Autor Wątek: Jazz, tylko jazz  (Przeczytany 247339 razy)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
Odp: Jazz, tylko jazz
« Odpowiedź #2150 dnia: Lipiec 02, 2018, 15:39 »
Trójka już od dłuższego czasu nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem trendów i jakości. Przekładam to sobie tak, zadając pytanie: Ile płyt, na podstawie tego co puszczają w tym radio, kupił bym sobie. To pytanie zadaję sobie często i niestety równie często sobie odpowiadam: żadnej. Ale to może być moja wina w sumie bo ja zdziczałem na punkcie Baczewskiej, Brucknera i kilku innych jeszcze pogmatwanych rzeczy, tak że zryłem se beret ponad czasowo w oderwaniu od tego radiowego miszmaszu... Niemniej rozumiem, że kierunek, który ja obrałem, nie jest błedny a co najwyżej inny więc się nie przejmuję i kupuję płyty wg swego intymnego zapotrzebowania. A do tego żaden Metz czy radiowa Trójka nie są mi potrzebne :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier by China Mean ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

• Gość
« Odpowiedź #2151 dnia: Lipiec 02, 2018, 16:07 »
To jest dobra metoda :)
Natomiast Metz sprowadził poziom muzyczny Trójki do pani florenseddymaszin,no ale chłopina był w RMF. Kiedyś wiązałem z nim nadzieję,płonne niestety ;)

Online moon

• maniak
« Odpowiedź #2152 dnia: Lipiec 03, 2018, 13:57 »
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #2153 dnia: Lipiec 03, 2018, 14:17 »
Niby jazz taki elitarny a jak wydają nieznane dzieło Mistrza,to cichosza,za to jak wydają jakąś Ryjane,to swiat trąbi tygodniami. Wszystko psieje!
to niestety straszna prawda
I jeszcze ta Ryjana dwa miesiące po premierze kosztuje pewnie ze dwie dyszki a porządna muzyka trzyma poziom cenowy nieustannie :(
stereo: LAR IA-200H; Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC); ATLP120 + Shure m97 + Yaqin 23b; NAD C 356 BEE/mod; Marantz PM KI Pearl Lite;  Denon 3910; Teac V 5000; Mordaunt Short Mezzo 8
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n
sypialnia: Marantz cd 5003 + Sennheiser HD 280 pro; SMSL sAlpII

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #2154 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:04 »
Czyściutko to zmiksowali.
Rozkosz pełna.

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #2155 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:30 »
Ostatni wypust bootleg series Milesa miał swoją audycję u Metza, może Coltrane też będzie.

Dźwięk tego albumu powala. Nie patrzyłem kto robił mastering, ale jak się da taką jakość wyciągnąć z taśm Rudiego, to ja chcę więcej.
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Offline drizzt

• maniak
  • **
« Odpowiedź #2156 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:34 »
Z tego co wiem ten materiał nagrywał Bob Thiele.. Rudy Van Gelder nie miał z tym nic wspólnego.. brzmi faktycznie znakomicie.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #2157 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:34 »
Nie patrzyłem kto robił mastering,
Kevin Reeves.

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #2158 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:36 »
Sorry, coś mi się pomieszało, że to Rudi. Tak czy siak, dźwięk jest wzorcowy.

Edit:

Sprawdzilem we wkladce i jednak Rudi.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 22:39 wysłana przez Jakub »

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #2159 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:39 »
Rudy Van Gelder nie miał z tym nic wspólnego
Jak to nic? Nagrali to w jego studio :).

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #2160 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:42 »
Bob był producentem. A u Rudiego nagrywali. Jednak mnie pamięć nie myliła :)

Offline drizzt

• maniak
  • **
« Odpowiedź #2161 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:46 »
Materiał został nagrany w studio Van Geldera jak masa innych rzeczy z tamtej epoki ale szczerze wątpię, aby Rudy był obecny podczas sesji.. znane jest mnóstwo przykładów gdzie dawał tylko nazwisko a z nagraniem nie miał nic wspólnego poza wynajęciem studia.. we wkładce wyraźnie jest napisane „Original recording produced by Bob Thiele”, widziałem też opis tej sesji z udziałem Boba, który był przecież nadwornym producentem Trane’a w czasach Impulse! i Coltrane nigdzie się bez Boba nie ruszał.

Z Van Gelderem Trane chyba nic w późniejszych czasach nie nagrał jeśli chodzi o solowe albumy, w każdym razie nie kojarzę takich płyt poza starymi nagraniami dla Prestige.. nawet Blue Train dla Blue Note nagrywał Alfred Lion choć oczywiście w studio Van Geldera.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 23:10 wysłana przez drizzt »

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #2162 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:48 »
W moim egzemplarzu w zdaniu poprzedzającym jest napisane „recorded by Rudy van Gelder.”

Offline drizzt

• maniak
  • **
« Odpowiedź #2163 dnia: Lipiec 03, 2018, 22:53 »
W moim egzemplarzu w zdaniu poprzedzającym jest napisane „recorded by Rudy van Gelder.”

