Autor Wątek: Jaki tv.  (Przeczytany 5879 razy)

Offline Kangie

• It sounds good...
Odp: Jaki tv.
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 08, 2019, 12:37 »
Piterski, jeśli chcesz, to wyślę Ci projekt na PW. Przyjąłem pewne wymiary pod CD i vinyl. Sprawdzają się. Łątwo wyjąć i włożyć płytę. Kluczową rolę odgrywają "plecy" tych mebli. Płyta wiórowa 18mm laminowana. Ciężka, sztywna i w jakimś sensie regały rozpraszają i/lub wytłumiają dźwięk. Wszystkie dechy z 18-stki, skręcane konfirmatami. Nic się nie ma prawa ugiąć pod cieżarem płyt. Największe wyzwanie to wiercenie otworów i zawieszanie tego, żeby wszystkie wymiary zgadzały się. System mocowania prymitywny. Otwóry w narożnikach każdego regału fi 8mm, kołki rozporowe fi 10x50 i wkręty fi 5x60. Łby stożkowe całkowicie schowały sie w plecach. Na koniec okrągłe samoprzylepne naklejki żeby nie było widać łbów wkrętów.

Żadnej listwy poziomej. Ona ułatwiłaby montaż, ale zabrałaby trochę miejsca z tyłu. Poszedłem na całość i wyszło tak, jak chciałem.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2019, 12:41 wysłana przez Kangie »
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 08, 2019, 12:41 »
Chętnie skorzystam, chyba masz jeszcze mój e-mail.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 08, 2019, 13:08 »
można uznać, że słuchanie muzyki to strata czasu. Nic wprost produktywnego z tego nie wynika.
No tak. W końcu można w tym czasie skosić trawę, wypucować łazienkę albo pozamiatać chodnik :)
Z drugiej strony stymulacja mózgu ludzkiego może być prowadzona na różnych poziomach i obraz (TV czy kino) to poziom bierny, dostajemy kawę na ławę widać wszystko i wiadomo co jest jakie (oczywiście lepszy film pozostawi więcej pola manewru dla wyobraźni niż prosta kreskówka).
Książka to stopień wyższy, mamy jakąś treść ale większość musimy sobie dowyobrazić. Czasami wychodzą śmieszne rzeczy kiedy nasze wyobrażenie po przeczytaniu książki styka się z jej adaptacją filmową.
No i jest muzyka która jest wyłącznie emocją i wyobraźnią. Jeżeli pozostawić na boku proste łupucupu które oddziałuje na nas na poziomie wręcz biologicznym to już przy jazzie, klasyce czy innych, bardziej zaawansowanych, formach musimy się sporo napracować intelektualnie żeby osiągnąć satysfakcję. Dlatego wolę jednak książkę i bardziej skomplikowaną muzykę od obrazu. Abstrahując nawet od obrazu naszej rzeczywistości.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline Kangie

• It sounds good...
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 08, 2019, 13:10 »
W końcu wpis o głębszej treści. Lubię czytać takie posty  :np:

Offline Kangie

• It sounds good...
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 08, 2019, 13:20 »
Chętnie skorzystam, chyba masz jeszcze mój e-mail.
Mam. Poszło.

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 08, 2019, 13:29 »
można uznać, że słuchanie muzyki to strata czasu. Nic wprost produktywnego z tego nie wynika.
No tak. W końcu można w tym czasie skosić trawę, wypucować łazienkę albo pozamiatać chodnik :)
Książka to stopień wyższy, mamy jakąś treść ale większość musimy sobie dowyobrazić. Czasami wychodzą śmieszne rzeczy kiedy nasze wyobrażenie po przeczytaniu książki styka się z jej adaptacją filmową.
No i jest muzyka która jest wyłącznie emocją i wyobraźnią. Jeżeli pozostawić na boku proste łupucupu które oddziałuje na nas na poziomie wręcz biologicznym to już przy jazzie, klasyce czy innych, bardziej zaawansowanych, formach musimy się sporo napracować intelektualnie żeby osiągnąć satysfakcję. Dlatego wolę jednak książkę i bardziej skomplikowaną muzykę od obrazu. Abstrahując nawet od obrazu naszej rzeczywistości.
Nie zawsze tak jest, od jakiegos czasu czytam ksiazki po angielsku z wiadomego powodu no i na poczatku dobierajac poziom jezykowy to najlatwiej czytalo mi sie romansidla, nie bardzo mnie to rozwijalo emocjonalnie i duchowo, mialo to jedynie aspekt humorystyczny, teraz czytam na ipadzie, przez chwile uzywalem kindla, ale wyobrazcie sobie faceta w srednim wieku w metrze z harlekinem w reku
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 08, 2019, 13:51 »
Z drugiej strony stymulacja mózgu ludzkiego może być prowadzona na różnych poziomach i obraz (TV czy kino) to poziom bierny, dostajemy kawę na ławę widać wszystko i wiadomo co jest jakie (oczywiście lepszy film pozostawi więcej pola manewru dla wyobraźni niż prosta kreskówka).

