Autor Wątek: Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC  (Przeczytany 48382 razy)

Offline robiz

• maniak
Odp: Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC
« Odpowiedź #300 dnia: Lipiec 08, 2016, 17:26 »
Budżet jest raczej napięty jak " bycze cojones " ale do 1000 zł, raczej chyba coś używanego w tych pieniądzach.
No kup Korga, koledzy ładnie o nim piszą. Na HiFi giełdzie był za 500 zł używany.

Mówisz o tym " spodku kosmicznym "?

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #301 dnia: Lipiec 08, 2016, 17:29 »
Budżet jest raczej napięty jak " bycze cojones " ale do 1000 zł, raczej chyba coś używanego w tych pieniądzach.
No kup Korga, koledzy ładnie o nim piszą. Na HiFi giełdzie był za 500 zł używany.

Mówisz o tym " spodku kosmicznym "?
No bo niby gra. Vasa nawet poleca.
SE 6C33C/6F8G i 6CA7/6SL7 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Tannoy Cheviot ~ Sony PSX-70 ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Senheiser HD598 ~ AKG 240DF ~ Denon AH-D7200 ~ Arcam 7SE

Offline masza

• maniak
  • Lampofil :D
« Odpowiedź #302 dnia: Lipiec 08, 2016, 17:32 »
Za ok 2k można kupić używanego Phasta na AD1865. Gra na poziomie Audio Note 3.1x
Przyjmuje max 96/24 ale dla mnie to nie ma znaczenia. PCMy grają wystarczająco dobrze.

Offline robiz

• maniak
« Odpowiedź #303 dnia: Lipiec 09, 2016, 08:55 »
2 kzł, to niestety ponad budźet :(

Dobre ma recenzje takie coś:
http://micromega.com/en/products/my-range/mydac/

Ktoś to słyszałć i moze coś powiedzieć ?

Offline szczemirek

• maniak
« Odpowiedź #304 dnia: Lipiec 09, 2016, 11:36 »
Poszukaj sobie na rynku wtòrnym HQ Refarence. Będzie trudno ale warto. Niedoceniony DAC z Wietnamu! Po drobnym upgradzie nie ma bata w wielokrotnie wyższej cenie.
2 x Muse Electronics Reference 300, Lamm2, Singxer SU-1, HQ DAC Reference, Cary Audio DAC 100T, Chapman 8T, WE 16, Belden, ROON, CD, Power Inspired, Edek (?)

Offline grzecho

• **
« Odpowiedź #305 dnia: Lipiec 10, 2016, 20:31 »
Podłączałeś go pod Daphile? Ja mam Korga DAC 100 (sekcja D/A jest chyba identyczna jak w 10R) i ani Daphile ani Linuxy oparte na najnowszych kernelach nie rozpoznają go. Moim zdaniem jest to dobry DAC a 10R ma jeszcze ten + że może zgrywać materiał. U mnie przetwornik zgrał się dobrze ze słuchawkami Beyerdynamic DT-150, gra też czasem w dużym systemie. Nie chce wywoływać "wojny formatów", ale jak dla mnie (subiektywna opinia), na tym przetworniku lepiej brzmi materiał CD upsamplowany w locie do DSD. Swoją drogą udało mi się dzięki wtyczce DSD do foobara oraz ASIO bridge uzyskać to, że materiał HiFi odtwarzany z Tidala jest właśnie w locie przetwarzany na DSD.
Ciekaw jestem jak by wypadł Korg 10R jako rejestrator materiału DSD w porównaniu z Tascam DA-3000. Oba oparte są na tym samym układzie A/D.