Na moim też, ale pod spodem jest „Original recording produced by Bob Thiele”, widziałem też opis tej sesji z udziałem Boba. Van Gelder miał już wtedy wielkie nazwisko, którego użyczał na lewo i prawo nawet jak cały jego udział polegał tylko na wynajęciu studia bo była to forma reklamy zwiększającej sprzedaż płyt.. Jest to znana sprawa.. zresztą wystarczy spojrzeć na te tysiące tytułów z jego nazwiskiem.. nikt fizycznie nie byłby w stanie tego wszystkiego nagrać.. często robili to jego asystenci lub zupełnie inni producenci.

A ta konkretna sesja to była mała, niskobudżetowa sesja próbna, „kicking the tires kind of session” jak to określił Ravi.. więc wątpię aby ciągnęli cały orszak do studia.. jest duża szansa, że zrobili to tylko z Bobem, a Rudy może wpadł raz czy dwa do studia a może nie bo był bardzo zajętym człowiekiem.. raczej nikt już sobie tego nie przypomni z uczestników tej sesji :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 23:19 wysłana przez drizzt »

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #2164 dnia: Lipiec 04, 2018, 06:21 »
Świetny projekt, gorąco polecam:

Jest oczywiście płyta, z maja b.r.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier by China Mean ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał

• Gość
« Odpowiedź #2165 dnia: Lipiec 04, 2018, 06:55 »
Ostatni wypust bootleg series Milesa miał swoją audycję u Metza, może Coltrane też będzie.

Dźwięk tego albumu powala. Nie patrzyłem kto robił mastering, ale jak się da taką jakość wyciągnąć z taśm Rudiego, to ja chcę więcej.
Teraz to już „po ptokach” premiera się odbyła. Tę płyte po prostu trzeba mieć i to w wersji de lux,bo płyta z out take’ami jest świetna. Zawsze fascynowało mnie w Coltrane’nie,że muzyka tak swobodnie wypływa mu spod palców,tak jest i tym razem. Genialne!

Offline drizzt

• maniak
  • **
« Odpowiedź #2166 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:08 »
Jak wygląda druga strona drugiego LP? Jest jakiś picture disc czy nic? Mam de luxe na CD, a z tego co widziałem, całość zmieściła się na 3 stronach winyla.

Edit: musiałem źle spojrzeć jak oglądałem winyla.. na discogs jest podział na 4 strony..

https://www.discogs.com/John-Coltrane-Both-Directions-At-Once-The-Lost-Album/release/12191152
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2018, 07:14 wysłana przez drizzt »

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #2167 dnia: Lipiec 04, 2018, 07:15 »
Tak, są "zapisane" 4 strony.

Online moon

• maniak
« Odpowiedź #2168 dnia: Lipiec 04, 2018, 09:37 »

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #2169 dnia: Lipiec 04, 2018, 09:48 »

Online moon

• maniak
« Odpowiedź #2170 dnia: Lipiec 04, 2018, 09:51 »
nie zdazylem wczoraj wrzucic:)

Online moon

• maniak
« Odpowiedź #2171 dnia: Lipiec 04, 2018, 15:01 »
Dzięks

oszukalem, tam jest tylko jeden numer

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #2172 dnia: Lipiec 04, 2018, 15:02 »
Dzięks

oszukalem, tam jest tylko jeden numer

Nie zdążyłem jeszcze zerknąć, ale spoko, pozyskałem całość, chcę CD mieć :)

Offline MarkN

• maniak
  • **
« Odpowiedź #2173 dnia: Lipiec 04, 2018, 15:21 »

Na moim też, ale pod spodem jest „Original recording produced by Bob Thiele”, widziałem też opis tej sesji z udziałem Boba. Van Gelder miał już wtedy wielkie nazwisko, którego użyczał na lewo i prawo nawet jak cały jego udział polegał tylko na wynajęciu studia bo była to forma reklamy zwiększającej sprzedaż płyt.. Jest to znana sprawa.. zresztą wystarczy spojrzeć na te tysiące tytułów z jego nazwiskiem.. nikt fizycznie nie byłby w stanie tego wszystkiego nagrać.. często robili to jego asystenci lub zupełnie inni producenci.

A ta konkretna sesja to była mała, niskobudżetowa sesja próbna, „kicking the tires kind of session” jak to określił Ravi.. więc wątpię aby ciągnęli cały orszak do studia.. jest duża szansa, że zrobili to tylko z Bobem, a Rudy może wpadł raz czy dwa do studia a może nie bo był bardzo zajętym człowiekiem.. raczej nikt już sobie tego nie przypomni z uczestników tej sesji

Ale producent sesji, a inżynier nagrań, to dwie różne rzeczy przecież. Owszem, zdarza się, że inżynier nagrań w zależności od potrzeb i zasobów jest również i producentem, jak było w wielu przypadkach przypadkach RVG, albo współcześnie w przypadku Jima Andersona, ale Bob Thiele nie był inżynierem nagrań, tylko muzykiem, aranżerem i producentem. Wyrażnie jest napisane: 'Original recording produced by Bob Thiele' / 'Recorded by RVG' .

Online moon

• maniak
« Odpowiedź #2174 dnia: Lipiec 04, 2018, 15:49 »
Nie zdążyłem jeszcze zerknąć, ale spoko, pozyskałem całość, chcę CD mieć

spotify ma cale, wiec sprawdzam:)