Autor Wątek: Blog Therion'a  (Przeczytany 41083 razy)

LampowY

• Gość
Odp: Blog Therion'a
« Odpowiedź #725 dnia: Czerwiec 19, 2019, 10:14 »
Demonizujesz  :o
Ostatnio Porto pijam góra raz na tydzień.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #726 dnia: Czerwiec 19, 2019, 11:13 »
Ja staram się to robić w ramach filozofii motocyklowej.

Tego już próbowałeś? :)

Nie, ale sie przyjrzę :)
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #727 dnia: Czerwiec 19, 2019, 11:15 »
Po 10 dniach calodobowego picia piwa na przemian z winem, mam nadzieję, że nie wpadłem w uzależnienie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #728 dnia: Czerwiec 19, 2019, 11:25 »
Jeśli ma się jakieś zobowiazania, szczególnie wobec rodziny, to trudno jest pogodzić filozofię siga-siga z prozą zycia polegającą na zarabianiu pieniędzy.
.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2019, 08:30 wysłana przez Therion »

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #729 dnia: Czerwiec 19, 2019, 12:03 »
Cytat: Therion link=topic=2566.msg249975#msg249975 date=1560936317.[/quote

Kwestia branży. U mnie to nie przejdzie aczkolwiek i tak więcej pracuję ostatnio w domu niż kiedyś.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2019, 08:30 wysłana przez Therion »
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #730 dnia: Czerwiec 19, 2019, 12:16 »
Ja lubię pracę w domu, ale znam ludzi, którzy mimo, że mogliby, wolą ubierac sie i jeździć codziennie, choćby do coworkingowego biura.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #731 dnia: Czerwiec 26, 2019, 19:42 »
:) Finisz!

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #732 dnia: Lipiec 01, 2019, 16:09 »
Niesamowite uczucie, gdy nikt nie dzwoni, nie wiesz, jaki jest dzień tygodnia a każdy jest dobry, by posłuchać winyli, pójść na działkę podlać kwiaty lub pojechać chopperem gdzieś wpi*du.

Siga siga. Celebracja życia.

To mi się należy.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #733 dnia: Sierpień 13, 2019, 18:45 »
Porównywałem dziś Sennheiser HD 600 i 660S.

Jakość wykonania 600tek  gorsza niż egzemplarzy z wcześniejszych lat (świat schodzi na psy). Wykonanie 660S - tani plastik. Brzmienie 660S - rewelacja.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #734 dnia: Sierpień 28, 2019, 22:49 »
Dawno nie pisałem, ponieważ celebrowalem życie.

Jest zajebiscie. Podoba mi się.

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #735 dnia: Sierpień 28, 2019, 22:56 »
ponieważ celebrowalem życie.

Jest zajebiscie. Podoba mi się.

Można Ci pozazdrościć :)
Po urlopie też doszedłem do takiego wniosku, że jak bym tylko mógł sobie na to pozwolić to też bym chętnie oddał się przyjemniejszym zajęciom.
Jako, że nie mogę to poświęcam więcej czasu na czytanie książek i więcej ruchu na świeżym powietrzu.

Na sobotę zaplanowałem wycieczkę kajakiem, wprawdzie tylko po Kanale Żerańskim ale korzystam puki jest pogoda.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #736 dnia: Sierpień 28, 2019, 23:27 »
Doceniam, że mam taką możliwość. Nie mam wyrzutów, ponieważ nikomu niczego nie ukradlem - zapłaciłem za to siwymi włosami i szczękościskiem. Nie piszę też o tym zbyt często, by nikogo nie drażnić.
"Celebracja" jednak ściśle wiąże się z samotnością. Trzeba samemu pedałować rowerem po Warszawie lub połykać mile chopperem, bo... wszyscy znajomi są w pracy.

Znając siebie, długo tak nie zdołam. Pewnie znowu coś "przedwsiębwzię", ale póki co, ładuję akumulatory. Zajmie mi to...rok? Może pół. A może dwa. Zobaczymy.

Właśnie zrobiłem sobie motocyklową podróż sentymentalną, do miejsc, ktore były dla mnie ważne w życiu. I tu zonk. Te miejsca przebudowano, lub zrewitalizowano tak, że kompletnie nie mam z nimi żadnej więzi i wspomnień. Szkoda. Wszystko mija. Nie można wrócić i wejść do tej samej rzeki. Nie można mieć znowu 20 lat.

Ps. Świetny pomysł z kajakiem. Może też pomyślę o jakimś spływie? Kiedyś lubiłem.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #737 dnia: Sierpień 28, 2019, 23:39 »
A, i dziś po tygodniu nieobecności odpaliłem kino domowe ale w trybie muzyki (Spotyfi). Powiem Wam, że kurde udał mi sie ten mix (fronty od stereo + reszta KD). Gra zajebiscie! Jesli miałby byc to mój jedyny zestaw, to niebylbym strasznie nieszczęśliwy. Oczywiscie tylko cyfra. Gramofonu bym na tym nie słuchał, bo to bez sensu.

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #738 dnia: Sierpień 29, 2019, 08:37 »
Trzeba samemu pedałować rowerem po Warszawie lub połykać mile chopperem, bo... wszyscy znajomi są w pracy.

No ale to właśnie też jest jak sądzę ważny i istotny element "celebracji życia". Wakacje i urlopy są krótkie i dlatego spędzam je z żoną i córką ale wewnątrz odzywa mi się taki zew samotnej włóczęgi.

Kajaki polecam fajna sprawa, jak byś chciał zaznać trochę głuszy i spokoju to polecam jedno miejsce na Kaszubach, z dala od ludzi i "cywilizacji" a niedaleko jest rzeka Brda i kajaczki. Na klika dni z rowerem i kajakami moim zdaniem fajna miejscówka.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Hubertrs

• Moderator
« Odpowiedź #739 dnia: Sierpień 29, 2019, 09:24 »
Trzeba samemu pedałować rowerem po Warszawie lub połykać mile chopperem, bo... wszyscy znajomi są w pracy.

No ale to właśnie też jest jak sądzę ważny i istotny element "celebracji życia". Wakacje i urlopy są krótkie i dlatego spędzam je z żoną i córką ale wewnątrz odzywa mi się taki zew samotnej włóczęgi.

Kajaki polecam fajna sprawa, jak byś chciał zaznać trochę głuszy i spokoju to polecam jedno miejsce na Kaszubach, z dala od ludzi i "cywilizacji" a niedaleko jest rzeka Brda i kajaczki. Na klika dni z rowerem i kajakami moim zdaniem fajna miejscówka.
wlasnie na taki zew natury mam motor, co tydzien do lasu, wyciszyc sie, wywalic stres z glowy, wracam do domu jak nowo narodzony
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #740 dnia: Sierpień 30, 2019, 07:55 »
Dziś mam bojowy plan. Kupię wkładkę ZYX R50 Bloom i Sennheiser HD660. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #741 dnia: Wrzesień 03, 2019, 13:47 »
No niestety. Fajna, ale oczekiwałem więcej.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #742 dnia: Wrzesień 03, 2019, 13:59 »
Rozegra się
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #743 dnia: Wrzesień 03, 2019, 14:31 »
wyglada tak, jak te dyskotekowe plyty z niemieckiej wytworni ZYX:)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #744 dnia: Wrzesień 03, 2019, 15:10 »
Rozegra się

już nie będzie miała szansy - oddałem.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #745 dnia: Wrzesień 03, 2019, 15:12 »

A czego Ci brakowało w dźwięku ZYX-a?

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+szukam kolumn+ kable. Też nieistotne.

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #746 dnia: Wrzesień 03, 2019, 20:47 »
Dzisiaj mnie podkusiło, żeby posłuchać w słuchawkach. Też fajnie.

Obecnie mam AKG-K702 i jestem baaardzo z nich zadowolony. Żałuję, że przez wiele lat omijałem je, dając wiarę opiniom, że mają mało basu. Bzdura. Mają go dużo, tylko jest inaczej prezentowany, bardziej kontrolowany. Raz zrobiłem nawet eksperyment z odklejeniem siateczki (znany mod K702) ale nie dało się tego słuchać, niski bas zdominował resztę. Zakleiłem, sprzedałem, kupiłem nowe, dziewicze.

Wcześniej, przez wiele lat miałem Sennheiser HD600. Chyba każdy wie jak grają. Mi pasowały. W ramach poszukiwań dokupiłem do nich HD650. Nie zdzierżyłem ich jednak i szybko sprzedałem. Piwnica, mrok, przebasowione, malutka scena. Jakiś czas później pomyślałem, że chciałbym poznać inne kultowe modele ze średniej półki, więc kupiłem Beyerdynamic DT880. Dźwięk był fatalny, kompletnie mi nie odpowiadał. Zimny, beznamiętny. Sprzedałem. Po namowach forumowiczów kupiłem Grado GS1000E. Naprawdę się starałem odnaleźć w nich jakiekolwiek dobre strony. Nie znalazłem. Mało tego, od słuchania momentalnie zaczynały mnie boleć uszy (niskie poziomy głośności). Zarzucono mi, że grają tak z winy braku wzmacniacza słuchawkowego (grałem z dziurki Audiolaba CDQ8200) ale nie uwierzyłem - skoro z tej samej dziurki K702 i HD600 potrafiły powodować opad szczeny, to o ile Grado by lepiej zagrały ze wzmacniacza słuchawkowego? I wówczas wydarzyło się Audio Show 2016. Byłem na stadionie, na sali ze słuchawkami. Zobaczyłem najnowsze Grado GS1000 podpięte do wzmacniacza słuchawkowego. Posłuchałem. Dźwięk miał identyczny charakter jak mój z Audiolaba + natychmiast włączył się ból uszu. Czyli miałem rację, zakup wzmacniacza by w niczym nie pomógł. Sprzedałem Grado, kupiłem K702. I to był strzał w 10kę. Mogę ich słuchać godzinami (podobnie jak HD600). Nic nie boli, dźwięk jest świetny. Polecam.
Ja w swoich K702 odkleilem naklejki z bas portów ( nie inwazyjne mod) i zachowałem te naklejki w razie gdybym chciał odwrócić moda. U mnie bas nie jest dominujący jest gonw sam raz, jest troche bardziej nasycony i głębszy, podpinam je do mojego FCL II. Dźwięk jest czysty dość szczegółowy i nie męczy mnie dłuższe słuchanie. Jedyny minus tych słuchawek to  wielkość ich muszli, a poza tym wolałbym żeby bardziej czuć było je na głowie, gdyż zbyt delikatnie siedzą na uszach i czasami trzeba uważać na ruchy żeby ich nie ściągnąć z uszu. Myślałem żeby zamówić lepszy kabel od kolegi forumowego który sprzedaje je w jednym z polskich sklepów, chyba Majster się nazywa. On takim modzie pisał kiedyś ktoś w jakiejś recenzji, kabel ten podobno  znacząco poprawia czystość dźwięku. Może kiedyś go zanabęde

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #747 dnia: Wrzesień 03, 2019, 20:51 »
Ja w swoich K702 odkleilem naklejki z bas portów

W poprzednich też to zrobiłem, ale to nie jest dobry, spójny bas. Żył swoim życiem. 660s mają to, czego szukam, dlatego wkrótce je kupię.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #748 dnia: Wrzesień 03, 2019, 20:54 »

To bardzo dobra, muzyczna wkładka. Brakowało mi jednak sceny wgłąb. Plany były płaskie.
Szerokość sceny była do przyjęcia.
Charakter brzmienia 103R. Bloom gra trochę ładniej niż 103R, ale bez tej głębi dla mnie traci wartość.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #749 dnia: Wrzesień 03, 2019, 21:02 »

To bardzo dobra, muzyczna wkładka. Brakowało mi jednak sceny wgłąb. Plany były płaskie.
Szerokość sceny była do przyjęcia.
Charakter brzmienia 103R. Bloom gra trochę ładniej niż 103R, ale bez tej głębi dla mnie traci wartość.
No cóż. 50-tka to entry level u ZYX-a.
Musieli coś popsuć żeby nie było obciachu przy porównaniu z drogimi modelami

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+szukam kolumn+ kable. Też nieistotne.