Menu główne

Luxman PD-284

Zaczęty przez amati74, Październik 02, 2017, 13:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Zanim zaczniesz kłaść ciężarki przesłuchaj parę płyt na których pamiętasz mocne wysokie i niskie rejestry. W tych momentach ze szczególną uwagą obserwuj wkładkę czy nie zaczyna dziwnie podrygiwać. W ogóle warto sobie usiąść bliżej i poobserwować wkładkę na paru płytach. Rezonanse mogą wyskoczyć w zupełnie nieoczywistych momentach.
Jeśli nie doświadczysz takiego zjawiska- już wiesz, że nie jest najgorzej. Teraz możesz się pobawić plastelinką 5 gramów na headshell-u. Po korekcji nacisku porównuj dźwięk. I kolejne 5g. Jeśli uznasz, że bez ciężarka gra zbyt płytko, a ciężar tonalny jest nienaturalnie, nieprzyjemnie- przesunięty w kierunku wysokich tonów- potrzebujesz dociążyć ramię na stałe.

Możesz tez podejść do sprawy po bożemu i kupić płytę testową. Będziesz wiedział gdzie ci wypadają rezonanse i co z tym fantem zrobić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Listopad 17, 2017, 16:33
Zanim zaczniesz kłaść ciężarki przesłuchaj parę płyt na których pamiętasz mocne wysokie i niskie rejestry. W tych momentach ze szczególną uwagą obserwuj wkładkę czy nie zaczyna dziwnie podrygiwać. W ogóle warto sobie usiąść bliżej i poobserwować wkładkę na paru płytach. Rezonanse mogą wyskoczyć w zupełnie nieoczywistych momentach.
Jeśli nie doświadczysz takiego zjawiska- już wiesz, że nie jest najgorzej. Teraz możesz się pobawić plastelinką 5 gramów na headshell-u. Po korekcji nacisku porównuj dźwięk. I kolejne 5g. Jeśli uznasz, że bez ciężarka gra zbyt płytko, a ciężar tonalny jest nienaturalnie, nieprzyjemnie- przesunięty w kierunku wysokich tonów- potrzebujesz dociążyć ramię na stałe.

Możesz tez podejść do sprawy po bożemu i kupić płytę testową. Będziesz wiedział gdzie ci wypadają rezonanse i co z tym fantem zrobić.
Jutro zasiąde że słuchawkami o zawiesze oko na wkładce i będę ją śledził.... [emoji41].
Wiem że nie zaczyna się słowa od ale ale mnie się bardzo podoba ja gra mój gramofon, więc chyba jestem głuchy skoro nie słyszę problemów.
Ale posłudze zobaczę....

amati74

Czasami tylko mi się wydaje jakby wkładka była czulsza i nieraz słychać trzaski na płycie a na starym PJcie było ich mniej.
Tak czy inaczej Muzyka gra pięknie i jest super

amati74

Frywolny a może ja głuchy jestem? Wypij dziś w barku zdrowie moje i moich uszu[emoji3]

McGyver

Cytat: amati74 w Listopad 17, 2017, 18:14Frywolny a może ja głuchy jestem?
Gdybyś był głuchy to byś nie słyszał. A skoro słyszysz więcej niż potrzeba, to albo jesteś mutant albo omamy masz. Czyli świr  :P :P :P

amati74

Cytat: McGyver w Listopad 17, 2017, 18:18
Cytat: amati74 w Listopad 17, 2017, 18:14Frywolny a może ja głuchy jestem?
Gdybyś był głuchy to byś nie słyszał. A skoro słyszysz więcej niż potrzeba, to albo jesteś mutant albo omamy masz. Czyli świr  [emoji14] [emoji14] [emoji14]
Chyba jestem świr zakochałem się w moim gramofonie napatrzec się na niego nie mogę i słucham i słucham super jest

amati74

Ostatnio doszedłem do wniosku że polski jazz i w ogule seria Polish jazz jest po prostu najlepsza.

amati74

A jak bym miał takiego Luxmana jak kasosz z dwoma ramionami to bym się nimi objął i w ogule z domu nie wychodził

elem

Fakt, kawoszowy lux jest inny niz wszystkie. Wizualnie jeden z bardziej udanych projektów. Technicznie też ok.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Wiem że mnie zaraz zjedziecie jak burą suk.... ale chciałbym zapytać tak z ciekawości [emoji41] jaki mógłbym zainstalować sobie docisk na płytę chodzi o gramature, żeby nie obciążać silnika, taka jakaś kosmetyka wyglądowa gramofonu. Przecież sami wiecie że lubimy oko cieszyć każdym detalem i w Muzyce i wyglądzie naszych podopiecznych [emoji3]

