Autor Wątek: Expedit kaputt  (Przeczytany 4598 razy)

frywolny trucht

• Gość
Expedit kaputt
« dnia: Sierpień 25, 2014, 19:56 »
Powoli odchodzi do lamusa. Został zastąpiony nowym modelem. Czy to przypadek, że ostatnio sporo zgłoszeń, że ta półka się złożyła?  Pomimo nawet i mocowania do ściany.

Budowa wewnętrzna:

Skutki:

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
Odp: Expedit kaputt
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2014, 20:17 »
Ja mam zwykły segment na winyle z półkami zawieszonymi na takich trzpieniach cienkich  - metalowych ale dla pewności przewierciłem segment i wstawiłem pręty pod tymi pólkami. Dla pewności segment skręciłem jeszcze śrubami. Jak się okazuje winyle są ciężkie jak nie wiem co. Nie dziwie się że taki expedit wyzionął ducha. Gdyby był wykonany z lepszych materiałów to by się jeszcze jakoś trzymał. Generalnie smutna historia.
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD 9700, PDR-05, D-07, CT-959
Zestaw II: Pioneer A-88X, Micro Seiki MR-711, AT-440MLa, Shure M97Xe, Sony MDS JA20ES, Pioneer F-91
Wspólne: Beresford TC-7220 MKII, KEF Q5, Q1

kangie

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2014, 21:36 »
Nie ma co ukrywac. Lepiej miec regal z desek czy metalu niz z papieru, jak slynny Expedit. Problemem jest jednak to, ze wiekszosc ludzi nie wie jak prawidlowo przykrecic taki regal do sciany. Jesli by tak zastosowac 8-12 sztuk katownikow i solidne kolki i wkrety, to ryzyko zawalenia znacznie maleje. Na w/w zamieszczonych zdjeciach nie widze sladu po katownikach itp. Sam mam Expedit'a ale stoi u mnie, nie wisi. Gdyby mial wisiec, to zrobilbym to porzadnie, a nie "na odpier...ol".

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:20 »
A kurde właśnie odeszła mi ochota na Expedita. Nie ma, to jak porządny, metalowy regał magazynowy z Lidla!
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Offline Waluch

• **
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2014, 12:19 »
Samo patrzenie na skutki  boli
Ja, składuję winyle w komodzie. Sądzę,że tak jest najbezpieczniej. Do tego jest zamykana, co chociaż trochę ograniczy wszędobylski kurz. 

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2014, 21:16 »
Ale piękna katastrofa :)

Trzeba dorobić plecy Expeditowi i się nie rozjedzie. Sprawdzone, choć na nieco mniejszym modelu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline BRob

• maniak
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2014, 23:28 »
Niestety takie czasy, większość mebli dla przeciętnego Kowalskiego jest robiona z mielonego papieru, a tych z prawdziwej płyty meblowej (nie wspominając o litym drewnie) jak na lekarstwo i ceny chore. Teoretycznie zmontowanie takiego regału nie jest żadną wielką sztuką, ale trzeba dysponować przynajmniej miejscem i podstawowym sprzętem, choćby do prostego wiercenia otworów. Wykonanie z tzw. ręki, kilkudziesięciu otworów na taborecie w ciasnej łazience lub kuchni  prowadzi przeważnie do nerwicy konstruktora.  ;D

Sam od jakiegoś czasu przyglądam się ofertom mebli dla zwykłego ciułacza i stwierdzam, że tzw. regał RTV składa się obecnie z uchwytu do TV, węża led do podświetlenia TV i malutkiej półeczki na DVD. Miłośnikom sprzętu hifi z lat 70/80 zostaje do wyboru tylko szafa ubraniowa do lekkiej przeróbki.  :(

Sorry za OT, ale może pochwalicie się Waszymi szafkami na sprzęt (i płyty również)? Czy są takie meble osiągalne w ogólnodostępnym obrocie, w których zmieści się np. deck o głębokości 36 cm + miejsce na końcówki kabla sygnałowego? :)

kangie

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2014, 06:16 »
etycznie zmontowanie takiego regału nie jest żadną wielką sztuką, ale trzeba dysponować przynajmniej miejscem i podstawowym sprzętem, choćby do prostego wiercenia otworów. Wykonanie z tzw. ręki, kilkudziesięciu otworów na taborecie w ciasnej łazience lub kuchni  prowadzi przeważnie do nerwicy konstruktora. 
Czy nie sądzisz, że każdy szanujący się facet powinien mieć w domu jedną a nawet dwie wiertarki? Jedna z udarem pnaumatycznym, a druga mniejsza, lżejsza, do bardziej wyrafinowanych prac. Taki udar kosztuje dzisiaj od 100 do 160zł za najtańszego Einhella czy totalnych "chinoli" typu Budget itp.? Do tego kilka podstawowych wierteł SDS i można wiercić nawet w wymagającym żelbecie.

Padł tutaj wyśmienity pomysł - dorobić Expeditowi "plecy". To dużo by poprawiło w sztywności konstukcji. Ale najwięcej wnoszą punkty podparcia/zawieszenia.

Panowie, zauważcie, że Expedit był najtańszym sposobem na skałdowanie płyt winylowych. Wykonanie czegoś podobnie wyglądającego ale z lepszych materiałów podrażało znacznie konstrukcję.

Lite drewno do budowy mebli? Totalny luksus w dzisiejszych czasach, ale wielkie prawdopodobnieństwo wypaczenia się i zwichrowania płaszczyzn. Lepiej sprawdza się płyta pilśniowa z okleiną, fornirem, a na fronty płyta MDF lakierowana, ewentualnie "akryl".

am od jakiegoś czasu przyglądam się ofertom mebli dla zwykłego ciułacza i stwierdzam, że tzw. regał RTV składa się obecnie z uchwytu do TV, węża led do podświetlenia TV i malutkiej półeczki na DVD. Miłośnikom sprzętu hifi z lat 70/80 zostaje do wyboru tylko szafa ubraniowa do lekkiej przeróbki. 

Sorry za OT, ale może pochwalicie się Waszymi szafkami na sprzęt (i płyty również)? Czy są takie meble osiągalne w ogólnodostępnym obrocie, w których zmieści się np. deck o głębokości 36 cm + miejsce na końcówki kabla sygnałowego?
Polecam rozejrzeć się w ofercie tej firmy. Kupowałem od nich stolik AV:

http://www.uchwytylcd.eu/k17,stoliki-rtv.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2014, 06:22 wysłana przez kangie »

frywolny trucht

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2014, 09:17 »
Też się rozglądałem po sklepach za stolikiem RTV. Całkiem długo. Problemem był wzmacniacz, który ma głębokość 41cm plus miejsce na wtyki. Chcąc nie chcąc-stolik na zamówienie.

Coś takiego zamówiłem, tyle, że ze szklanymi półkami (więcej punktów podparcia):
http://allegro.pl/stolik-audio-antywibracyjny-rogoz-audio-4qb2-i4513766102.html
strona producenta: http://www.rogoz-audio.com/pl/oferta-2/stoliki.html

Rogoz robi solidne mebelki, a ten stolik-jak na jego możliwości- jest dość tani.
Wymiary można indywidualnie obgadać. Stolik jest całkiem ciężki, najlepsze, że przyjechał a palecie :)
Ale to raczej ze względów bezpieczeństwa, jego masa aż tak wielka nie jest.

Jak jest zapotrzebowanie, to może osobny wątek o stolikach RTV?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2014, 09:38 wysłana przez frywolny trucht »

Offline BRob

• maniak
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2014, 12:25 »
etycznie zmontowanie takiego regału nie jest żadną wielką sztuką, ale trzeba dysponować przynajmniej miejscem i podstawowym sprzętem, choćby do prostego wiercenia otworów. Wykonanie z tzw. ręki, kilkudziesięciu otworów na taborecie w ciasnej łazience lub kuchni  prowadzi przeważnie do nerwicy konstruktora. 
Czy nie sądzisz, że każdy szanujący się facet powinien mieć w domu jedną a nawet dwie wiertarki? Jedna z udarem pnaumatycznym, a druga mniejsza, lżejsza, do bardziej wyrafinowanych prac. Taki udar kosztuje dzisiaj od 100 do 160zł za najtańszego Einhella czy totalnych "chinoli" typu Budget itp.? Do tego kilka podstawowych wierteł SDS i można wiercić nawet w wymagającym żelbecie.

Padł tutaj wyśmienity pomysł - dorobić Expeditowi "plecy". To dużo by poprawiło w sztywności konstukcji. Ale najwięcej wnoszą punkty podparcia/zawieszenia.

