Autor Wątek: Blog Therion'a  (Przeczytany 8196 razy)

Offline Therion

• Moderator
Odp: Blog Therion'a
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 05, 2018, 23:12 »
Pod koniec koncertu Waters skierował apel do polskiej, 17 tysięcznej publiczności: Macie piękny kraj, ale powinniście odseparować władzę od kościoła, bo to bardzo niebezpieczne.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 20, 2018, 19:40 »
Dziś jadąc motocyklem zrobiłem sobie przegląd Spoty propozycji tygodnia. Drugi utwór i ... niemal spadłem z kanapy. Pierwsze co zrobiłem po powrocie do domu, to wrzuciłem go na kolumny. Jaaaki czaaad!!!!!

Dołączyłem ten utwór do swojego best off do testowania sprzętów.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 20, 2018, 19:46 »
Kolejny utwór również wyrywa z kapci. Świetne połączenie klimatu SF z obojem (?).

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 20, 2018, 20:07 »
Świetne połączenie klimatu SF z obojem (?)

Doskonały halucynogenno-medytacyjny numer, ale nie ma tam żadnego naturalnego instrumentu. Sam syntetyk.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Bel Canto CD 2, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe EAR 834 P.

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 20, 2018, 20:08 »
Jesli lubisz inaczej to sprawdz sobie to   

Jesli zasmiecam temat to smialo kasuj.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:08 »
Nie! Nie zaśmiecasz! Chętnie sprawdzę!

Ogólnie Spotyfi chyba ma mnie za francuskiego Turka :) ale mi to pasuje co podsyłają.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:09 »
Świetne połączenie klimatu SF z obojem (?)

Doskonały halucynogenno-medytacyjny numer, ale nie ma tam żadnego naturalnego instrumentu. Sam syntetyk.

Jesteś pewny????

Wali w kolumny jak naturalny instrument!

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:56 »
Kolejny utwór również wyrywa z kapci. Świetne połączenie klimatu SF z obojem (?).

Posłuchałem - ja dla mnie to sama elektronika.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 20, 2018, 21:58 »
Dołączyłem ten utwór do swojego best off do testowania sprzętów.

Słuchałem na yutubie - realizacja moim zdaniem przewalona na styl Mission Impossible. Ja nie słyszę różnicy pomiędzy altówkami a wiolonczelą.

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:06 »
Jesteś pewny?

Zmień kolumny.  :gn:
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Bel Canto CD 2, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe EAR 834 P.

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:28 »
No to jeszcze jedna polecanka.Bez elektroniki.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:35 »
Jesteś pewny?

Ale po co? Skoro dają tak niesamowite wrażenia z tak podłego utworu, to nic tylko trzymać dożywotnio :P

A skoro to blog, to wspomnę tylko, że mam je... 8 lat? Nawet mnie nie kusi zmiana. Są zajebiste.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 20, 2018, 22:39 »
No to jeszcze jedna polecanka.Bez elektroniki.

1,5 godziny???  nie, to jednak wolę jakąś wyraźniejszą linię melodyczną :)

Polecam utwór turecki. O wolności.  ZAJEBISTY !!!

Michał

• Gość
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 21, 2018, 06:53 »
Jesteś pewny?

Ale po co? Skoro dają tak niesamowite wrażenia z tak podłego utworu, to nic tylko trzymać dożywotnio :P

A skoro to blog, to wspomnę tylko, że mam je... 8 lat? Nawet mnie nie kusi zmiana. Są zajebiste.

Zakładając,że dobrze słyszysz a masz ewidentny problem z rozróżnieniem,czy instrument jest akustyczny,czy syntetyczny,to masz w swoim torze mocne niedomaganie w selektywności i barwie. Czytając na czym grasz,też obstawiam kolumny...
Przerabiałem to kiedyś,samo pierdolniecie to za mało.

Offline archeopteryx

• *
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 21, 2018, 09:28 »
Myślę, że Therion nie ma problemu ani ze słuchem, ani z kolumnami. Po prostu wybrał zły filmik z youtube'a.
Bo nie można znaleźć tam oryginału. To co jest we wpisie Theriona to jakiś remix. W oryginale są syntezatory i prawdziwy klarnet basowy.

https://www.dailymotion.com/video/xac2n3

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 21, 2018, 14:57 »
masz ewidentny problem z rozróżnieniem,czy instrument jest akustyczny,czy syntetyczny,

Therion wybrał zły filmik z youtube'a.

