uszczelką w miejscu nakręcania przeciwwagi na końcówkę ramienia, guma z racji wieku po prostu parcieje.
W tym egzemplarzu stan gumowej uszczelki jest bardzo dobry, dlatego nie wymieniałem tej uszczelki....
Przewodów nie wymieniałem, bo są w akceptowanym stanie, ale nie obyło się bez powtórnego przylutowania, gdyż jeden kanał buczał, po powtórnym przylutowaniu, nic nie buczy, nie syczy nie skrzypi, itp. Ale jak ktoś zechciałby sobie wymienić przewody na jakieś bajeranckie, dostęp do przewodów jest bardzo łatwy, gramofon od spodu
nie ma zamkniętej obudowy, wystarczy odkręcić dwie śrubki zdjąć puszkę i mamy dostep do mocowania przewodów. Podobnie prosta jest wymiana okablowania ramienia
, nie trzeba nawet demontwoać ramienia, a jakby ktoś chciał wymieniać przewody z zdemontowanym ramieniem, to demontaż ramienia to odkręcenie trzech srubek.

To byłoby na tyle, jak mawiał klasyk  ;)

gratefullde

Przebijamy, 1800, kto da mniej? [emoji23]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

perfect

Bez kozery powiem - pinćset!

Marek20

Obniżyłem cenę do 1700


Marek20

Niech się dzieje wola nieba :) licytacja od złotówki, na popularnym serwisie aukcyjnym

MAC

#7
.

Marek20

Sprzedany.
Pragnę zauwazyć, ze oferuję jeszcze dwa gramofony JVC, oba bardzo dobre w swojej klasie.
To dobra firma kiedyś była.