Autor Wątek: Walka ze smogiem  (Przeczytany 19929 razy)

Offline Piterski

• maniak
Odp: Walka ze smogiem
« Odpowiedź #500 dnia: Czerwiec 26, 2019, 13:11 »
Ja bym ten rysunek podpisał inaczej. Wygląd obecnych terenów Polski w przyszłości. Bo co do stałości tych granic czy terytoriów państw to miałbym duże wątpliwości.

Ruszą wędrówki ludów i nic się ze starego porządku świata nie utrzyma.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #501 dnia: Czerwiec 26, 2019, 13:15 »
W marcu tego roku byłem na pewnej konferencji naukowej poświęconej m.in. zmianom klimatycznym. Naukowcy, planiści, hydrolodzy - oni to wszystko, o czym pisze Lampowy, wiedzą od lat. Wiedzą to także nasi, pożal się Boże, politycy... Ale mają to generalnie w doopie. Nas, nasze dzieci, suwerena, ich to w ogóle nie interesuje.

Ile tam dzisiaj u Was stopni za oknem? U mnie w Lublinie +36 C. Pozdrawiam.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline cdt

« Odpowiedź #502 dnia: Czerwiec 26, 2019, 13:15 »
Są przekazy historyczne że w małej epoce lodowcowej na Bałtyku budowano karczmy . W innych czasach w Polsce uprawiano cenione wina . Człowiek ma mały wpływ na zmiany klimatyczne . Za to na ekonomie ma . Handel emisjami jest lepszy od sprzedaży Inflantów przez pana Zagłobe .

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #503 dnia: Czerwiec 26, 2019, 13:18 »
[...] Człowiek ma mały wpływ na zmiany klimatyczne.
Przepraszam ale ty w to jeszcze wierzysz? Bo z tym twierdzeniem jest tak jak z teoria płaskiej ziemi.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline cdt

« Odpowiedź #504 dnia: Czerwiec 26, 2019, 13:21 »
Napisz że jestem głupi wg ciebie po co te eufemizmy . A zakładając że jednak ma większy niż ja wierze to wpływ Europy to jakieś 5-10% . Proponuje że jak masz faze na bycie eko zacznij od siebie . Zrezygnuj z elektryczności i samochodu . Ja nie będę się poświęcał dla eko ideologii

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #505 dnia: Czerwiec 26, 2019, 13:23 »
Wpływ oczywiście mamy, można się jedynie spierać o to, jaki on jest w stosunku do naturalnych zjawisk cyklicznych, które są już od człowieka niezależne... Jakikolwiek jednak ten wpływ czynnika ludzkiego nie byłby, to czystą głupotą jest dolewanie benzyny do rozpalonego pieca. A to właśnie bezrozumnie i radośnie czynimy.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #506 dnia: Czerwiec 26, 2019, 13:36 »
Napisz że jestem głupi wg ciebie po co te eufemizmy .
Widzisz w mojej wypowiedzi słowo głupi ???

Z wyznawcami teorii płaskiej ziemi jest tak, że nie przyjmują do wiadomości naukowych dowodów. Masz przykład z siła Coriolisa.
Więc jeśli już do czegoś pije to do tego, że jest masa dowodów na olbrzymi wpływ nas ziemian na zmiany klimatyczne jakie zachodzą. Jest w temacie o serialach link do ciekawego filmu.

Ja już od dawna jestem nastawiony proekologicznie, a z energii elektrycznej rezygnować nie muszę bo tę można pozyskać w sposób przyjazny dla planety. Wystarczy że użytkuje te energie z głową. Samochód użytkuje tez do oporu nie zmieniam co chwila czyli jak to już dawno ustalono jest to bardziej ekologiczne niż zmienianie auta co 5 lat.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #507 dnia: Czerwiec 26, 2019, 14:01 »
Mała Epoka Lodowcowa padała tutaj już jako argument, ale rozumiem, że będzie w kółko powtarzana? To jeszcze raz. Trwała ok. 330 lat, a średnia temperatura spadła o JEDEN stopień Celsjusza. Tymczasem co my dziś mamy?

