Autor Wątek: Moja "Grajstrefa" - czyli wszystko w jednym wątku :)  (Przeczytany 10693 razy)

Offline tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • Moderator
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
Odp: Moja "Grajstrefa" - czyli wszystko w jednym wątku :)
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 14, 2018, 16:58 »
Cena tego gniazda jest absurdalna.
Właśnie zauważyłem: "ogłoszenie zostało zmienione od czasu gdy kupiłeś"  :-\
Grubo zostało zmienione, ja zapłaciłem £15 za to samo gniazdko...
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline McGyver

• Moderator
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 14, 2018, 17:18 »
To i tak dużo za dużo za takie gniazdko.
http://valvencore.pl/
Audio-Video-Show 2018 pokój 216 w Sobieskim.

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 14, 2018, 17:23 »
To i tak dużo za dużo za takie gniazdko.
Przy zakupie jednej sztuki nie dramatyzowałem jak w momencie gdybym musiał kupić ilości hurtowe ;)
A przecież potrzebna mi była tylko jedna sztuka :)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline McGyver

• Moderator
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:10 »
Znalazłem inne tańsze. Ceny w granicach 1GBP.

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:22 »
Znalazłem inne tańsze. Ceny w granicach 1GBP.
W UK, mocowane do ścianki, ze złoconymi stykami i do tego nie jednorazowe? Wątpię  ;D
Równie dobrze mógłbym użyć zwykłych RCA za £1. Ale robię dla siebie, jedną sztukę i nie muszę liczyć się z kompromisami tego typu. Takie gniazdka w DAC'u już mam teraz :)
Dobrze, że nie zapytałeś ile kosztowało gniazdo IEC, a kosztowało...  ;D

Offline McGyver

• Moderator
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:46 »
W UK, mocowane do ścianki, ze złoconymi stykami i do tego nie jednorazowe?
Nie w UK, mocowane do ścianki, ze złoconymi stykami i do tego nie jednorazowe. Jeno że bez "dumnego" napisu Amphenol.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 19:56 wysłana przez tomekkk1 »

Offline McGyver

• Moderator
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:55 »
Równie dobrze mógłbym użyć zwykłych RCA za £1. Ale robię dla siebie, jedną sztukę i nie muszę liczyć się z kompromisami tego typu. Takie gniazdka w DAC'u już mam teraz 
Dobrze, że nie zapytałeś ile kosztowało gniazdo IEC, a kosztowało... 
Płacę za to co IMHO ma sens. Za to co IMHO nie ma sensu mam opory płacić.
Różnicę w dźwięku pomiędzy gniazdami RCA po 1GBP a takimi po 3GBP słyszę. Dlatego nie stosuję w ogóle gniazd RCA kosztujących poniżej 3GBP żeby nie psuć dźwięku.
Natomiast różnicy w dźwięku pomiędzy gniazdem RCA za 6GBP a takim za 35GBP albo nie słyszę, albo jest ona dla mnie na granicy percepcji, więc RCA od WBT/Furutecha stosuję rzadko bo poniesione koszty IMHO nie przekładają się na korzyści.
Natomiast IEC zasilające Furutecha to i owszem, stosuję, bo da się je kupić w przxyzwoitych cenach.

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:57 »
W UK, mocowane do ścianki, ze złoconymi stykami i do tego nie jednorazowe?
Nie w UK, mocowane do ścianki, ze złoconymi stykami i do tego nie jednorazowe. Jeno że bez "dumnego" napisu Amphenol.
Czyli u "majfriendów" pewnie. U nich wszystko można trafić, tyle że oczekiwanie trwa. Ja robiłem masowe zakupy na angielskim eBay, to i to gniazdko USB wziąłem przy okazji. Wtedy jeszcze nie miałem innych (ważniejszych) planów i myślałem, że szybko zakończę temat - dlatego zależało mi na szybkim dotarciu przesyłek, a i jednorazowy wydatek kilkunastu funciaków na jedną sztukę nie był problemem ;)

Twój powyższy post niechcący modyfikowałem zamiast zacytować. Już przywróciłem oryginał, przepraszam :)