Panowie, zauważcie, że Expedit był najtańszym sposobem na skałdowanie płyt winylowych. Wykonanie czegoś podobnie wyglądającego ale z lepszych materiałów podrażało znacznie konstrukcję.

Lite drewno do budowy mebli? Totalny luksus w dzisiejszych czasach, ale wielkie prawdopodobnieństwo wypaczenia się i zwichrowania płaszczyzn. Lepiej sprawdza się płyta pilśniowa z okleiną, fornirem, a na fronty płyta MDF lakierowana, ewentualnie "akryl".

am od jakiegoś czasu przyglądam się ofertom mebli dla zwykłego ciułacza i stwierdzam, że tzw. regał RTV składa się obecnie z uchwytu do TV, węża led do podświetlenia TV i malutkiej półeczki na DVD. Miłośnikom sprzętu hifi z lat 70/80 zostaje do wyboru tylko szafa ubraniowa do lekkiej przeróbki. 

Sorry za OT, ale może pochwalicie się Waszymi szafkami na sprzęt (i płyty również)? Czy są takie meble osiągalne w ogólnodostępnym obrocie, w których zmieści się np. deck o głębokości 36 cm + miejsce na końcówki kabla sygnałowego?
Polecam rozejrzeć się w ofercie tej firmy. Kupowałem od nich stolik AV:

http://www.uchwytylcd.eu/k17,stoliki-rtv.html

Kangie, całkowicie się z Tobą zgadzam, szafkę/półkę na CD zmontowałem sobie sam, co trzeba poprawić i naprawić, też zrobię. Wiertarki mam dwie w domu, mniejszą Celmę i Peugeota z młotem. :-) Postawienie regału, jak już pisałem wcześniej, nie jest problemem, ale w warunkach domowych jest to mocno upierdliwe (brak miejsca, sześciolatka łapiąca do zabawy wiertła i piły, itp.) i dlatego najpierw chcę spróbować znaleźć coś gotowego.

Dzięki za linka.

Pozdrawiam.
BRob.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2015, 09:19 »
Ha! Odkrycie stulecia ( dzięki Tomasz M.) . Wszystkie te zawalone półki zawierają błąd montażu. Wewnętrzne półki długie powinny być w poziomie, krótkie w pionie. Na zdjęciach jest odwrotnie
Proste? Proste :)

Na filmiku pan złożył prawidłowo:

ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

kangie

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2015, 09:33 »

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2017, 22:14 »
Pare lat wstecz zakupilem Expedit (prawa strona),wczoraj Kallax (lewa strona).Radocha trwala dopoki nie postawilem kawalkow plyt wiorowych obok siebie.

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2017, 22:19 »
Z czasem ściemnieje :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2017, 22:34 »
Nie chodzi o kolor ale o wymiary.Jebnac sobie moge sprejem,walkiem czy innym pedzlem na kolor jakikolwiek  ;)

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2017, 22:38 »
Wychodzi ,że ta nowa " szafka " na winyle jest solidniejsza .Muszę kupić taką największą, bo już się z "czarnuchami " nie mieszczę .
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2017, 23:07 »
Wychodzi ,że ta nowa " szafka " na winyle jest solidniejsza .Muszę kupić taką największą, bo już się z "czarnuchami " nie mieszczę .
Co masz na mysli piszac ze ''jest solidniejsza''?

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2017, 23:11 »
Nowa wersja została wprowadzona i poprawiona ,bo stara potrafiła się złożyć .Było kilka wypadków opisanych . Więc mam nadzieję ,że nowe wcielenie jest solidniejsze .
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2017, 23:24 »
Na moje oko to nowa wersja jest po prostu odchudzona.Na tej vintage  ;D  stalo przez pare lat pare kilogramow i dawalo rade.Do dzisiaj daje rade,odciazone od wczoraj.
Mam otwartych pare okien bo zaduch straszny ogolnie...takie historie biegaja po sieci   http://gizmodo.com/heres-why-ikea-is-discontinuing-everyones-favorite-sh-1527126312     Po chlangielsku niestety.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2017, 08:41 »
Jaka jest głębokość tego regału?
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, AdFontest, Sensor2, DV-20x2L, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2017, 19:04 »
[/quote
393 mm.Tyle samo samo ma starsza wersja.