Autor Wątek: Jaki tv.  (Przeczytany 4642 razy)

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
Odp: Jaki tv.
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 06, 2019, 11:30 »
Śladami kolegi Therion, który zdaje się przetarł szlak telewizorom OLED na naszym forum, zakupiłem kilka dni temu urządzenie właśnie z taką matrycą.
Mówiąc szczerze, niewiele się spodziewałem po przejściu z mojego już kilkunastoletniego Sony LCD 1080 na urządzenie z obecnego trendu producenckiego.
Wybrałem też Sony a dokładnie model: Sony KD-55AF8

Ten TV wykorzystuje matrycę OLED firmy LG i właściwie to wszystko co łączy go z koreańskim liderem.
Sony wykorzystuje bowiem własne układy elektroniczne, łącznie z zaawansowanym procesorem X-1Extreme czy też doskonałą technologią Acoustic Surface, która generuje dźwięki poprzez drgania ekranu.
Mówiąc szczerze to efekty dźwiękowe przerosły moje najskrytsze oczekiwania, to jest po prostu odlot. Tak genialnego dźwięku nie słyszałem jeszcze bezpośrednio z żadnego telewizora.
Tyle o dźwięku a obraz… Cóż… nie mniej genialny. No dobra, nie będę powściągliwy… właśnie dopiero co pozbierałem szczękę z podłogi  :) ;)
Materiały w 4K czy UHD, HDR wyglądają tak pięknie i realistycznie, że można patrzeć na nie bez końca… Świetnie wyglądają filmy z Netflixa. Materiały ze zwykłego BD są zauważalnie gorsze, ale nie złe tylko odbiegające lekko przy bezpośrednim porównaniu.
Nie mam jeszcze NC+ z dekoderem 4K jak będę miał, może już w przyszłym tygodniu, to skrobnę, jak to wygląda.
Jest kilka predefiniowanych ustawień obrazu i dźwięku oraz można utworzyć własne profile. Na razie „jadę” na profilu obrazu kino pro i to najbardziej mi odpowiada. Obraz w tym profilu charakteryzuje się bardzo naturalnymi odcieniami kolorów.
Zadziwiające jest oddanie ruchu na ekranie. Tu nie mam żadnego smużenia. Podziw budzi także czerń. Jej oddanie jest permanentne a nie jak w dotychczasowym LCD, operowaniem szarościami. Kolory są o niewyobrażalnej skali co skutkuje bardzo realistycznym oddaniem treści. Przyroda, kosmos, krajobrazy… wysmakowana sztuka.
W trakcie projekcji filmu przykuwają uwagę szczegóły przedmiotów, scenografii, choreografii. To wspaniałe jak wiele nagle można zobaczyć.
Funkcjonalność. Dużo się naczytałem odnośnie Android TV w tych odbiornikach i troszkę się obawiałem… Bezpodstawnie. Dotychczas korzystałem z Netflixa poprzez BD Sony i faktycznie chodziło to dość siermiężnie i miało sporego laga. Na TV działa wszystko płynnie i szybko, bez żadnych opóźnień. Ale nie tylko Netflix, także Youtube czy Player, ładują się błyskawicznie.
Genialną funkcją jest funkcja sterowania głosem. Bardzo przydaje się przy wyszukiwaniu treści z Youtube’a… przysłowiowe mówisz i masz  :)
Możemy także przerzucać treści ze smartfonu bezpośrednio na ekran poprzez aplikację Chromecast.
Funkcji jest oczywiście multum a w tak krótkim czasie nie ze wszystkich udało mi się skorzystać i nie o wszystkich jeszcze wiem.

Podsumowując, dla mnie to genialna maszynka do obrazowania. Fantastycznie ogląda się na tym OLED-zie filmy, zdjęcia, koncerty – również z uwagi na dźwięk. Genialna funkcjonalność i design. Na razie jest jeszcze drogo, ale te technologie będą systematycznie tanieć, po świętach było sporo promocji i ja skorzystałem :)

A na wkładkę przyjdzie jeszcze czas he he...

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 06, 2019, 20:28 »
Brawo Ty :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 06, 2019, 20:32 »
Nie było Nakamichi?  >:D
Radio kuchenne i serce do Muzyki.

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 28, 2019, 23:12 »
zakupiłem kilka dni temu urządzenie właśnie z taką matrycą.

Gratulacje!!!
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.