Płyty z efektem "WOW".

Zaczęty przez Therion, Listopad 24, 2017, 13:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Cytat: Lyset w Grudzień 05, 2017, 19:33
Cytat: THRaKeD w Grudzień 05, 2017, 09:16


Pauline Oliveros "Deep Listening" - akordeon, didgeridoo i różne przedmioty w nieużywanym zbiorniku na wodę starego foru w stanie Waszyngton. Obłędny pogłos.


Wlasnie odsluchuje.FLAC,pozyczony na chwile.Swietny material.



Hmm... Czy mam dobre pliki? Tu są jakieś same piski - nie da się tego słuchać!
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

THRaKeD

Tytuły z Deep Listening:
Lear 24:56
Suiren 10:02
Ione 17:41
Nike 10:37

malg

Cytat: Therion w Grudzień 05, 2017, 11:36
.... ale gdy nastawię winyla, to cała płyta brzmi tak, jakby ktoś mnie z kanapą przeniósł do takiego mrocznego lasu deszczowego.

Dziś po przeglądzie kredensa i zamianie headshell-a wysłuchałem Volenwaidera,
Rzeczywiscie na "Down to the moon" 3-ci utwór jest niesamowity na LP
echo kilkaset metrów, bulgotki pod wodą, odgłosy lasu, ... dla porównania puściłem CD i przyznaje to nie to samo.
Potem tak się podpaliłem, że przesłuchałem wszystkie Volenwaidery na LP - kalibracja mi sie udało  ;D ;D ;D ;D

Hubertrs

Macie stare czy nowe wydania tej plyty?

rudy-102

Ja mam tylko oryginalne wydania z lat 80-tych, ale ja mam tylko 4 sztuki.
Behind the Garden
White Winds
Caverna Magica
Down To The Moon

Ta ostatnia strasznie popowa jest.

MAC

Cytat: gratefullde w Grudzień 04, 2017, 19:51nie mam tego albumu

Masz wszystko na Tidalu. Właśnie słucham ale tyłka nie urywa  :-\
Andreasopolo  ;D

Hubertrs

Ja mam wezystkie aczkolwiek ta mam nowe wydanie i ze tak powiek d... nie urywa,

gratefullde

Cytat: masza w Grudzień 10, 2017, 11:32
Cytat: gratefullde w Grudzień 04, 2017, 19:51nie mam tego albumu

Masz wszystko na Tidalu. Właśnie słucham ale tyłka nie urywa  :-
Andreasopolo  ;D
No nie przekronam się do tego folkloru, trudno.... będę musiał z tym żyć [emoji6]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kefas

Na tidalu? Nie widziałem. ???

MAC

Cytat: kefas w Grudzień 10, 2017, 18:16
Na tidalu? Nie widziałem. ???

kefas

Ale jaką masz wersję tego Tidal'a?

MAC

Jak widać na zdjęciu HiFi ale to nie ma znaczenia. Katalog tytułów jest taki sam we wszystkich wersjach dostępu.

kefas

To coś u mnie nie tak bo żadnej z tych płyt o których piszecie niema. Są jakieś inne. Za to mam na winylu Caverna... :)

MAC

Wyszukiwarka Tidala znajduje mi 16 albumów Vollenweidera

kefas


malg

Cytat: Hubertrs w Grudzień 10, 2017, 07:48
Macie stare czy nowe wydania tej plyty?
ja mam tylko stare: 5xLP i CD (całą dyskografię)

MAC


malg


MAC


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

#70
Cytat: gratefullde w Grudzień 10, 2017, 19:30
Wasilewski jest, a?

Jest.
Spark, January, Faithful i Trio  8)

I ta też mi sie podoba 

gratefullde

Dobrze, zatem po uj Andreas? [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Grudzień 10, 2017, 19:56
Dobrze, zatem po uj Andreas?
No mi łun na chubku czuja lata  ;D
Dwa dni o tej płycie pisali poematy to postanowiłem uchem zahaczyć o te lasy gdzie dzięcielina pała i te sprawy a tu wyszedł Andreas Martyniuk  ;D ;D

Therion

Cóż, to tylko dowodzi tego, że drapaki dają radę.

Jak napisałem - z plików i CD, Andreas jest jaki jest. Dupki nie urywa, kto lubi ten lubi. Słychać, że plany obszerne, ale bez przesady, napewno nie hektarowe. Znam utwory bardziejsze.

Jednak gdy się położy winyla na talerzu, to zaczyna się insza inszość i rozpatrywanie zjawiska w kategorii audiofilskiej, bo takich poligonów to w Drawsku nie mają.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

MAC

A ja to może nie Martyniuka ale kilka płytek Abby mam i na talerz od czasu do czasu lubię wrzucić  8)
Dwie to nawet japonki z OBI są za ciężkie pieniądze ;D