I jest dokładnie tak, jak mówi Archeo. Słuchałem tego utworu ze Spoty. Nie mogąc udostępnić tego utworu ze Spoty odszukałem "to samo" po tytule na youtube i wkleiłem. To jednak nie to samo, utwór nie ma tego charakteru bez tych instrumentów. Archeopteryx wkleił właściwy link i nazwał poprawnie instrument: to nie obój jak mylnie napisałem, tylko klarnet. Że basowy, to nawet nie wiedziałem.

Sorrki za zamieszanie i dzięki archeopteryx za podanie linku.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2018, 15:00 wysłana przez Therion »

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 21, 2018, 22:39 »
odszukałem "to samo" po tytule na youtube i wkleiłem
I wszystko jasne  ;D

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 07, 2018, 23:06 »
Panowie ostrzegam!!!!!!! Do wtorku nie odpisuję na pytania " co zmieniłeś w systemie że jest jak jest".
We wtorek napiszę. Nie wcześniej.

Wiecie co... Nie sądziłem, że w tym wcieleniu jeszcze mnie to spotka.

Kto mnie zna z audiostereo (nick ten sam), to wie, że od początku jestem scenolubem. To jest priorytet. Wyp... wysprzedawałem sprzęty które nawet zacnie grały, ale nie miały tego jednego - szerokiej po horyzont sceny. Zresztą na tamtym forum jestem autorem dosyć długiego wątku w którym opisałem to zjawisko. Wielu się zdziwiło, wielu nie dowierzało, kilku powiedziało, że tak, słyszeli raz czy dwa takie coś, najczęściej po długiej sprzętowej abstynencji. Wiecie o co chodzi. O to, że jeżeli nagranie traktuje o kosmosie, to nie, że czasami jest odzwierciedlenie efektu, że jakiś meteor przelatuje z kanału L do P jakieś 3m za głośnikami, tylko.... słychać cały pierdzielony kosmos a meteor owszem, leci, ale nie 3m za kolumnami, ale 30km za nimi a kosmos, jego brzmienie (?) to wrażenie horyzontalne.
I nie, że coś tam coś tam może i tak - po prostu lecisz bez skafandra w niczym nieograniczonej, otaczającej cię otchłani.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2018, 23:13 wysłana przez Therion »

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 07, 2018, 23:09 »

Dlaczego wciąż mam Hyperiony? Bo one to pokazują taką scenę bez mrugnięcia maskownicą. Mają tak i już. Sieją naokoło. Najpiękniej robiły to z Yaqinem 6V6. Brzydkim jak diabli, ale emitującym taką scenę, że dech zapierało.

Dwa razy drania sprzedawałem i... dwa razy odkupowałem (serio!). Aż mu wreszcie ktoś zrobił upgrade i stracił tę cechę.

Szukałem tych możliwości we wzmacniaczach lampowych 300B, 2A3.... . W końcu kupiłem 6L6 Phast. Nie byłem zadowolony do czasu małego upgrade i kilku miesięcy eksperymentów z różnymi lampami. Wreszcie załapał, choć nie było to imponujące, to jednak spektakularne.

Z czasem źródło Marantza zastąpił Audiolab. Fajny, ale pod kątem sceny cudów nie czynił - grał jak nagrano i już. Sprawdzałem nie raz z referencyjnymi zestawami - tak te płyty nagrano i finał.  Brzmieniowo super. Na szczęście.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2018, 00:05 wysłana przez Therion »

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 07, 2018, 23:40 »
Później nastąpiła na siłę próba zachwytu analogami. Kupiłem AdFontesa, płyty. 2 lata zastanawiałem się, co takiego w tym widzicie. Płyty trzeszczą (nawet nowe), brzmienie gorsze niż z CD czy flac.

W końcu się wcurwiłem, kupiłem porządnego gramiaka. Przywiozłem, zagrał... jak Ad Fontes. Nosz jego mać!

Ktoś poradził - zmień wkładkę. Zmieniłem. To było pierwsze odkrycie. Ktoś poradził - zacznij myć płyty. To było drugie odkrycie - skończyły się trzaski. Zabawa i radocha fajna, ale nadal to na granicy CD. Fajniej, bo wokal wyraźniejszy, mięska więcej.... ale czy warto dla tych niuansów tyle płacić i walczyć z kurzem ?

Doradziliście - szukaj Rohamnna. Poszukałem, znalazłem dwa. Kupiłem. No faktycznie fajniej. Ahaja napisał - Rohmann i LAR to szkoda potencjału tych wkładek - marnują się. OK, oszczędzałem, planując zmianę pre.

W końcu nastał ten czas. Zamiast korzystać z sezonu jak normalny motocyklista, drapałem się w głowę, które pre wybrać. Trafa pożyczyłem - to nie to. Na koniec uszkodziły LARa. Phast nie trafił w mój gust. Miał lekko potężniejsze kopnięcie, ale reszta była taka jak w LPS-1. Oprócz arii w których się pogubił. Po zmianie lamp poprawiło mu się z ariami, ale ... stał się LARem. Złagodniał.

Znaczy tak ma być i nie kombinować, bo nic lepiej nie będzie. Owszem, mogłoby być, ale zapewne trzeba by zmienić kolumny, wzmaka, najlepiej tez pokój odsłuchowy, czyli cały dom.

Chrzanić, fajnie jest jak jest. Odkupiłem DL103R, miło sobie mruczy, jest spoko.

Ale coś nie dawało mi spokoju. I zamówiłem grajpudło. Z możliwością zwrotu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2018, 00:10 wysłana przez Therion »

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 07, 2018, 23:49 »
Już po pierwszych ścieżkach wiedziałem, że jest dobrze. Mój klimat. Scena szersza niż w LAR :) a zatem strzał w 10kę. Jest parę ustawień, to przestawiam. Walić poprawność - co z tego, że MC na 47K, skoro brzmi fajnie. Gain na maxa, a co. Vollenwaider. Hyperiony wysypały perełki w powietrzu. Dech zapiera jak to brzmi. I do tego bas jaki lubię. Mioooodzio. Ale jest jeszcze jedno ustawienie. Korci. Przełączam. Jestem na DL103R. Rozlewa się przestrzeń... ALE JAKA!!!!

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 08, 2018, 00:02 »
ok, skoro jogurt tak zagrał, to jak zagra Rohann?!

Panowie.... To jest to, czego całe to marne audiofilskie życie poszukiwałem. Nie znalazłem tego we flac, w CD, nigdzie! Znalazłem na analogu i tym jednym ustawieniu tego phono stage z wkładką Rohmanna. Z denonem jest mniej, z AT OC9 jest praaaawie jak w Rohmannie ale nie ma takiego spektaklu. Rohmann + to ustawienie jest ukoronowaniem moich wieloletnich poszukiwań. Przewaliłem większość swoich płyt, każda brzmi fantastycznie, ale kilka... SPEKTAKULATRNIE !!!

Ale jestem szczęśliwy. Jak szczeniak. Nie mogłem się nasłuchać. Aż mi w uszach teraz piszczy od tych godzin spędzonych nad winylem :)

z 2giej strony - jak to możliwe??? że takie informacje są zawarte w kręcącym się, plastikowym placku???!!!!

Ps.
Qrdę, co zrobić, żeby podobne efekty wyciągnąć z CD? Wzmak już wiem, że daje radę, Hypki też, problemem jest cyfrowe źródło....

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 08, 2018, 00:13 »
z 2giej strony - jak to możliwe??? że takie informacje są zawarte w kręcącym się, plastikowym placku???!!!!
Też mnie to męczy od dawna. Niby technologia sprzed dwóch stuleci a końca nie widać :)

Fajnie że znalazłeś swój punkt G ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 08, 2018, 08:54 »
Aż pluję sobie w brodę, że nie doszło wówczas do wypożyczenia tego GN  :o
No nic, trzeba będzie to nadrobić.
Nottingham Analogue Ace Spacedeck, Heavy Kit, Ace Space (10"), PSU Heed Orbit 2, Ortofon Verto, 2 x Ortofon Rohmann, DV - Te Kaitora Rua, Shure V15III, ARC PH7, ARC LS26, Electrocompaniet EMC-1UP, Linn Majik DS, Audio Note DAC 2.1x, MPW GM70/300B, Tannoy SRM12x, Furutech, Neotech, Yarbo

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 08, 2018, 09:00 »
Pamietajcie, że jest jeszcze Cyrus pre phono signature... Ponoć niebagatelnie brzmi, korekcja riaa z pilota... I nie kosztuje rcm'owskiej kupie szmalu a nic nie gorsze jest...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier by China Mean ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9