Autor Wątek: Toslink czy warto droższy?  (Przeczytany 171 razy)

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
Toslink czy warto droższy?
« dnia: Listopad 05, 2017, 19:38 »
Takie pytanie mam zasadnicze (koledze bum podziękujemy) czy stosując lepszy kabel Toslink, od tego co mam a jest to jakiś marketowy, dość cienki w sensie średnicy przewód, zyskam coś? Oczywiście chodzi o dźwięk :D
Proszę o poważne wpisy osób, które miały z tym do czynienia.
SE 6C33C/6F8G + pre phono ecc83 Gennett + Tannoy Cheviot + Sony PSX-70 + Dynavector 20x2 + Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro +  Tomanek + Questyle CMA 600i + Senheiser HD598 + AKG 240DF + Denon AH-D7200

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
Odp: Toslink czy warto droższy?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2017, 19:47 »
To jest światłowód, tak? To grubość samego glassu jest taka sama bez względu w co to jest opakowane.
Ja używałem kiedyś kabla Profigolda

https://archiwum.rms.pl/kabel-optyczny-toslink-pgd5000-profigold-oxypure-0-75m

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2017, 19:57 »
No tak, tylko pytanie co ja dostanę po przesiadce z 70 zł/mb na np 300 zł/mb ? Jest sens?
SE 6C33C/6F8G + pre phono ecc83 Gennett + Tannoy Cheviot + Sony PSX-70 + Dynavector 20x2 + Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro +  Tomanek + Questyle CMA 600i + Senheiser HD598 + AKG 240DF + Denon AH-D7200

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2017, 20:19 »

Takie pytanie mam zasadnicze (koledze bum podziękujemy) czy stosując lepszy kabel Toslink, od tego co mam a jest to jakiś marketowy, dość cienki w sensie średnicy przewód, zyskam coś? Oczywiście chodzi o dźwięk :D

Mam z tym do czynienia.
Mogę?

🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2017, 20:22 »
tylko pytanie co ja dostanę po przesiadce z 70 zł/mb na np 300 zł/mb ?

Ładniejszy oplot i wtyczki.
I span the genres. I am the genre spanner.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2017, 20:23 »

Mam z tym do czynienia.
Mogę?

🥃
Zawsze

Offline McGyver

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2017, 20:26 »
Ja bym wypruł toslinki zarówno ze źródła jak i z odbiornika i zamiast nich zamontował coaxiale na gniazdach WBT Nextgen.
DAC The Protagonist Mk2

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2017, 20:39 »
Ja bym wypruł toslinki zarówno ze źródła jak i z odbiornika i zamiast nich zamontował coaxiale na gniazdach WBT Nextgen.
No i nie zdążyłem. McGyver mnie uprzedził

🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Pionieer Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2017, 08:19 »
Niedługo będę kupował taki kabel długości 3m za 300zł i porównywał ze zwykłym , markowym za 50zł .
Opiszę .

Mam kilka toslinków w cenach 20-60zł i w większości przypadków na kablach coaxialnych grało mi lepiej .
Tylko w jednym przypadku było identycznie - DAC Wadia X32 .

Kable toslink różnią się budową która ponoć wpływa na brzmienie . Drążę temat od jakiegoś czasu i ponoć WW Supernova jest najlepszym tego typu kablem .
Od lat jest tez polecany VDH Optocoupler .

Zastanawiając się nad wyborem takiego połączenia warto brać pod uwagę  to że w przypadku kabla toslink mamy pełną izolację elektryczną między urządzeniami co jest ważne np gdy łączymy nasz sprzęt z TV który jest w pięty w kablówkę .
Toslink jest też lepszy przy dużych odległościach .

Miałem też przypadek gdzie Accuphase DP-400 połączyłem kablem coaxialnym z Stream Magic 6 a ten RCA z Gryphonem Atillą .
Sam DP-400 był też wpięty kablem RCA z Atillą .
Wpinając coaxiala zmieniało mi się nieco brzmienie DP-400 i SM6 ponieważ masa coaxiala spinała dwa urządzenia i tą masą też płynął sygnał .
Przy kablu toslink tego nie było .
Kef R900 + mod. Accuphase E-408. Cambridge Audio Stream Magic 6 + mod.Transporty CD Accuphase DP-65 i Marantz CD72 + mod. Nagrywarka Tascam CD-RW900mkII. Harmonix CS 120 Improved. Kimber KS-1030. Sieciówki WW. Panele Audioform. Stolik Audio Philar Modern Line III.  Platformy antywibracyjne DIY. Listwa Sonus Oliva.

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2017, 10:33 »
Czy przy okazji testu możesz sprawdzić czy sygnał TV do DAC podczas odtwarzania z YT tnie się/zrywa podczas przewijania czy np zmiany głośności z TV?

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2017, 15:18 »
Czy przy okazji testu możesz sprawdzić czy sygnał TV do DAC podczas odtwarzania z YT tnie się/zrywa podczas przewijania czy np zmiany głośności z TV?

Do kogo to pytanie ?
Kef R900 + mod. Accuphase E-408. Cambridge Audio Stream Magic 6 + mod.Transporty CD Accuphase DP-65 i Marantz CD72 + mod. Nagrywarka Tascam CD-RW900mkII. Harmonix CS 120 Improved. Kimber KS-1030. Sieciówki WW. Panele Audioform. Stolik Audio Philar Modern Line III.  Platformy antywibracyjne DIY. Listwa Sonus Oliva.