Autor Wątek: Stroboskop  (Przeczytany 2046 razy)

Offline Piterski

• maniak
Odp: Stroboskop
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 29, 2018, 19:18 »
No to czas najwyższy zacząć odkładać  ;).
Mamy co prawda na forum zamożnych kolegów co sobie mogą pozwolić na szybkie i drogie zakupy.
Ja do nich nie należę a wszystkie moje finansuje z oszczędności, a potem oszczędności odbudowuje.
Przez 10 lat nie inwestowałem w audio bo były inne ważniejsze cele ale zawsze oszczędzałem,mniej lub więcej ale zawsze.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Pionier PL70II, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutch Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe DIV Barka z Lukarnet.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:31 »
A ja sobie to kupiłem. Jutro odbieram,to podzielę się uwagami :)
Jak tam latareczka? Masz, sprawdzałeś?
Muzyka ponad polityką!

Michał

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:37 »
Kupiłem z odbiorem osobistym,ale gość jest na feriach,więc odbiorę w czwartek.

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:45 »
RPM Calculator na Androida. Na Apple też coś jest i to lepsze, bo są dwie cyfry po przecinku.

ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Michał

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 29, 2018, 20:46 »
Ja tak ustawiałem,ale sprawdzę z płytą co to warte.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 29, 2018, 21:06 »
RPM Calculator na Androida. Na Apple też coś jest i to lepsze, bo są dwie cyfry po przecinku.

na Appla nie działa z 7-ką (nie ma update-u)

Nie wiem jak na Androida ale na Applu
zauważyłem ze lepiej mierzy jak jest połozony na osi szpindla a nie z boku, co wymaga jakiegoś szerokiego przycisku
poza tym jak nie ma płyty na talerzy to prędkosc jest minimalnie inna

Offline Michał Trójmiasto

• maniak
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:28 »
Dziękuję za ten link z komórką, ale dla mnie to jest jakieś dziwaczne.
NIe dość, że nie mierzy przy grającej płycie, to jeszcze mam gonić oczami ten ekranik telefonu, porażka.

Oczekuję czegoś co nie kosztuje tysiąc złotych, a jednocześnie nie jest tak dziwaczne jak to rozwiązanie.
Pewnie musiałoby być to urządzenie bardzo niewielkich rozmiarów, puszczające wiązkę z okolic wkładki (przytwierdzone do ramienia albo osobny czytnik nad grającą płytą), z odczytem z boku, w osobnym pudełku lub wyświetlaczu. Nie widzę tego na rynku.

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:45 »

I jak?
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:51 »
Pewnie musiałoby być to urządzenie bardzo niewielkich rozmiarów, puszczające wiązkę z okolic wkładki (przytwierdzone do ramienia albo osobny czytnik nad grającą płytą), z odczytem z boku, w osobnym pudełku lub wyświetlaczu.
Michał bo nie do końca rozumiem, co Ty chcesz odczytywać przy grającej płycie?
Obroty czy są stałe? Jeśli tak to odpowiem Ci z 99% pewnością nie są już po opuszczeniu wkładki na płytę.
Czy to usłyszysz nie wiem ja nie słyszałem tych zmian ale wiedziałem ze są i dlatego mój egzemplarz dostał sterownik i teraz wiem, że obroty są stałe cały czas.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Pionier PL70II, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutch Reference III, Cardas Neutral Reference.

Michał

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:52 »

I jak?
Jutro odbieram i zdam raport.

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:54 »
Ale to pierdoła, Piterski. Jak gramofon ma kwarcową stabilizację obrotów zupełnie żadna róznica- to co zadasz ma być, a w przypadku bez kwarcu- ciężar komórki położonej na talerzu i opór wkładki w rowku też jest podobny. Chyba, że szukasz wartości liczby Pi w 2 cyfrze po przecinku.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 31, 2018, 22:02 »
Frywolny próbuje tylko zrozumieć co Michał Trójmiasto chce osiągnąć.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 31, 2018, 22:24 »

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 31, 2018, 22:29 »
Jeśli masz tarczę z podziałką na 50 Hz to możesz kupić lampkę warsztatową tego typu http://www.ebay.de/itm/Werkstattlampe-230V-8W-40cm-Neon-Arbeitsleuchte-Stablampe-Stableuchte-Handlampe-/282823234139?hash=item41d994125b.
Im tańsza tym lepiej miga przy 50 hercach.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 31, 2018, 22:30 »
Ale powiedzcie mi co Michał chce osiągnąć, sprawdzić stabilność obrotów na Fonciaku przy odtwarzaniu płyty czy tylko ustawić obroty?

