Menu główne

Luxman PD-284

Zaczęty przez amati74, Październik 02, 2017, 13:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Ok zamówiłem zestaw trzech poziomic  różnej wielkości z firmy isokinetic

rudy-102

Cytat: amati74 w Listopad 27, 2017, 19:19A powiedzcie co z tym znacznikiem przy przeciw wadze ma to jakieś znaczenie.
Przy prostym ramieniu to nie ma aż takiego znaczenia. Chyba nie musisz się przejmować.

amati74

Cytat: rudy-102 w Listopad 27, 2017, 19:58
Cytat: amati74 w Listopad 27, 2017, 19:19A powiedzcie co z tym znacznikiem przy przeciw wadze ma to jakieś znaczenie.
Przy prostym ramieniu to nie ma aż takiego znaczenia. Chyba nie musisz się przejmować.
No troszkę kuje w oko bo ja nie lubię jak coś jest nie tak ale jak nikt nie powie jak to poprawic to cóż wezmę to na klate[emoji41]

rudy-102

Ale przecież siłę nacisku reguluje się według wagi, a nie na kreskę. Ona jest tylko do ogólnej orientacji i nie w każdym gramodonie to się zgadza.

cdt

Coś ewidentnie jest przestawione . Japonce na bank nie wypuścili go tak z fabryki .Z tym że to nie ma wpływu na dźwięk . Pewnie da się przekręcić luzując jakąś śrubkę . Może tak można w nim azymut ustawiać ? . Było by fajnie .

amati74

Cytat: cdt w Listopad 27, 2017, 20:34
Coś ewidentnie jest przestawione . Japonce na bank nie wypuścili go tak z fabryki .Z tym że to nie ma wpływu na dźwięk . Pewnie da się przekręcić luzując jakąś śrubkę . Może tak można w nim azymut ustawiać ? . Było by fajnie .
Do ustawiania azymutu jest śrubka przy headshelu a może tą rurkę z przeciw waga zakończona oringiem się jakos reguluje juto zajrzę jak będzie widno bo oczy słabe u mnie

fotobia

Mam ten gramofon i u mnie rurka z przeciwwagą ustawiona jest tak że tej kreski nie widzę. Nie mam jak sprawdzić teraz ale jutro fotkę zrobię. Ja kupiłem poziomicę fotograficzną za niecałe 3 zł. Ta sama audio kosztuje 15 zł :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Cytat: fotobia w Listopad 27, 2017, 21:26
Mam ten gramofon i u mnie rurka z przeciwwagą ustawiona jest tak że tej kreski nie widzę. Nie mam jak sprawdzić teraz ale jutro fotkę zrobię. Ja kupiłem poziomicę fotograficzną za niecałe 3 zł. Ta sama audio kosztuje 15 zł :)
Ale mnie to będzie meczylo I będę kombinowal

fotobia

O ile mnie pamięć nie myli można ją obracać. Niezależnie od ramienia
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Cytat: fotobia w Listopad 27, 2017, 21:29
O ile mnie pamięć nie myli można ją obracać. Niezależnie od ramienia
A to super, sprawdzę

malg

Nie znam tego gramiaka, ale ogólnie taka kreska  służy do orientacyjnego ustawienia wagi z małą dokładnością
(to przedpotopowy sposób ustawiania TF)
kółko czarne kręci się niezależnie od całej przeciwwagi, a kreska powinna wskazywać aktualnie ustawioną TF

I sposób:
1. uwolnij ramię w uchwycie
2. ustaw przeciwwagę tak aby ramie było w równowadze (z headshellem i wkładką, ale bez osłonki igły) - ramie musi się bujać
    (uważaj na igłę, najlepiej przytrzymaj druga ręką ramie w uchwycie podczas kręcenia przeciwwagi)
3. zabezpiesz ramię w uchwycie
4. ustaw kreskę na zero, przekręcając czarne kółko
5. przekręć przeciwwagę na żądaną TF - według podziałki na czarnym kółku
6. dla sprawdzenie sprawdź TF - na wadze, i skoryguj

II sposób
1. ustaw TF w/g wagi
2. przekrąc czarne kółko na ustawioną TF


amati74

Cytat: malg w Listopad 27, 2017, 23:59
Nie znam tego gramiaka, ale ogólnie taka kreska  służy do orientacyjnego ustawienia wagi z małą dokładnością
(to przedpotopowy sposób ustawiania TF)
kółko czarne kręci się niezależnie od całej przeciwwagi, a kreska powinna wskazywać aktualnie ustawioną TF

I sposób:
1. uwolnij ramię w uchwycie
2. ustaw przeciwwagę tak aby ramie było w równowadze (z headshellem i wkładką, ale bez osłonki igły) - ramie musi się bujać
    (uważaj na igłę, najlepiej przytrzymaj druga ręką ramie w uchwycie podczas kręcenia przeciwwagi)
3. zabezpiesz ramię w uchwycie
4. ustaw kreskę na zero, przekręcając czarne kółko
5. przekręć przeciwwagę na żądaną TF - według podziałki na czarnym kółku
6. dla sprawdzenie sprawdź TF - na wadze, i skoryguj

