Autor Wątek: Tablet  (Przeczytany 585 razy)

Offline marek.pap

• *
Odp: Tablet
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:14 »
ipad czy tablet to większy wyświetlacz więc wygodniejsza obsługa . To ma być pilot więc wymagań wielkich nie mam
Też potrzebowałem pilota do obsługi sprzętu. Wybrałem tablet Lenovo Yoga 8 tylko ze względu na pojemność baterii, inne parametry nieistotne w takim zastosowaniu. Po kupnie sprawdziłem czas pracy na baterii, ekran bez wygaszania. Tablet zgasł po 17 godzinach.

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2017, 19:44 »
Jeśli apple to tylko nowe (naprawy kosztowne). Jeśli jako pilot to tylko nowe ze względu na baterie, która notabene w IPadach jest cudownie wytrzymała (sądziłem, że nigdy tego nie napisze o sprzęcie Apple). Wyśwetlacz retina oko cieszy. Można czytać Gazetę lub Gazętę Polską co kto lubi.

Tidal śmiga. Obsługa NAS przez Foobar2000 lub inne apki. 
Cena nie mała ale 1,6 k można sie zmieścić.
https://www.oleole.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/apple-ipad-wi-fi-32gb-srebrny.bhtml?from=ceneo&p=1619.00&cr=0&t=20171203-1924

Coś tańszego to tablet na androidzie ale tu z jakością ... hmmm jak ze sprzętem audio. Jeden gra inny grzeje sie i buczy. Dobrze poszukać trzeba.

Offline Michał

• maniak
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2017, 21:36 »
Na przestrzeni 4 lat zdzieram drugiego ipada,najpierw air teraz najnowszą generację. Nigdy mnie mnie zawiódł,nigdy się nie zepsuł i nie zawiesił. Jest ipad a potem inne tablety ;)
Big Sound,No Bullshit

Offline cdt

« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2017, 09:44 »
Cena nie mała ale 1,6 k można sie zmieścić.
Ja cały czas mam wrażenie że koledzy nie czytają tego co napisałem w pierwszym poście . Nie potrzebuje urządzenia do czytania prasy , grania w gry , oglądania filmów czy pracy . Potrzebuje urządzenie do zainstalowania jednej aplikacji celem sterowania jednym urządzeniem .  1600 zł za pilota to trochę drogo ;) .
Temat raczej do zamknięcia . Chyba już wszystko wiem . Dziękuje za podpowiedzi .
kawosz wersja apolityczna.

Online moon

« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 04, 2017, 10:55 »
zainstaluj na telefonie:)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline cdt

« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:30 »
zainstaluj na telefonie:)
Ty też nie czytasz :P . Na telefonie już mam :) .

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:54 »
Ja cały czas mam wrażenie że koledzy nie czytają tego co napisałem
Ja od dłuższego czasu mam takie wrażenie, że koledzy czytają tylko to co na ostatniej stronie lub 2-3 ostatnie posty :P
a nie od miejsca w którym skończyli  ::)

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 04, 2017, 18:57 »
Galaxy S8+  ;D Dostaniesz ekran małego tabletu, świetna widzialność w słońcu i załatwisz problem zdjęć ;) Dwie, trzy, cztery pieczenie na jednym ogniu. Zawsze też możesz go wstawić w DEX-a i za pomocą bezprzewodowej klawiatury używać jak komputera podłaczywszy go to do TV czy monitora. Zamiast zbierać graty masz wszystko w jednym.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline dyletant

• maniak
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 04, 2017, 21:42 »
Jaki nie za drogi tablet do zainstalowania MusicCasta i obsługi Tidala ?
Nie bardzo wiem jakie ma spełniać wymagania . Masa tego dziadostwa na allegro . Nie wiem jaką ma mieć bezpieczną pojemność pamięci ? . Ma być średniej wielkość . Bedzie robił tylko za ,, pilota ,, . Możliwe że o ile się zdecyduje i postawie dysk NAS to będzie jeszcze musiał i jego  obsługiwać .
Telefonem jest mi średnio wygodnie a wpadłem w tidalowanie 

Wszystko trzeba czytać ze zrozumieniem;P. W przypadku IPAD w miarę nowego 1-3 lata wielkość pamięci nie ma znaczenia. Pojemność bezpieczna pamięc nie istnieje skoro ma działać tylko system Tidal I MusicCast. W przypadku propozycji IPADa Mini (jaką zasugerowałem) ekran jest "niezawielki" tzn do 10"(tablety mogą mieć 12 i więcej cali).  Obecnie telefony mają po 6 cali i więcej co dla mnie jest herezją dla kolegi Frywolnego wielkością optymalną.

Cena 1,6 k za ipada jest relatywnie niewysoka (jak ktoś poszuka to za windows surface zapłaci 4k). Długi czas pracy na baterii - co w przypadku pilota ma znaczenie! Dziający ekran. Stabilnie działa.

Trzeba było napisać jasno budget i że android albo windows. Wówczas można coś  podpowiedzieć.
A że dziadostwa pełno na allegro to padły dwie sensowne propozycje NVIDIA Tegra i Ipad.

Czy reszta godna uwagi? Coś się znajdzie. W tabletach jak w gramofonach - platikowego gufna pełno . Czy będzie działać dobrze jako pilot? Ujowy pilot z kiepskimi bateriami i przyciskami raczej nadaje się na elektrośmieci. Tablet będzie się grzał, wieszał, notorycznie podłączony do ładowarki.

To tyle podpowiedzi nie na "temat".
PS: o którą pamięć pytasz? Operacyjną? to 2-3GB. Jeśli na dane to przydałoby się 16GB z możliwością wsadzenia karty (chociaż do pilota nie potrzeba).

Online moon

« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 05, 2017, 09:47 »
Ty też nie czytasz  . Na telefonie już mam  .

to nie zauwazylem;)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline Keef98

« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:11 »
Kupowanie czegoś starszego niż iPad 3 mini nie ma sensu. Im masz starsze urządzenie, tym mniej aplikacji możesz zainstalować. Ja bym poleciła Asusa Transformera lub Lenovo (ta marka ma raczej gówniane obudowy, ale stosunek cena-parametry jest całkiem niezły) i wybierz jakąś niezbyt droga opcję, ale raczej nową.
Apple ma jedną podstawową wadę, która gdy chcesz zaoszczędzić jest straszna - nie możesz rozszerzyć pamięci ani na iPadzie, ani na iPhone'ie. Koszty napraw pomijam, bo są chore, za nową szybkę w serwisie pogwarancyjnym do iPada mini zapłacisz 500, najtaniej 400 (cennik dla iPada 3 mini, dwójka ma bardzo podobnie). Słyszałam też, że iPadom często psuje się karta sieciowa.

Offline maniek67

• *
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 06, 2017, 15:46 »
Ipad, może być mini 3.

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 06, 2017, 17:47 »
Z uporem maniaka każdy dopisujący się do tematu nie czyta wcześniejszych postów niż ostatni  ;D

Offline cdt

« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 06, 2017, 18:46 »
Z uporem maniaka każdy dopisujący się do tematu nie czyta wcześniejszych postów niż ostatni 
post jest post ;D

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 06, 2017, 18:47 »
Rzekłbym - wielki post  ;D ;D

Offline maniek67

• *
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 06, 2017, 18:49 »
Przeczytałem cały temat i mz to bdb opcja, używany można kupić poniżej 1tyś zł, jest stabilny i może się przydać także do innych celów.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 06, 2017, 19:51 »
Rzekłbym - wielki post  ;D ;D

Znaczy się advent ;D
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy Cheviot ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7SE