Michał

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 01, 2018, 15:13 »
Odebrałem,przywiozłem,sprawdziłem,działa. W tej cenie żadnych pytań.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 02, 2018, 11:32 »
Moja żarówka led też działa i co najważniejsze kilka dych pozostało w kieszeni.
Muzyka ponad polityką!

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 02, 2018, 11:36 »
Oczekuję czegoś co nie kosztuje tysiąc złotych, a jednocześnie nie jest tak dziwaczne jak to rozwiązanie.
Pewnie musiałoby być to urządzenie bardzo niewielkich rozmiarów, puszczające wiązkę z okolic wkładki (przytwierdzone do ramienia albo osobny czytnik nad grającą płytą), z odczytem z boku, w osobnym pudełku lub wyświetlaczu. Nie widzę tego na rynku.
Powieś sobie taką żarówę jaką pokazałem wcześniej nad gramofonem.Ręce wolne i nie musi świecić cały czas
Muzyka ponad polityką!

• maniak
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 07, 2018, 18:03 »
Pytacie, co chciałbym osiągnąć. Wydawało mi się, że mój przekaz jest jasny.
Aktualną wartość obrotów, abym mógł ewentualnie coś skorygować na potencjometrze Fontesa.
Takie urządzenie pozwoliłoby ograniczyć złudzenia słuchowe, które powodują nerwowe kręcenie gałką w nieodpowiednią stronę (zwłaszcza, że często u mnie zmiana położenia przekłada się na zmianę obrotów po pewnym czasie).

Proponowane żarówki są dla mnie niewygodne (podobnie jak maty), gdyż chciałbym mieć widoczny wyświetlacz z wartością obrotów leżąc na kanapie na przykład. Wyobrażam sobie taki czytnik w ten np. sposób, że odczytywany jest czas obrotu plamki którą naniósłbym np. mazakiem albo ołówkiem na label (albo odczepianą naklejkę). Nie jestem inżynierem ani informatykiem - dlatego pytam Was fachowców.

• maniak
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 07, 2018, 18:29 »
znalazłem w sieci "tachometr laserowy", ceny od 80 złotych. To w zasadzie by mi odpowiadało, teraz będę się zastanawiał jak wyprowadzić ekran wyświetlacza na zewnątrz tego miernika, tak jestem szalony:) Chcę mieć stacjonarne pudełko (jest nawet miejsce z tyłu Ad Fontesa na jego postawienie "we wnęce".

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 07, 2018, 19:49 »
Też mi to kiedyś chodziło po głowie i wyobraziłem to sobie tak, że muszę ustalić ilość i szerokość znaczników na obwodzie talerza (na zewnętrznej powierzchni) i podświetlić je taką żaróweczką jak ta od Andrzeja, lub zaadoptowaną z innego gramofonu, w gustownej osłonce. To oczywiście wymagało by ingerencji w plintę

Michale, a jak masz plan jeśli te obroty w trakcie odtwarzania płyty będą Ci się nieznacznie ale jednak zmieniać? Mam na myśli to, że znaki będą stopniowo przyśpieszać lub zwalniać w trakcie jak igła będzie przemieszczać się w kierunku osi płyty?

• maniak
  • **
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 07, 2018, 22:03 »
Nakleję kawałek odblaskowej folii na zewnątrz talerza i tyle. Odległość punktu odbicia od promienia lasera będzie stała. Ciekawe przy okazji jaka wielkość tej naklejki jest optymalna, przy dużej precyzji miernika może to mieć też znaczenie.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 08, 2018, 18:40 »
Michał, który konkretnie tachometr masz na myśli? Jest tego trochę na rynku, w tym zestawy do samodzielnego montażu.
Muzyka ponad polityką!

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 09, 2018, 09:40 »
mam, uzywalem tachometru laserowego, co prawda tylko 'recznie', ale metoda srednio fajna niestety, wole polozyc przy 'rozruchu' komorke z RPM Calculator
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 09, 2018, 10:43 »
Doprawdy nie rozumiem,dlaczego nie chcecie kupić sobie tego zestawu za 40 zł. Poręczny,dokładny,tani i estetyczny. Co najważniejsze-działa. Po kiego budować jakieś strobosystemy?