Michał

300gr,tylko polerowane duralminium,wtedy wygląda zawodowo :)

paul_67

Żeby nie tylko wyglądało, ale też działało to polecam coś takiego z tulejką zaciskową.Waga około 190 g.

frywolny trucht

Słabo się błyszczy ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Za mało fikuśne ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

christo

Poszukaj sobie clearaudio clever clamp. Pod warunkiem, że chcesz docisk a nie biżuterię na gramofon.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Cytat: amati74 w Listopad 17, 2017, 15:53
O I to była konkretna odpowiedź, muszę w tabelach poszukać ile muszę odciążyć. Może Mariusz mi pomoże bo ja mało matematyczny jestem.
Koledzy Rudy i Frywolny wyczerpali temat.
Ja mogę jedynie dodać od siebie że plasteliny daj od razu 10-14g. Nie ma co bawić się w półśrodki.
Odsłuch rób na głośnikach a nie na słuchawkach. I daj sobie spokój z dociskiem. Kasę zbieraj na wkładkę o podatności 20.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: amati74 w Listopad 23, 2017, 18:30kosmetyka wyglądowa gramofonu. Przecież sami wiecie że lubimy oko cieszyć każdym detalem i w Muzyce i wyglądzie naszych podopiecznych

Przecież zaznaczył, że biżuteria :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: vasa w Listopad 23, 2017, 19:59Kasę zbieraj na wkładkę o podatności 20.
Ortofon 530 (vinyl master blue). Do tego gramofonu lepszej nie trzeba.

amati74

Cytat: rudy-102 w Listopad 23, 2017, 21:28
Cytat: vasa w Listopad 23, 2017, 19:59Kasę zbieraj na wkładkę o podatności 20.
Ortofon 530 (vinyl master blue). Do tego gramofonu lepszej nie trzeba.
Muszę gdzieś cenę wypatrzec

amati74

Cytat: rudy-102 w Listopad 23, 2017, 21:28
Cytat: vasa w Listopad 23, 2017, 19:59Kasę zbieraj na wkładkę o podatności 20.
Ortofon 530 (vinyl master blue). Do tego gramofonu lepszej nie trzeba.
Tylko ona ma podatność aż 25

amati74

Cytat: vasa w Listopad 23, 2017, 19:59
Cytat: amati74 w Listopad 17, 2017, 15:53
O I to była konkretna odpowiedź, muszę w tabelach poszukać ile muszę odciążyć. Może Mariusz mi pomoże bo ja mało matematyczny jestem.
Koledzy Rudy i Frywolny wyczerpali temat.
Ja mogę jedynie dodać od siebie że plasteliny daj od razu 10-14g. Nie ma co bawić się w półśrodki.
Odsłuch rób na głośnikach a nie na słuchawkach. I daj sobie spokój z dociskiem. Kasę zbieraj na wkładkę o podatności 20.

[emoji377]🥃
Mariusz a z tym 10-14gr to żarcik czy poważnie mówisz bo, koledzy z tym zaciskowe mi troszkę pojechali po grabie, i nie wiem czy do nich dołączyłes?

vasa

#396
Cytat: rudy-102 w Listopad 23, 2017, 21:28Do tego gramofonu lepszej nie trzeba.
Myślę że spokojnie można założyć i lepszą. To bardzo równy i cichy napęd. Spokojnie uniesie AT OC9 III.
Cytat: amati74 w Listopad 23, 2017, 23:12Mariusz a z tym 10-14gr to żarcik czy poważnie mówisz
Akurat z tym to poważnie.
Masz ramię 8g a przydałoby się 20g. Rachunek jest prosty.
Pytanie czy przeciwwaga będzie w stanie zrównoważyć taką dodatkową masę na łbie?
Jeżeli nie to daj najwięcej jak się da.
A odsłuch i ogląd wkładki trzeba robić z kolumnami i to dość głośno bo źródłem drgań mogących doprowadzić do rezonansu wkładki jest zarówno napęd jak i drgania akustyczne.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Wkładka trzy razy droższa od gramofonu. :)

rudy-102


vasa

Cytat: rudy-102 w Listopad 23, 2017, 23:25Wkładka trzy razy droższa od gramofonu.
No oczywiście.
Przecież jakieś standardy techniczne i jakościowe trzeba trzymać ;D

No to już nie gryź się w język tylko napisz co miałeś napisać :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.