"Na skutek szybszego niż zakładano wzrostu emisji CO2 i spadku emisji SO2, przekroczenie progu ocieplenia o 1,5°C nastąpi najprawdopodobniej już około 2030 roku, a o 2°C ok. 2045 roku. To o wiele wcześniej, niż wynikałoby z prognozy z ostatniego Specjalnego Raportu IPCC, który ocenia prawdopodobieństwo ocieplenia o 1,5 °C do 2030 roku na 17% , zaś do 2052 roku na 83%. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę zmiany prądów oceanicznych i temperatury powierzchni oceanów, to istnieje co najmniej 10-procentowe ryzyko, że próg ocieplenia o 1,5°C przekroczymy już do 2025 roku"

"Emitujemy coraz więcej dwutlenku węgla. Po krótkim okresie zahamowania (lata 2014-2016) wzrost emisji CO2 ze spalania paliw kopalnych znów przyśpieszył – w roku 2018 wyniósł ok. 3% (wyemitowaliśmy w sumie 37,1 mld ton CO2 – patrz Emisje CO2 dalej rosną – budżet węglowy 2018). "

stąd: https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/globalne-ocieplenie-bedzie-postepowac-szybciej-niz-sadzimy-348
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Offline cdt

« Odpowiedź #508 dnia: Czerwiec 26, 2019, 14:12 »
No i czego niby dowodzi twój link ? . Na poparcie mojej tezy też są .

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #509 dnia: Czerwiec 26, 2019, 14:39 »
No domyślam się.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75

Offline cdt

« Odpowiedź #510 dnia: Czerwiec 26, 2019, 15:02 »
https://www.bing.com/videos/search?q=w+parach+gejowskich+rodzi+si%c4%99+wiecej+dzieci&view=detail&mid=6C32B42CF2BC8033EA7B6C32B42CF2BC8033EA7B&FORM=VIRE

A wg profesor Płatek

Prof. Monika Płatek: "W związkach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci niż w związkach wielopłciowych"

Offline LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
« Odpowiedź #511 dnia: Czerwiec 26, 2019, 15:41 »
Partenogeneza.
Jajo o jajo  ;D
Radio kuchenne i serce do Muzyki.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #512 dnia: Czerwiec 26, 2019, 15:48 »
No OK, ale co to ma wspólnego ze smogiem, klimatem, globalnym ociepleniem? Chodzi może o seks tak ostry, że czuć swąd palonej gumy?  :o

Offline cdt

« Odpowiedź #513 dnia: Czerwiec 26, 2019, 16:00 »
No OK, ale co to ma wspólnego ze smogiem
A ten homar co ma ?

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #514 dnia: Czerwiec 26, 2019, 16:24 »
Źródło twoich tez na temat globalnego ocieplenia. Wystarczy przeskrollować. Znajdziesz.

Offline LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
« Odpowiedź #515 dnia: Czerwiec 26, 2019, 16:33 »
Wkurwia mnie PIS, wkurwia mnie PO, wkurwia mnie KK (mimo że w Boga wierzę) staram się żyć eco, akceptuje LGBT, zaszczepiłem wszystkie swoje dzieci na wszystko co się dało i jestem zwolennikiem EU oraz jestem za karą śmierci.
Czy już jestem lewakiem czy czegoś mi brakuje?
Bo, że nie jestem prawdziwym Polakiem to już mi wmówiono.
Radio kuchenne i serce do Muzyki.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #516 dnia: Czerwiec 26, 2019, 16:35 »
Dzisiejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną o godz. 13:00 wyniosło 24,140 GW. To nowy rekord, zresztą zapewne będzie krótkotrwały... lepsze jest to, że Polska nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie takiej ilości energii i kupuje część (dzisiaj ok. 10%) od innych państw.

Tak to realnie wygląda nasza niezależność energetyczna. Wungiel z Rosji, prund od Niemców. Wstajemy z kolan, buahahaha  :(