Daphile bez problemu i poprawnie go rozpoznaje.Gra świetnie. Linuxy też nie mają z nim problemu. Jestem z mojej 10R bardzo zadowolony. Gra wspaniale. W moim przypadku skończyło się granie sprzętu a słuchanie muzyki. I oczywiście skończyły się eksperymenty.Tu nie ma niczego za mało czy za dużo. Nie umiem określić co ma w sobie ten DAC ale słuchasz muzyki i cieszysz się muzyką.I myślę że jest najbardziej analogowy jaki kiedykolwiek miałem i słyszałem.
 Co do zasilania. Istotnie zasilany jest poprzez USB ale w tym przypadku zasilacz Tomanka jest tu lekarstwem.
Polecam bo warto. Myślę że nie zawiedzie :)

Offline bubusia

• maniak
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 09, 2017, 21:48 »
Panowie i panie polecam wam bardzo ciekawe i jednoczesnie niedrogie granie, oto ono:
http://www.highfidelity.pl/@main-810&lang=
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Offline masza

• maniak
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 09, 2017, 21:53 »
Ostatnio boję sie japończyków  :o

Offline bubusia

• maniak
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 09, 2017, 22:02 »
Naprawde fajny daczek pod usb, kupilem uzywke za 900 stowek, srednica tego dacka jest bajeczna
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Offline bubusia

• maniak
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 10, 2017, 09:41 »
Dzisiaj zrobiłem takie male porównanie dacka musica ibuki z marantzem 75II, do porownania posluzyla plyta Dava Hollanda what goes round...., no i coz, ibuki jest zdecydowanie muzykalniejszy, ma lepszy bardziej rozdzielczy i barwny srodek, ma tez lepsza scene i otwartosc, jest po prostu lepszy, zrodelm byl komp podlaczony po usb, ten dack po usb gra lepiej od metronome(mowie o wyjsciu usb metronoma), ma pewne braki(dynamika nie jest taka wielka), troche szumi, ale sama muzyka jest niesamowita. Nie mam za bardzo pojecia o dzwieku b dobrego gramofonu, ale w tym dacku jest wlasnie taka gramofonowa delikatnosc polaczona z nasyceniem i otwartoscia. Chłopaki przyjda w sobote to im puszcze
A do porownania moze(moze) bedzie nie byle co bo AMR cd77.1. Chyba najlepsze dzielo na 1541.
Takze, jezeli pierdziele bzdury to chyba od razu uslyszymy:)
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2017, 09:46 wysłana przez bubusia »

Offline ciechomir

« Odpowiedź #310 dnia: Luty 10, 2017, 12:07 »
Ostatnio boję sie japończyków 

A to czemu?

Offline masza

• maniak
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 10, 2017, 12:40 »
A do porownania moze(moze) bedzie nie byle co bo AMR cd77.1. Chyba najlepsze dzielo na 1541

No... Całkiem wysoki pułap.
Fantastyczny player!

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 10, 2017, 12:57 »
Ostatnio boję sie japończyków  :o

Nie dziwię się ;)
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline masza

• maniak
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 10, 2017, 13:15 »
Ja bym tego nie kupił...
Pacz na pana inżyniera ze środka.
Jak nic nie uziemili urządzenia  ;D

kawosz

• Gość
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 10, 2017, 13:31 »
Jak nic nie uziemili urządzenia 
;D ;D ;D

Posłucham jutro u Jacka . Jest Polska dystrybucja tego DACa ?

Offline bubusia

• maniak
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 10, 2017, 13:48 »
Jest, cen 3400, ja dałem 900zl
Kawosz, poczekaj, może ci się nie spodoba😀

Offline masza

• maniak
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 10, 2017, 14:22 »
Kawosz, poczekaj, może ci się nie spodoba😀

;D ;D ;D
Uważaj Jacek na niego. Ostatnio wszystko kupuje co gra i na drzewo nie spe....ala  ;D

Offline bloom

• *
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwiec 28, 2017, 20:23 »
Ja używam North star desig 192 + Konwerter mx8 melodious,  duża poprawa jakości.
Przede wszystkim separacja dźwięków,  a bardzo chciałbym spróbować Gustard np. Modelu x20 bez modyfikacji i po modyfikacji. Z tego co wyczytałem druga opcja jjajca dosłownie urywa , a nie pisali tego amatorzy.
Sam North star nie gra naturalnie , po podłączeniu teca ud01  ( nie pamiętam dokładnie modelu ) da się to usłyszeć,  ale dodaje basu i ogólnie wydaje się że jest to muzykalny dać.
A no i jedna wada limit 96khz na linux nie wiem jak na winku.
Jak uda mi się sprzedać North stara kupię gustarda