II sposób
1. ustaw TF w/g wagi
2. przekrąc czarne kółko na ustawioną TF
Malg tak właśnie zawsze robię, dziękuję za poradę, po wszystkim jak już będzie wyskalowane to spróbuję ustawić tą nieszczęsną kreskę po środku żeby nie drażnila oka. O ile się tylna cześć rurki od przeciw wagi swobodnie obraca

ahaja

Ten element z reguły jest wklejany na gumie/absorberze - jak mocniej przekręcisz ... to ją zerwiesz.

amati74

Cytat: ahaja w Listopad 28, 2017, 00:28
Ten element z reguły jest wklejany na gumie/absorberze - jak mocniej przekręcisz ... to ją zerwiesz.
O to lipa, to nie ruszam i tak na wagę ustawiam TF więc będę omijał wzrokiem ta  kreskę Krzysztof zawsze na posterunku dziekuje[emoji3]. Urwał bym i potem płacz i zgrzytanie zębów. Potem by wołali..... Ale urwał.

malg

Cytat: ahaja w Listopad 28, 2017, 00:28
Ten element z reguły jest wklejany na gumie/absorberze - jak mocniej przekręcisz ... to ją zerwiesz.

???
W drapakach z epoki, to pokrętło czarne przeważnie kręciło sie lużno na przeciwwadze
bo kiedyś normalni użytkownicy nie używali wagi do ustawiania TF.
sprawdziłem na moim (nieczynnym) ALTUS-ie G8010 - kręci sie swobodnie



amati74

#440
Cytat: malg w Listopad 28, 2017, 00:41
Cytat: ahaja w Listopad 28, 2017, 00:28
Ten element z reguły jest wklejany na gumie/absorberze - jak mocniej przekręcisz ... to ją zerwiesz.

???
W drapakach z epoki, to pokrętło czarne przeważnie kręciło sie lużno na przeciwwadze
bo kiedyś normalni użytkownicy nie używali wagi do ustawiania TF.
sprawdziłem na moim (nieczynnym) ALTUS-ie G8010 - kręci sie swobodnie
Malg u mnie też się kręci swobodnie, ale mowa jest o kresce /wskaźniku umieszczonym na rurce przeciw wagi według którego ustawiamy podziałke od czarnego kółka. U mnie ta kreska wyfrezowana na stałe jest umieszczona mimosrodowo i to jest właśnie problem a nie kółko

malg

ok, to znaczy nie skumałem do końca o co chodzi :P

amati74

Cytat: malg w Listopad 28, 2017, 00:53
ok, to znaczy nie skumałem do końca o co chodzi [emoji14]
Zdarza się taka pora, albo ja coś mało spójne napisałem

amati74

Cytat: fotobia w Listopad 27, 2017, 21:26
Mam ten gramofon i u mnie rurka z przeciwwagą ustawiona jest tak że tej kreski nie widzę. Nie mam jak sprawdzić teraz ale jutro fotkę zrobię. Ja kupiłem poziomicę fotograficzną za niecałe 3 zł. Ta sama audio kosztuje 15 zł :)
Jak to w końcu jest ramię w tym luxmanie ma ustawienie VTA czy nie. Bo na VE jestem że tak ale jak regulacja od spodu bo od góry nie ma nic do regulacji

fotobia

Wiesz, ja go mam krócej od Ciebie. Będzie jakiś tydzień :) W sumie to nie wiem jak z VTA. Nie sprawdzałem, ja z wkładkami eksperymentować za bardzo nie będę.  Dziś po południu będę zaglądał do środka.  Chciałbym sprawdzić i ewentualnie nasmarować  co trzeba.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

ahaja

Ten element - oznacza tylny odcinek/kawałek rurki ramienia na który nakręca się przeciwwagę. Nie element ciężarka i podziałki na odważniku, którym naturalnie można kręcić.

fotobia

No i sprawdziłem, u mnie ta rurka z przeciwwagą obraca się w obie strony do pewnego stopnia i spokojnie można tą linię ustawić ładnie na środku. Słucham sobie pierwszego wydania... Fajnie gra, choć trochę smaży, pyka... Ileż ta płyta razy już zagrała...Muszę ja pożądanie umyć.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Cytat: fotobia w Listopad 28, 2017, 14:59
No i sprawdziłem, u mnie ta rurka z przeciwwagą obraca się w obie strony do pewnego stopnia i spokojnie można tą linię ustawić ładnie na środku. Słucham sobie pierwszego wydania... Fajnie gra, choć trochę smaży, pyka... Ileż ta płyta razy już zagrała...Muszę ja pożądanie umyć.
A jaka masz wkładkę?I jaki nacisk?
I na jakiej wartości masz antyskejting? Pytam. Tak dla porównania

fotobia

#448
Cytat
A jaka masz wkładkę?I jaki nacisk?
I na jakiej wartości masz antyskejting? Pytam. Tak dla porównania
Ortofona OM5, nacisk 1,76g (poprawione dzięki moon-owi, bo 176 to była by masakra dla płyt...), anty...ng miedzy 1,5 - 2
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand