Autor Wątek: Moja "Grajstrefa" - czyli wszystko w jednym wątku :)  (Przeczytany 10537 razy)

Online tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • Moderator
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
Odp: Moja "Grajstrefa" - czyli wszystko w jednym wątku :)
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 29, 2018, 09:36 »
To akurat jest bardzo dobre posunięcie, tylko kup dobrego seta.

Ja? Ja już mam i nie szukam ;) To on bierze pod uwagę. Oczywiście pokazałem mu drogę, gdzie może taki nabyć :)
Niestety najpierw musi rozwiązać inny problem, czyli miejsce odsłuchowe. Na chwile obecną ustawienie jego sprzętu jest bardzo niefortunne, do czego się przyznał od razu...
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline jimmi

• maniak
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 29, 2018, 18:56 »
Kolumny podstawkowe:ATC SCM 11 v.3 (Gniazda Cardas). Wzmazniacz:Musical Fidelity M6si. Tuner FM: Creek Destiny v.2. CD Player: Creek Evolution v.1. Streamer/DAC: C/A Magic 6 V.2 (zmodyfikowany). Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Shure M92E+Shure N97xE). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Kable glosnikowe: Harmonix CS-120 Improved. Interkonekt: Tara Labs Apollo 1.

Online tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 29, 2018, 19:07 »
Diabełka ;)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 29, 2018, 21:40 »
Ach te diabły :)
Ten Twój SET jest od mego kolegi.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Online tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #279 dnia: Październik 29, 2018, 22:16 »
Tak jest, świat jest mały! I ma w sprzedaży kolejnego SET-a na 6S33S, z czym się bije niestety...
Ich twórca, kolega Kotok również podobnego sprzedaje :)

Offline jimmi

• maniak
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 29, 2018, 23:19 »
Diabełka
A on Cie kusi, czy po co on jest? :P
Kolumny podstawkowe:ATC SCM 11 v.3 (Gniazda Cardas). Wzmazniacz:Musical Fidelity M6si. Tuner FM: Creek Destiny v.2. CD Player: Creek Evolution v.1. Streamer/DAC: C/A Magic 6 V.2 (zmodyfikowany). Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Shure M92E+Shure N97xE). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Kable glosnikowe: Harmonix CS-120 Improved. Interkonekt: Tara Labs Apollo 1.

Online tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 29, 2018, 23:24 »
Kusi skurczybyk cały czas, nawet jak wzmacniacz jest w stanie spoczynku, to gdy siedzę przy biurku mam go na wyciągnięcie ręki :) Mnie kusi i pewnie innych tyż!

Online tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #282 dnia: Listopad 08, 2018, 01:02 »
Nawiązując do wspomnianego "końca żywota" jednej z lamp mocy, o którym napisałem tutaj: https://audiomaniacy.pl...209453

Hmm, co tu zrobić teraz.
Opcja pierwsza.
W pierwszej chwili pomyślałem o EL34PH - czyli tych słynnych replikach Philips-Holland. Są już jakiś czas na rynku, a o ich ewentualnej awaryjności w sieci cisza. Ze współcześnie produkowanych EL34/6CA7 te wiodą prym najlepszych brzmieniowo i są dość konkurencyjnym środkiem w stosunku do powoli lecących cenowo w kierunku stratosfery NOS-ów. Jestem bardzo ciekawy jak grają ale...
...ale z drugiej strony mam wzmacniacz stricte do muzyki, który jest znacznie lepszy i ów mały "wzmacniaczyk" miał inne przecież przeznaczenie. Jego "przebieg" wyniknął z innych potrzeb i tutaj nic się nie zmieni. Taki stan będzie trwał nadal. I tutaj pomyślunek - czy faktycznie opłaca mi się trzymać dwa lampowce i dublować koszty wymiany lamp?
Opcja druga.
Może w miejsce tego wzmacniacza, gdzie super dźwięk nie jest wymagany, postawić coś krzemowego - bardziej konwencjonalnego? Jakaś integra, albo jakaś niedroga, używana stereofoniczna końcówka mocy - może doczekam się wreszcie tego nieszczęsnego pre w tym roku, chyba że twórca o mnie zapomniał... No i jest też:
Opcja trzecia.
A może jakiś przykładowo Accu-klonik (jaki posiada Andrzej), by mieć jakiś fajnie grający tranzystor do odsłuchów naprzemiennie z lampowcem? Ludzie posiadają dwie wędki na "gramiaku" i chwalą sobie możliwość wyboru, to czemu nie mieć dwóch wzmacniaczy?

Co o tym myślicie?
W tej chwili zostałem zmuszony do powrotu na EL34 by chinese no name i nawet zwykłe oglądanie filmów to zwyczajnie dramat w trzech aktach

Offline Moriarty

• **
« Odpowiedź #283 dnia: Listopad 08, 2018, 01:26 »
Opcja druga.
Może w miejsce tego wzmacniacza, gdzie super dźwięk nie jest wymagany, postawić coś krzemowego - bardziej konwencjonalnego?

Apage, Satanas!
Na miły buk, Tomku! KRZEM?!... Fuj! :D

Polecam RFT. Bezkonkurencyjne brzmieniowo na średnicy, a przy tym trudne do zajechania. Gratefullde musiał mieć pecha do swoich, te lampy cieszą się opinią bardzo żywotnych. Ja sam kupiłem swoją kwadrę od pana Mariusza Jaglarza z Sinus Audio, który notabene bardzo fajnie podrasował mój wzmacniacz. Jego lampowce cieszą się dobrą opinią, a hybryda zdobyła nawet tytuł Produktu Roku przyznawany przez któryś z audiofilskich magazynów. Zna się na rzeczy, tandety nie wciska.

Online tomekkk1

• Moderator
« Odpowiedź #284 dnia: Listopad 08, 2018, 01:35 »
No jest to jakaś opcja na pewno, z tym że... ...no kurcze, skazują się trochę u mnie te lampeczki na ciągłe życie w tle...
SET do muzyki oddelegowany, Audio Nirvany z pierwiastkiem "Si" fajnie zagrały nawet z takim pierdzikiem, jak Creek z lat osiemdziesiątych. No, jakaś odmiana jest to też przecież ;)