DC-Blocker DCB2 reduktor składowej stałej TOMANEK

Zaczęty przez cdt, Październik 19, 2017, 01:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Jak w temacie . Cena na allegro 400 zł oddam za 300

magus



magus

A zasilacze w dobrych sprzetach tego nie filtrują?

Gdzieś czytałem, że wręcz do dobrych sprzętów producenci zalecają aby nie używać zewnętrznych filtrów i tylko dobrym kablem podłączyć do sieci.

Może ktoś to zweryfikować?

miniabyr

Do dobrego sprzętu trzeba mieć dobry prąd . Czyli np. oddzielną linę zasilającą . Ja używam poprawiaczy prądu ,bo nie mam tak dobrej linii zasilającej .. Szczególnie dotyczy to okresu jesienno-zimowego kiedy współobywatele dogrzewają się i to co przychodzi po kablu potrafi być zakłuceniem. Ci co byli u mnie wiedzą o czym piszę i słyszeli to cholerstwo które nawiedza mnie  :) Tak czy siak używam  skrzynki którą zrobil  LinArt (rodzaj kondycjnera)oraz listwy Furutecha.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


MAC

Chodziło mi o zasadę działania.
Generalnie o to, że to nie jest żaden ulepszacz.

cdt

Jak go zwał tak go zwał . U mnie wpływ miał dodatni . Zadziałał zgodnie z tym co piszą w reklamie .

DC-Blocker DCB2 jest urządzeniem, którego zadaniem jest eliminacja niepożądanej składowej stałej napięcia zasilającego 230V. Składowa stała jest wszechobecnym zjawiskiem powodowanym głównie przez urządzenia impulsowe (np. zasilacze impulsowe) oraz wszelkiego rodzaju przetwornice. W domowych warunkach źródłem tego zjawiska mogą być np. pralka automatyczna, wewnętrzne zasilacze telewizorów, ładowarki do telefonów, zasilacze komputerów i laptopów itp.

Składowa stała ma negatywny wpływ na transformatory w urządzeniach audio – powoduje przemagnesowanie ich rdzenia, co niesie za sobą znaczny wzrost głośności ich pracy (tzw. buczenie), większe nagrzewanie się transformatora oraz odkształcenie sinusoidalnego kształtu napięcia. Wszystkie te negatywne skutki obecności składowej stałej w sieci 230V przekładają się na pogorszenie parametrów wzmacniaczy mocy i innych urządzeń audio. Wtórnym skutkiem jest również znaczny wzrost poboru prądu przez urządzenia audio, który w dużej mierze jest tracony w postaci nadmiernego grzania się transformatora oraz wzrost głośności pracy ich transformatorów sieciowych.
Urządzenie DCB2 eliminuje wszystkie negatywne skutki obecności składowej stałej. Wystarczy wpiąć je pomiędzy gniazdo 230V a wtyk urządzenia.


Sprzedaje bo listwa Furutecha zadziałała lepiej ;) . Tyle że listwa to 3000 zł  a bloker 300 zł .

MAC

Tantiemy za tą listwę powinienem pobierać  ;D

cdt

#9
Cytat: masza w Październik 19, 2017, 11:28Tantiemy za tą listwę powinienem pobierać 

Można też popatrzeć na to z drugiej strony :P . Wprowadziłeś zamieszanie :P . I ubytem w portfelu :P .
Miniabyr kolejny kablami Yarbo :o. I tak w kółko coś . Przyjdzie w końcu pod kościołem w kapelusz zbierać :P ;D


amati74

Cytat: masza w Październik 19, 2017, 10:01
Chodziło mi o zasadę działania.
Generalnie o to, że to nie jest żaden ulepszacz.
Masza znaczy że to warto podłączyć przez to np integre (albo jakieś inne wymagające tego urządzenie) czy nic to nie daje?.

MAC

To warto kupić jeśli masz tak zasyfioną sieć, że trafo zasilające w tej integrze głośno buczy a nie po to, że lepsze dźwięki z głośników się wydobędą.

amati74

#12
Cytat: masza w Październik 21, 2017, 14:00
To warto kupić jeśli masz tak zasyfioną sieć, że trafo zasilające w tej integrze głośno buczy a nie po to, że lepsze dźwięki z głośników się wydobędą.
No u mnie trochę buczy, ale teraz mam do ogarnięcia gramofon który kupiłem więc pytam tylko teoretycznie, bo skarbonka nie za pełna a wydatki są [emoji6]
Sieć w moim bloku pewnie jest nie zadobra, ale to co się dzieje w ścianach te płataniny kabli to masakra. Domowe okablowanie w UK jest strasznie dziwne.

Eternal Seeker

Mam listwę Tomanka z dwoma blokerami ,blokery sprawdziły się u mnie z końcówką Xindaka oraz ampli KD Arcam.
Wzmacniacze lampowe włączam bezpośrednio "do ściany" albo do pasywnego kondycjonera (trafo separujące) .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

amati74

Cytat: Eternal Seeker w Październik 21, 2017, 14:19
Mam listwę Tomanka z dwoma blokerami ,blokery sprawdziły się u mnie z końcówką Xindaka oraz ampli KD Arcam.
Wzmacniacze lampowe włączam bezpośrednio "do ściany" albo do pasywnego kondycjonera (trafo separujące) .
I o to chodzi[emoji3]