Autor Wątek: Full-Range moja Audio Nirvana  (Przeczytany 22090 razy)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
Full-Range moja Audio Nirvana
« dnia: Luty 13, 2018, 07:57 »
Mówią, że po Tannoy ciężko będzie o dobry dźwięk... Miałem jednak w pamięci kolumny InAudio na głośnikach amerykańskiej Audio Nirvany. I pamiętałem te emocje z odsłuchu Pink Floyd: Comfortably Numb... to było coś niesamowitego, co miałem gdzieś z tyłu głowy cały czas.

Dlatego postanowiłem zmierzyć się z tym tematem u siebie we własnych warunkach, jak to mówią, lokalowych ;)
Wczoraj kolumny stanęły u mnie i jestem w głębokim szoku, pod wrażeniem jak one grają.

Specyfikacja FB200 InAudio:

Moc muzyczna: 50 W
Moc sinus: 30 W
Pasmo: 40Hz – 20000 Hz +/- 2,5dB
Impedancja: 8 Ohm
Efektywność: 98 dB/1W/1m
Wymiary (SxWxG): 27,9 x 105 x 37,6 (cm)
Waga: 31 kg

Za wcześnie jeszcze na jakieś szczegółowe opisy gdyż głośniki są nowe i się układają. Niemniej mogę napisać o wrażeniach ogólnych, w porównaniu do Tannoy Cheviot, których zadowolonym użytkownikiem byłem poprzednio.
Większa swoboda, przestrzeń, precyzja. Jest w tym dźwięku coś magicznego: emocjonujący przekaz. Bardzo ciekawy jest dół pasma. Bas jest krótki, twardy, taki na temat. Pięknie to wypada w jazzie (którego nota bene słucham najwięcej). Bas nie dominuje, jest mocno zaakcentowany. Nie jest to jednak granie uniwersalne i jego potęga nie sprosta mocnemu uderzeniu metalowych riffów ;) Może tu czegoś brakować. niemniej tragedii nie ma, przynajmniej dla mnie.

Tyle spostrzeżeń na początek ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline christo

• maniak
Odp: Full-Range moja Audio Nirvana
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2018, 09:02 »
Gratuluję.
Ja od pewnego czasu przymierzam się do Audio Nirvany ale z uwagi na skąpość miejsca interesują mnie kolumny na mniejszych przetwornikach - ferrytowe 6.5 classic. Chciałem tych kolumn posłuchać ale niestety Pan Włodzimierz z Inaudio nie ma ich na stanie - miał tylko twoje FB200 (może właśnie te, które stoją teraz u Ciebie). Miałem nawet podjechać do niego ze swoim wzmacniaczem (EL84) ale jak zwykle - problemy z czasem i organizacją. Spróbuję się z nim jeszcze skontaktować.
Generalnie interesuje mnie zakup samych głośników. Jestem nawet po wstępnej rozmowie z producentem. Do obudowy (mod. 1.3), któej plany producent mi nieodpłatnie odostępnił, zaproponował właśnie 6.5 classic. Szukam tylko sposobu na "optymalizację" dostawy z USA. Macie może jakieś sprawdzone sposoby?
Yamaha PF-800 (Denon DL-103), NUDAmini, Xindak MT-1 (PP EL84), ART Stiletto 6, Denon DCD-735 DVD-3910

Offline spalon

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2018, 09:10 »
Gratuluję udanego zakupu

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2018, 10:00 »
Bardzo ładnie.
Jak kiedyś przeprowadzę się ze sprzętem do mniejszego pomieszczenia to też o czymś takim pomyślę.

MAC

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2018, 10:31 »
Odwykłem już od widoku słupków i małych średnic  ;D
Ale skoro gra to  :np: oby się nie rozeschły  :)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2018, 10:32 »
Zadziwiające jest to, że te kolumny stoją sobie zupełnie nie dogięte po obu stronach komody ze sprzętem, a scenę i przestrzeń reprodukują taką, że szok.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2018, 10:35 »
Ale skoro gra to   oby się nie rozeschły 

:np:

Gratuluję udanego zakupu

Dzięki

Gratuluję.
Ja od pewnego czasu przymierzam się do Audio Nirvany ale z uwagi na skąpość miejsca interesują mnie kolumny na mniejszych przetwornikach - ferrytowe 6.5 classic. Chciałem tych kolumn posłuchać ale niestety Pan Włodzimierz z Inaudio nie ma ich na stanie - miał tylko twoje FB200 (może właśnie te, które stoją teraz u Ciebie). Miałem nawet podjechać do niego ze swoim wzmacniaczem (EL84) ale jak zwykle - problemy z czasem i organizacją. Spróbuję się z nim jeszcze skontaktować.
Generalnie interesuje mnie zakup samych głośników. Jestem nawet po wstępnej rozmowie z producentem. Do obudowy (mod. 1.3), któej plany producent mi nieodpłatnie odostępnił, zaproponował właśnie 6.5 classic. Szukam tylko sposobu na "optymalizację" dostawy z USA. Macie może jakieś sprawdzone sposoby?

Dzięki, warto pójść w tym kierunku, oj warto :)

Bardzo ładnie.
Jak kiedyś przeprowadzę się ze sprzętem do mniejszego pomieszczenia to też o czymś takim pomyślę.

Są i większe ;)

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2018, 10:35 »
graja lomot i rock?;)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2018, 10:54 »
graja lomot i rock?;)

Grają, ale... nie idealnie, tu zawsze bedzie niedostatek basu. To raczej głośniki do akustyki, jazz i blues i tzw klasyczna.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2018, 10:54 »
Są i większe ;)
Patrzyłem u nich na www. Chyba jednak za małe.

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2018, 10:54 »
dzieki, od razu spada moje zainteresowanie:)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2018, 10:58 »
Patrzyłem u nich na www. Chyba jednak za małe.
Tu popatrz:
http://www.commonsenseaudio.com/nirvana.html
Są nawet 15 cali
Yamaha PF-800 (Denon DL-103), NUDAmini, Xindak MT-1 (PP EL84), ART Stiletto 6, Denon DCD-735 DVD-3910

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2018, 12:02 »
98 dB to już ładna skuteczność jest :)
Lenkowym je napędzasz czy coś innego jeszcze jest?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2018, 12:29 »
98 dB to już ładna skuteczność jest :)
Lenkowym je napędzasz czy coś innego jeszcze jest?

Lenkowym, na razie ;)

Offline wojtek41

• Moderator
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2018, 13:23 »
Gratulacje. Miłych odsłuchów :)
Choć szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie grania z wąskich słupków. ;) 16" basior, to jest coś co mnie jara  :np:
Systemdek III + Stax UA 9 +  AN M2 RIAA + linia 6 x ecc 83 Philips Miniwatt + Mizushima SE + Tannoy Cheviot.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2018, 13:37 »
Gratulacje. Miłych odsłuchów :)
Choć szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie grania z wąskich słupków. ;) 16" basior, to jest coś co mnie jara  :np:

Dzięki :)
Szczerze mówiąc nigdy nie myślałem o tych kolumnach w kategorii słupków ;D Może dlatego tak fajnie mi to gra :)

Offline wojtek41

• Moderator
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2018, 13:41 »
Oby nigdy nie zawiodły i grały bajecznie :)
Proponuję udać się wieczorem w znane miejsce, celem zalania kornika :D
Systemdek III + Stax UA 9 +  AN M2 RIAA + linia 6 x ecc 83 Philips Miniwatt + Mizushima SE + Tannoy Cheviot.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2018, 13:45 »
Oby nigdy nie zawiodły i grały bajecznie :)
Proponuję udać się wieczorem w znane miejsce, celem zalania kornika :D

Przednia myśl ;). Poczekam jednak do piątku, zdecydowanie lepsza frekwencja jest wtedy w owym miejscu :)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2018, 13:50 »
zdecydowanie lepsza frekwencja jest wtedy w owym miejscu
Pamiętaj że to Ty stawiasz ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2018, 13:53 »
zdecydowanie lepsza frekwencja jest wtedy w owym miejscu
Pamiętaj że to Ty stawiasz ;D

Eeeee..............   ;D

Offline wojtek41

• Moderator
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2018, 13:58 »
Właśnie... :D

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 14, 2018, 10:39 »
Genialny album, ależ to świetnie brzmi :)

MAC

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 14, 2018, 10:55 »
Winyl?
Nie mam go  :(

Jeśli winyl to idę wołać  :)

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 14, 2018, 10:58 »
Winyl?
Sądząc po okładce to chyba CD.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2018, 10:58 »
Winyl?
Nie mam go  :(

Jeśli winyl to idę wołać  :)

Warto mieć CD i vinyl, na tym drugim jest o 5 utworów mniej