Autor Wątek: Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.  (Przeczytany 28854 razy)

Offline miniabyr

• Moderator
Odp: Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.
« Odpowiedź #1025 dnia: Październik 12, 2018, 07:24 »
Grzegorz ta łuna nad lasem to nie z twojego kierunku? I co chwila braki prądu w gniazdku u mnie ? Czy to nie twoja sprawka ? ....... :P
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline Piterski

• maniak
Odp: Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.
« Odpowiedź #1026 dnia: Październik 12, 2018, 08:29 »
Grześ nie odpowiada na mój telefon :o   ....   oj nie podoba mi się to nie podoba, szkoda fajnego kolegi  :'(
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutch Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe DIV Barka z Lukarnet.

Offline Hubertrs

• maniak
  • **
« Odpowiedź #1027 dnia: Październik 12, 2018, 08:31 »
Nie sledzilem od poczatku poczynan, musze w wolnek chwili poczytac, w zwiazku z tym mam jedno pytanie, jako ze ja mocno lampowy jestem i lampizowal bym nawet lodowke gdyby sie dalo, to czy myslal ktos nad opcja wystawienia lampek na widok??
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #1028 dnia: Październik 12, 2018, 10:03 »
Hej, czarnowidzący koledzy ::)

Przetrwał  ;D
nawet się mocno nie zagrzał, ani nie spocił

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #1029 dnia: Październik 12, 2018, 10:36 »
Grześ nie odpowiada na mój telefon :o   ....   oj nie podoba mi się to nie podoba, szkoda fajnego kolegi  :'(
musiałem odespać, bo skończyłem około 3-ej

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #1030 dnia: Październik 13, 2018, 22:31 »
dzis poprawiłem volume,
 już działa od końca do konca

najpierw chciałem rozpiłować trochę otwór we frontpanelu dremelem
ale po pierwsze nie znalazłem takiego kamienia który wchodzi w ten otwór a potem
pomysłowy Dobromil podpowiedział mi ze wystarczy zeszlifować ośkę
wiertarka i papier ścierny zrobiły swoje
jest ok

zdjęć nie zamieszczam bo nie ma z czego

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #1031 dnia: Październik 13, 2018, 22:35 »
no to teraz jeszcze całonocne wygrzewanie ::) ale bez muzyki, tak po prostu nie będzie włączony

a została jeszcze jedna rzecz o której wspominał Ahaja porę stron wcześniej
a mianowicie ekranowanie traf od reszty - czyli blacha zelazna w poprzek klocka
otworki do zamocowania juz są, więc tylko musze dopasować jakiś kawałek złomu i przykręcić
na razie nie mam nic takiego, bedę musiał rozejrzeć sie w garażu lub kupić

Offline McGyver

• Moderator
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #1032 dnia: Październik 13, 2018, 22:48 »
To nie jest preamp gramofonowy, nie jest to niezbędne. Lepiej podłącz i słuchaj, żelastwem zajmiesz się w wolnej chwili.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #1033 dnia: Październik 13, 2018, 23:09 »
.... żelastwem zajmiesz się w wolnej chwili.
Pewnie, ale jak sobie przetrę ścięzkę to w EAR-ze przyda się jak znalazł

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #1034 dnia: Październik 13, 2018, 23:11 »
Lepiej podłącz i słuchaj,
na razie nie mogę bo żona salon okupuje,
 miała iść spac godzinę temu, ale coś siedzi i ogląda jakieś głupoty
więc muszę poczekać :P

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #1035 dnia: Październik 14, 2018, 10:17 »
zostawiam na noc włączony, niech się wygrzewa i idę spać
no to teraz jeszcze całonocne wygrzewanie
Czy takie pasywne wygrzewanie bez puszczania muzyki przez urządzenie w ogóle coś przynosi? Przecież chyba najbardziej wrażliwe elementy oprócz lamp to kondensatory w torze dźwięku, a one przy takim grzaniu nic nie robią.
Nie czepiam się. Po prostu jestem ciekawy.

Offline Hubertrs

• maniak
  • **
« Odpowiedź #1036 dnia: Październik 15, 2018, 13:07 »
Nie dziw się. Wszyscy tam mają już opracowane obudowy.
Oczywiście można zrobić inną obudowę, z lampami na wierzchu. Sugerowałbym wtedy jednak zastosowanie innej PCB. Jeżeli byłbyś zainteresowany, to Ci tą PCB pokażę.
To z innego tematu ale odpowiadam tu co by tamtego nie zasmiecac
Domyslam sie ze wszyscy maja opracowane obudowy ale nie mialem jeszcze czasu aby przeczytac temat od poczatku i zastanawialem sie czy ktos rozpatrywal opcje wyeksponowania swieczek.
Od paru miesiecy slucham roznych wzmacniaczy, miedzy innymi dzielonki Yamamoto, integry tektrona na 211 i tylko konc. Tektrona z COS d1 zagrala lepiej niz moja mingda ale roznica w cenie takiego zestawu jest dosc spora. Na obecna chwile wymieniam stopniowo rezystory w mingdzie i po skonczeniu podejme decyzje czy szukac pre do tektrona czy zostaje z moim chinczykiem

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #1037 dnia: Październik 15, 2018, 23:40 »
czy 12AY7 to to samo co ECC81 ?

Offline Hubertrs

• maniak
  • **
« Odpowiedź #1038 dnia: Październik 15, 2018, 23:50 »
Ecc81 to 12at7

Offline McGyver

• Moderator
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #1039 dnia: Październik 15, 2018, 23:53 »
czy 12AY7 to to samo co ECC81 ?

Nie. 12AY7 to 6072(WA).
ECC81 mają parametry znacząco różniące się od 12AY7, ale mają taki sam pinout. Wynika z tego, że wetknięte w miejsce 12AY7 będą jakoś funkcjonować. Kluczowe jest to "jakoś". Dziś mi się nie chce bo późno, ale może kiedyś policzę punkty pracy ECC81 wetkniętej w ten układ.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.