Autor Wątek: Kable od Chińczyka  (Przeczytany 2820 razy)

Offline finchers

• maniak
  • **
Odp: Kable od Chińczyka
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 30, 2017, 07:20 »
A jaką średnicę zewnętrzną ma sam przewód?
nie mam suwmiarki ale 10-11 mm będzie miał
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Belden, muza Daphile

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 30, 2017, 14:09 »
A jaką średnicę zewnętrzną ma sam przewód?
nie mam suwmiarki ale 10-11 mm będzie miał
Tak jak mój Neotech NEI3002. Gdy zobaczyłem to zdjęcie:

to tak mi się od razu skojarzyło że ten chinol ma identyczną niemalże konstrukcję jak wspomniany Neotech. Tak samo dwie żyły zbudowane częściowo z drucików miedzianych, a częściowo ze srebrnych. Tak samo ekranowane najpierw folią metalizowaną, a potem gęstym miedzianym oplotem. Tak samo Chińczycy się chwalą miedzią OCC. I tak samo zewnętrzna koszulka jest zbudowana z dwóch warstw izolacji. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że oba grają tak samo.

Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że oba grają tak samo.

A tak wygląda mój Neotech pracowicie samodzielnie polutowany:
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Online nikhil

• **
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 30, 2017, 18:58 »
W dzisiejszych czasach nie ma pewności czy te kable jak pewnie tysiące innych produktów, produkowane są przez tego samego chińczyka na tych samych maszynach i sprzedawane w wielu miejscach na świecie przez różne firmy za bardzo różne pieniądze. Są tzw. oryginały i prawie identyczne podróby. :-\
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Sony ta-f 420, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 30, 2017, 21:10 »
No ładne cacko :)
Jak powiedział Jerzy Stuhr w Seksmisji
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline finchers

• maniak
  • **
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 01, 2017, 08:38 »
Prawie tydz. grania raz krócej raz dłużej na chińczyku...
i nie wiem czy zazdroszczę osobom, które albo są głuche albo nie chcą słyszeć różnic na interkonektach;P...albo mają taki sprzęt przy którym tych różnic nie da się usłyszeć...
dam mu jeszcze trochę żeby przepinać na stary rca ale jakby delikatnie więcej szczegółów zaczął pokazywać niż na początku...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Belden, muza Daphile

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:02 »

A skundże to taki kabelek na metry można mać? I za jaką kosztowność?

I te wtyki takie piękne... Chcem też
Moje powiedzenie: HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 01, 2017, 09:23 »
Jeśli to tee sam to tu sporo o nim pisaliśmy.
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2333.msg161735#msg161735

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 01, 2017, 10:08 »

A skundże to taki kabelek na metry można mać? I za jaką kosztowność?

I te wtyki takie piękne... Chcem też
Kabel stąd:
https://diraudio.pl/produkt/przewod-polaczeniowy-occ-nei-3002iii/

Wtyki ebay (niestety na dostawę to się tak z miesiąc czeka)

Oplot niepamiętam. Koszulki termokurczliwe (niewidoczne) z lokalnego sklepu z podzespołami.
Wtyki muszą być przystosowane do przewodu o średnicy co najmniej 11mm. Pewną  trudność stanowi oprawienie przewodu z oplotem. Naprawdę trzeba się namordować, ale efekt wizualny uważam jest wart wysiłku.
Natomiast jezeli zrezygnuje się z oplotu, to pójdzie łatwo, choć wciąż będzie to pracochłonne.

Aha, cyna Mundorf. Nie dlatego żebym jakieś różnice słyszał, ale jest po prostu twardsza od zwykłej i dlatego zawsze lutuję taką interkonekty.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline finchers

• maniak
  • **
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:17 »
nie ma to jak podłączać kable po pijaku...coś mnie tknęło żeby zajrzeć i oczywiście 1 podłączyłem odwrotnie;/ "nie kierunkowo" ciekawe jak będzie teraz...a już niby ponad 2 tyg. je tak wygrzewałem...i coś mi ciągle nie pasowało...

Offline finchers

• maniak
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 12, 2017, 22:11 »
No i rozebrałem kabel nie jest lutowany a zakrecany. Nie jestem specjalistą od RCA także oceńcie jak on wygląda? Biała żyła luźno dotyka obudowy wtyku(jak dla mnie trochę niechlujnie)nie widziałem 2 ekranu z folii...[suspicious][/suspicious]

Offline finchers

• maniak
  • **
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 12, 2017, 22:53 »
Czy dobrze rozumiem że jak niby przewód jest kierunkowy to ekran z jednej strony jest podłączony do obudowy wtyku? (Od strony daca) ten jest z 2 stron więc po co te kierunki na kablu...

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 12, 2017, 23:16 »
Może dla picu albo tak klonowali, że nie pomyśleli jak to dobrze sklonować.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 00:08 wysłana przez Piterski »
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 12, 2017, 23:19 »
ten jest z 2 stron więc po co te kierunki na kablu...
To na wszelki wypadek gdyby ktoś po pijaku podłączył ;).

Offline finchers

• maniak
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 13, 2017, 08:06 »
Dobra dzisiaj przerabiam i podłączam ekran tylko z 1 strony bo to może być powód tego "zamulenia"
Zobaczymy co z tego wyjdzie, jeszcze się okaże że z tego kabelka coś będzie...:)

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 13, 2017, 20:54 »
Oby :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.