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:07 »
Płacę za to co IMHO ma sens. Za to co IMHO nie ma sensu mam opory płacić.
Różnicę w dźwięku pomiędzy gniazdami RCA po 1GBP a takimi po 3GBP słyszę. Dlatego nie stosuję w ogóle gniazd RCA kosztujących poniżej 3GBP żeby nie psuć dźwięku.
Natomiast różnicy w dźwięku pomiędzy gniazdem RCA za 6GBP a takim za 35GBP albo nie słyszę, albo jest ona dla mnie na granicy percepcji, więc RCA od WBT/Furutecha stosuję rzadko bo poniesione koszty IMHO nie przekładają się na korzyści.
Natomiast IEC zasilające Furutecha to i owszem, stosuję, bo da się je kupić w przxyzwoitych cenach.

Gniazdka RCA kosztowały mniej niż £10 za cztery sztuki, SPDiF jakieś grosze również. Troszkę tańsze są bez klapki - różnica kilkudziesięciu pensów. USB było najtańsze jakie było na eBay w typie jaki chciałem - tańsze były bez mocowania do ściany, lub inne kiszki. Nie patrzyłem na firmę. IEC rodowane z filtrem pochodzi faktycznie od Furutecha :)

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 14, 2018, 23:19 »
Adam, kiedy otwierasz temat KSL-M7? Wiem, że jesteś zajęty, po prostu mam już kilka pytań w związku z tym pre - może przydadzą się dla potomnych ;)

Offline McGyver

• Moderator
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 15, 2018, 03:45 »
Adam, kiedy otwierasz temat KSL-M7? Wiem, że jesteś zajęty, po prostu mam już kilka pytań w związku z tym pre - może przydadzą się dla potomnych ;)
  Nie chcę doprowadzić do sytuacji w której bedę musiał trzymać kilka srok za ogon, dlatego zanim założę wątek o Kondo pozwól mi popilotować "CD dla wariatów" do końca. Tymczasem zapraszam do Asgaardu z pytaniami.

A co do gniazdka USB Amphenola to znalazłem w Polsce w cenie dużo niższej niż na ebaju: https://www.tme.eu/pl/details/musb-d111-m1/zlacza-usb-i-ieee1394/amphenol/

maciek1

• Gość
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 15, 2018, 17:22 »
Ja mam koty, koty mają mnie, jeden piernik. Zostaje w rodzinie.
Kochane bydlątka.

Aż mi się mordka uśmiechnęła:) Widzę, że kociego personelu jest całkiem sporo! U mnie w mieszkaniu dwa, w kolejnym dwa, a w ogrodzie rotacja spora, jak to w ogrodzie:)))

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:20 »
  Nie chcę doprowadzić do sytuacji w której bedę musiał trzymać kilka srok za ogon, dlatego zanim założę wątek o Kondo pozwól mi popilotować "CD dla wariatów" do końca. Tymczasem zapraszam do Asgaardu z pytaniami.
Jasna sprawa, nie poganiam jeno byłem ciekaw. A pytanka polecą niebawem pod wskazanym adresem ;)

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:21 »
A co do gniazdka USB Amphenola to znalazłem w Polsce w cenie dużo niższej niż na ebaju: https://www.tme.eu/pl/details/musb-d111-m1/zlacza-usb-i-ieee1394/amphenol/
Dobra cena, zawsze parę groszy taniej i zaślepka dla czujących potrzebę zatykania ;)
Dzięki za link, będzie na przyszłość i dla potomnych  :np:

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 31, 2018, 00:11 »
Nareszcie ostatnie perypetie doczekały szczęśliwego zakończenia - wzmacniacz na "diabełkach" wreszcie dał się uruchomić a Naim Mu-so, z racji iż również się nie uruchomił po przybyciu został podmieniony na inną sztukę przez producenta. Dziś o tym drugim, jako że wzmacniacz "diabelski" muszę wpierw wreszcie złożyć w jedną całość ;)

Historia Naim'a w trochę więcej, niż w kilku słowach.

Będąc na "Sound & Vision - The Bristol Audio Show", moja Pani namówiła mnie na wzięcie udziału w losowaniu zorganizowanym przez What Hi-Fi?, które odbyło się około miesiąc później. Pula nagród w losowaniu, mającym wyłonić dwudziestu jeden zwycięzców spośród zwiedzających, którzy wzięli udział wynosiła ponad £11000, z najdroższych rzeczy do wygrania były m.in bezprzewodowy system muzyczny Naim Mu-so, głośniki Neat lota Alpha, odtwarzacz sieciowy Cambridge Azur 851N, czy podstawkowe głośniki ATC SCM11. I tak się fajnie złożyło, iż Naim Mu-so trafił w moje ręce.
Gdy dotarł okazało się jednak, iż system nie działa - nie uruchamia się w ogóle. Po zgłoszeniu problemu do organizatora podjęto kroki i wreszcie mogę cieszyć się z wygranej :D

Fakt, jest się z czego cieszyć - nawet nie kojarzę abym coś, gdzieś, kiedyś wartościowego wygrał? Ale czy gdybym miał do wydania sumę około tysiąca Funtów to skusiłbym się na takie coś? Wątpię - ot, sprzęt owy to typowy znak naszych czasów i pokolenia młodzieży - głównie wszystko tu jest bezprzewodowe, kompaktowe i do tego "obdarzone" cyfrowymi wzmacniaczami, pracującymi oczywiście w klasie"D". Ewentualnie uzupełnienie głównego sprzętu jako urządzenie pracujące z dala od niego - gdzieś w sypialni, kuchni, bawialni.
Zupełne przeciwieństwo do sprzętu, w którego jestem posiadaniu, gdzie jedyna bezprzewodowa rzecz to pilot od CD - nie często z resztą używany...

Ale skoro już ten sprzęt ze mną jest, to niezmiernie byłem ciekaw jak to zagra - recenzje w sieci są dość pochlebne, pewne aspekty brzmienia zaskakująco bardzo dobrze przyjęte i to nie jedynie w odniesieniu do tego rodzaju urządzeń. Zwroty jak kreowanie sceny, stereofonia, nisko schodzący i rytmiczny bas, dynamika. Ciepły, głęboki dźwięk.
Z głośników rozstawionych na sześćdziesięciu centymetrach - umieszczonych na stałe w jednym pudle, gdzie w naszym "wielkim" stereo każda nawet najmniejsza zmiana w rozstawieniu kolumn przynosi wyraźne zmiany, mamy usłyszeć powyższe...

Zanim to nastąpi...

Konfiguracja poprzez telefonową aplikację (nazwaną po prostu Naim), gdy Mu-so łączymy po LAN? One moment. A jak przez Wi-Fi? Jak po gruzie... Okazuje się, że nawet lokalizacja musi być włączona w telefonie, aby setup odnalazł dostępne sieci. Bez niej żadna sieć zwyczajnie nie figuruje - przy czym aplikacja szuka chwilę raz i już nie kwapi się do jakiejkolwiek dalszej reakcji...
Po zakończeniu etapu instalacji, czas na krótką (i na szczęście prostą) konfigurację - m.in. musimy określić czy nasze urządzenie będzie stało blisko, czy daleko od ściany, czy chcemy skorzystać z "loudness", którego zadaniem jest uwypuklenie krańców pasma podczas cichego słuchania. Następnie wpisałem login i hasło do Tidal i mogłem zacząć słuchać.

No to posłuchajmy.

Pierwszą uwagę faktycznie przykuwa bas. Nie mniej jednak mamy na niego niewielki wpływ - jeżeli ustalimy w menu aplikacji iż Mu-so znajduje się daleko od ściany bas zostanie lekko podbity. Analogicznie, gdy wybierzemy opcję "przy ścianie" - basu będzie mniej. U mnie front urządzenia znajduje się około 40cm od ściany i przyznam, że najbardziej odpowiadałaby mi opcja pomiędzy tymi ustawieniami. Sam bas faktycznie schodzi nisko jest mocny, ale nie zbyt konturowy, czy przerysowany. Jest obecny, ustala świetne tempo i ożywia muzykę - dynamika jest zdumiewająca jak na tak niewielkie głośniczki. Przekonał się o tym mój syn, który kąśliwie zareagował do mamy, iż tata musi słuchać teraz u siebie (Mu-so testowałem w sypialni na piętrze, pokój odsłuchowy znajduje się obok, po drugiej stronie schodów), bo "mocno łupie". Zdziwił się, po tym gdy Karolina (moja Pani) poleciła mu wejść na schody i posłuchać skąd dobiega dźwięk ;D

Średnica ma wiele do powiedzenia. Wokale są wręcz ładne i nawet z włączonym "loudness" przy cichym słuchaniu jest równo, wyraziście i bardzo muzykalnie. Od dołu ładnie zgrywa się z basem, od góry już trochę gorzej - możliwe, iż gdy sprzęt się wygrzeje to nastąpi tu jakaś przemiana. Instrumenty nie brzmią niepokojąco, nic tu nie próbuje dominować. Szybkie zwroty akcji nie ujawniają niespodziewanych słabostek, jest czytelnie i bez jakiejkolwiek stagnacji. Nie podchodząc do odsłuchu krytycznie i bez większych oczekiwań z pewnością jesteśmy w stanie się odprężyć i zrelaksować. Dociera do nas muzyka, której zadaniem nie jest nas niepokoić, ale też nie wpędzi nas w nudę. Musze przyznać, że Naim się bardzo spisał w tej materii.

Wysokie nie drażnią. Owszem jest blask, ale bez natarczywości, czy podkreślania sybilantów. Czasami mam wrażenie, że góry mogłoby być ciut więcej i o ile to się jeszcze może zmienić (po wygrzaniu), pewne rzeczy nigdy nie nastąpią - brakuje planktonu - cieni i światełek gdzieś tam pomiędzy instrumentami. Brakuje i brakować będzie, bo - nie łudzę się, a jestem tego świadomy i samej technologi nie lubię - cyfrowy wzmacniacz (zwłaszcza użyty w jedno-pudłowym "wszechgrajku") nie sięga wysoko pasmem przenoszenia. Daje nam za to coś innego, czego doświadczymy wyraźnie - szum i to sporo tego szumu. I to bez względu na ustaloną głośność. Zasilacz impulsowy takiemu stanowi bardzo niestety sprzyja...

No, ale co ze stereofonią, kreowaniem sceny i wielkością instrumentów? Muszę przyznać, że jest bardzo ciekawie. Dźwięk faktycznie posiada te cechy - nie jest to takie samo doznanie, z jakim mamy do czynienia, gdy mamy rozstawione kolumny. To raczej podobieństwo do tego, ale w pomniejszonej skali. Muzyka z łatwością wychodzi poza głośniki (lokalizacja średniotonowców jest tu nie bez powodu). Pomijając słuchanie większych składów, gdzie Naim łatwo i przeważnie w sposób ciągły się gubi, jesteśmy w stanie stwierdzić (dość umowną) głębię sceny. System z łatwością wypełnia niewielkie pomieszczenie o powierzchni 16m2 i odnoszę wrażenie, że do pewnego momentu poradzi sobie z większymi pokojami, bo potrafi zagrać głośno bez żadnych zniekształceń. Bardzo głośno.

Wstajemy i bijemy brawo? Tak, ale jedną ręką ;D

Instalacja, może wprowadzić w małe zakłopotanie, aplikacja na Android potrafi się sama z siebie wysypać, a gdy jej używamy nasz telefon nie wygasza ekranu - musimy to zrobić ręcznie. Za to używanie sporego, efektownie podświetlonego pokrętła na górze, zintegrowanego ze skromnym panelem dotykowym wynagradza nam tę niedogodność. Maskownicę, kształtem przypominająca coś na wzór pojedynczej fali warto zdjąć. Nie znajdziemy RCA, ale i tak jesteśmy w stanie podłączyć się fizycznie - mamy do tego USB typu A, wejście analogowe typu Jack 3.5mm, a nawet optyczne wejście cyfrowe. Całkiem bogato.

Podsumowując - za kwotę niemal pięciu tysięcy złotych, wydaną biorąc jedynie pod uwagę nowe podzespoły jesteśmy w stanie złożyć zestaw stereo, który nie zagra źle. Lub przeznaczyć te pieniądze na bezprzewodowy system muzyczny, który nie będzie jakoś od niego gorszy. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety i właściwie warunki takie jak ilość miejsca, czy podejście drugiej połówki przesądzą co ostatecznie kupimy.
Czasami (choć nie często) zdarza się że jakimś cudem wygramy taki sprzęcik i sprawa staje się o wiele bardziej oczywista ;D

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 20, 2018, 22:45 »
Dawno nic tu nie naskrobałem, to chociaż kilka słów napiszę. Coś o analogowemu słuchaniu - najpierw czarny placek Metallica ;)

Ale na tym nie poprzestałem, posłuchałem sobie także innej klasyki:

Wciąż jestem daleko do codziennego użytkowania SET-a, ale podłączam go od czasu do czasu - bo mogę  8)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 20, 2018, 22:55 »
Wciąż jestem daleko do codziennego użytkowania SET-a, ale podłączam go od czasu do czasu - bo mogę  8)
A jak wypada porównanie?
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Pionier PL70II, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutch Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe DIV Barka z Lukarnet.

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 20, 2018, 23:48 »
A jak wypada porównanie?

Za bardzo nie ma czego jeszcze porównywać, gdyż wskutek rożnych okoliczności SET gra z tymi kolumnami tak cicho, że nie da się zrobić porządnych odsłuchów. Czekam na swojego klona Kondo M7, którego buduje dla mnie Adam - liczę na jego zapewnienia iż dodatkowy gain pozwoli posłuchać z Sonusami, zanim ruszy budowa kolumn opartych o Audio Nirvana ;)

Jedno co jednak słychać od razu, to kreowanie sceny i ogólnie rysowanie instrumentów. Różnica na plus dla SET'a. Wysoki zakres z cechuje się przekazywaniem większej ilości informacji - jest też więcej subtelności i :)

Oba wzmacniacze zostaną u mnie, z jednej strony oba będą podłączone do przedwzmacniacza, z drugiej na stałe podłączone do kolumn - z własnej roboty przełącznikiem. PP będzie używany do muzyki w tle i filmów, SET do konkretniejszych odsłuchów.

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 30, 2018, 19:43 »
Taka oto paczka z hameryki przyszła:

:smok:

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 30, 2018, 21:06 »
A na jutro przewidziana taka mała robótka, nie mogłem patrzeć na te żałosne puszeczki sprzedawane przykładowo na eBay  ;)

« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2018, 21:40 wysłana przez tomekkk1 »

Offline tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 02, 2018, 17:17 »
Przełącznik zrobiony:

Niestety sprzedawca miał chwilę słabości, w wyniku której zapomniał dostarczyć podkładki izolujące  >:(
Po stosownej interwencji muszę na nie kilka dni poczekać, dlatego wewnątrz prace stanęły na takim etapie:

Jak tylko umieszczę podkładki i podłączę przewody wydrukuję stosowne opisy przy przełączniku i gniazdach i gotowe :)
No i wreszcie oba wzmacniacze będą podłączone do kolumn. Niestety tych aktualnie brak  :-\ :'(

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 02, 2018, 18:04 »
Jaki przełącznik zastosowałeś?
Muzyka ponad polityką!

Offline pelot

• maniak
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 02, 2018, 18:19 »
A na jutro przewidziana taka mała robótka, nie mogłem patrzeć na te żałosne puszeczki sprzedawane przykładowo na eBay  ;)

Nie chce mi się szukać w treści wątku , w jakim celu zamierzasz użyć tego ustrojstwa?

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 02, 2018, 18:21 »
Jedna para kolumn przełączana na dwa wzmacniacze.Tak myślę.
Muzyka ponad polityką!

Offline Jakub

• Moderator
  • Taniofil
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 02, 2018, 18:58 »
A jakieś zabezpieczenie do lampowca tam będzie?
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)