Pewnie dlatego taka zadyma z bananami w Muzeum Narodowym. Niektórym się wydało, że kawa na ławę została podana ;)
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 09, 2019, 15:40 »
Ciekawostka 1. Chciałem przypomnieć sobie jaka to dokładnie rozdzielczość UHD czyli 4K na stronie Media Expert- 3840 x 2160 pix i oto mamy nową wyższą cenę.  5 koła  :o :o
Ciekawostka 2. Wszedłem na stronę tego sklepu także po to, by się upewnić, że piszą bzdurę, że PHILIPS OLED 55POS9002  nie ma Bluetooth. Ma. Wczoraj podłączyłem myszoka poprzez BT czasem się sprawdza, a czasem nie. Netflix np. jej nie widzi. W sensie, macham, klikam i jest ignor w temacie reakcji. Na Youtube i owszem, działa  :o
Ciekawostka 3. Wykupiłem dostęp do materiałów w standardzie UHD na Netflix ( dodatkowe 9 zł) i odpaliłem oczywiście "Nasza Planeta". Po chwili zauważyłem, że w opcjach obrazu pojawiły się dodatkowe opcje HDR. Obraz startuje od 1080p by po chwili osiągnąć 1440p i następnie 2160p. I to wszystko, do maksa jeszcze daleko. Prawdopodobnie nie wyrabia przez WiFi. Trzeba by było połączyć dekoder z telewizorem kablem. Ale i tak w porównaniu z 1080p jaki do wczoraj doświadczałam- kolejny krąg wtajemniczenia piekieł normalnie. Szaleństwo  :o :o :o
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2019, 15:57 wysłana przez frywolny trucht »
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 09, 2019, 15:46 »
Trailer wspomnianej serii. Śmiem twierdzić, że zajawki ustawione na telewizorach w sklepie, w celu oczarowania klientów, się chowają przy tych zdjęciach:

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 09, 2019, 16:13 »
Prawdopodobnie nie wyrabia przez WiFi. Trzeba by było połączyć dekoder z telewizorem kablem.
Dekoder?? To nie mozesz kablem rj45 do routera i zapomniec o wifi??
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 09, 2019, 18:10 »
Dekoder robi także za router. Kablowo, lub przez WiFi. Żeby nie było. Sygnał pochodzi z kablówki UPC. Gniazdo jest w ścianie. Do gniazda podłączamy dekoder i on stanowi mózg. Dostarcza kanały telewizyjne w wykupionym pakiecie, ale także internet, oraz funkcję multiroom dla telewziora w innym pokoju. Sygnał telewizyjny można połączyć kablowo, lub poprzez internet ( nie ma wszystkich kanałów), a internet także kablowo lub WiFi. Ostatnio sprawdziłem jak się ściąga i wysyła (upload/download) i mi wyszła jakby połowa obietnic. To mi pan na infolinii wyjaśnił- Sorry, przez WiFi tak jest. I tyle. Nie ma tutaj jakiejś większej historii. Chyba, że podłączę kabel i wyjdzie, że kłamio :)
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2019, 18:19 wysłana przez frywolny trucht »

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 10, 2019, 00:10 »
Nawet jak dasz do TV 500Mb/sek to i tak TV nie łyknie wiecej niż 100Mb. Sprawdzilem na nowym OLEDzie
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #212 dnia: Maj 13, 2019, 13:03 »
w temacie tv;)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand