Autor Wątek: Zasady gry w tym dziale  (Przeczytany 5863 razy)

Offline admin2

  • administrator
  • *******
  • Wiadomości: 155
Zasady gry w tym dziale
« dnia: Października 25, 2017, 18:14 »
Dzień dobry w nowym miejscu forum audiomaniacy.pl. Chciałbym zaproponować tutaj nieco inną formułę działania niż na typowym forum. Dla wątków o specyficznym charakterze, którym jest bliżej do bloga niż wątków na forum.
Po pierwsze- takie wątki mają zwykle charakter przekrojowy i trudno im się utrzymać w ramach jednego działu tematycznego.
Po drugie- autorzy opisując swoje prywatne przygody ze sprzętem, muzyką mają swoją osobistą wizję jak powinien on wyglądać, być prowadzony, czy inni mają mieć szansę dodać coś od siebie, czy niekoniecznie. Autor takiego wątku ma prawo uznać każdą wypowiedź- czy to swoją, czy innego użytkownika- tylko w wątku prowadzonym przez siebie- za zbędną i wyrzucić do śmietnika. Proszę o nie usuwanie w kosmos. Do śmietnika.  Każdy autor wątku o charakterze bloga, w tym dziale z automatu dostaje lokalne uprawnienia moderatorskie i samodzielnie pilnuje swojego i tylko swojego ogródka. Administracja i globalni moderatorzy nie będą tu interweniować, rozstrzygać sporów czy coś poleciało słusznie czy nie. Mam nadzieję dziką, że formuła wypali :) Wydaje się być atrakcyjna, ale mogę być w błędzie. Obaczym.

pzdr
Arek

Offline admin2

  • administrator
  • *******
  • Wiadomości: 155
Odp: Zasady gry w tym dziale
« Odpowiedź #1 dnia: Października 28, 2017, 13:12 »
Tytułem uzupełnienia:

Być może warto, aby autor wątku- bloga ustalił na początku, w pierwszym wpisie- by uniknąć nieporozumień- czy chętnie widzi wpisy innych użytkowników, w jakim zakresie, jakiej formie itp. To są kwestie indywidualne. Wątek-blog może być prowadzony jako zamknięty, gdy inni nie mają prawa głosu.

Tematyka bloga: Siłą rzeczy- z racji miejsca- tematyka audio i muzyka plus "nie samym audio i muzyką człowiek żyje". Niedopuszczalna jest sytuacja gdy ktoś chce tutaj prowadzić bloga np. o kwiatach, a od czasu do czasu zarzuci na odczepne, że właśnie słucha Armstronga. Taki blog powinien znaleźć się na forum o nieco innym charakterze. Przyznacie?

Kultura osobista- obowiązuje.

To miejsce nie służy do promowania swoich komercyjnych usług/ przedmiotów do zarobkowej sprzedaży.

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje, co poprawić, o co uzupełnić, to poproszę.« Ostatnia zmiana: Października 28, 2017, 13:25 wysłana przez admin2 »

Offline admin2

  • administrator
  • *******
  • Wiadomości: 155
Odp: Zasady gry w tym dziale
« Odpowiedź #2 dnia: Września 21, 2020, 12:54 »
Kolejne uzupełnienie. Powstał nowy dział blogowy, dla tych którzy chcą się nieco ukryć przed widokiem publicznym. Działa na takich samych zasadach organizacyjnych jak ten ( publiczny), ale zobaczą go jedynie zalogowani użytkownicy z minimum 30 wpisami. Jeśli szukacie tutaj jakiegoś wątku, a go ewidentnie nie ma- najpewniej trafił do nowego działu. Jeśli ktoś, kto pisał tutaj i także chce przenieść swojego bloga w tamto miejsce- wystarczy dać znać w jakikolwiek sposób. Blog zostanie przeniesiony, nadane uprawnienia moderatorskie i  będzie można pisać tutaj niejako publicznie, tam w nieco bardziej kameralnym otoczeniu, lub wycinać, samodzielnie przenosić poszczególne wpisy z jednego działu do drugiego.