KOMPONENTY AUDIO > kable

NEOTECH NEMOI-3220

(1/50) > >>

rudy-102:
Piszę w osobnym wątku bo myślę, że ten kabel jest na tyle ciekawy, że powinien mieć własne miejsce na forum. Do tej pory pisaliśmy o nim w dwóch autorskich wątkach Maszy i Miniabyra, którzy jako pierwsi go dla nas odkryli. Wielkie dzięki koledzy
Wyszukanie wiadomości z dwóch wątków może być dla kogoś z zewnątrz nie łatwe. Szczególnie jak ktoś nie śledzi na bieżąco ruchu na forum.

Na początek dane techniczne kabla.

Kabel połączeniowy Neotech NEMOI-3220

• Składa się z dwóch płaskich mono przewodników o przekroju prostokątnym
• Przekrój przewodów: 2х0,33 mm²
• Materiał przewodzący: ultra czysta miedź monokrystaliczna UP-OCC 7N (99.99999%)
• Ekranowanie: folia miedziana i folia miedziana
• Materiał izolacyjny: Teflon PTFE, PE polietylen, przewodzący PVC i wypełniacz bawełniany
• Osłona zewnętrzna: polietylen PE i PVC polichlorek winylu
• Opór: 0,056 omów / m
• Pojemność: 42,07 pF / m
• Indukcyjność: 0,847 μG / m
• średnica zewnętrzna: 10,5 mm
• Kolor: czarny

rudy-102:
Bardzo ciekawą rzeczą jest zastosowanie miedzi monokrystalicznej occ.

rudy-102:
Już czysto teoretycznie powinno być lepiej ze względu na wielkość kryształów - 125 m.
W zasadzie można przyjąć, że w kablach przez nas stosowanych dźwięk przechodzi tylko przez jeden kryształ miedzi. Fascynujące :) .

rudy-102:
Kabel zamówiłem u sprzedawcy w Anglii bo tak mi jakoś bardziej pasowało. Przesyłka dotarła do mnie na trzeci dzień, więc jest ok. Inni w kraju mieli mniej szczęścia.
Koledzy wspominali, że trudny w obróbce, więc nastawiłem się na tortury, ale tak źle nie było.
Pierwsza trudność tego kabla to jego przekrój. Większość normalnych wtyków niestety ne pasuje. Moje ulubione Eichnmanny mimo, że na ogół bez problemu łykają grube kable tu nie dały rady. Na szczęście udało mi się znaleźć sposób na jego grubaśność.
Jak pewnie zauważyliście na grafice producenta izolacja zewnętrzna składa się jakby z dwóch warstw. PE i PVC.

To samo widać jak się dokładnie przypatrzy przekrojowi kabla po przecięciu.
Wyraźnie widać, że są tam dwie warstwy. Jedna czarna i druga bezbarwna.

rudy-102:
Są one ze sobą zgrzane, ale przy użyciu skalpela można je rozdzielić i ściągnąć zewnętrzną warstwę. Po takim zabiegu otrzymujemy (przynajmniej na końcówce) kabel o grubości 8 mm, a taki już pasuje do każdej lepszej wtyczki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej