Autor Wątek: Miniabyra ulubiony klocek  (Przeczytany 431876 razy)

Online Kangie

• maniak
  • It sounds good...
Odp: Miniabyra ulubiony klocek
« Odpowiedź #4925 dnia: Luty 19, 2020, 20:53 »
4 duszki to chyba THERIAA kosztuje -> ?
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4926 dnia: Luty 19, 2020, 21:07 »

Tak Theriaa to 40000 zł
Ph 9  -też coś kolo tego
Jednak nikt normalny nie kupi tego jako nowe .
Theriaa słuchałem u siebie - Świetne !
Ph 9 to zagadka !
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #4927 dnia: Luty 19, 2020, 21:31 »
Theriaa to 40000 zł
Gdybym miał złamać kiedyś moje pierwsze audiofilskie przykazanie to dokulałbym dychę i kupił coś fajnego :)
https://comoficho.com/for-sale/speakers/mbl-101e-mkii-loudspeakers_8680
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Online Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #4928 dnia: Luty 19, 2020, 22:11 »
Cebulki? Ponoć grają rewelacyjnie...

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #4929 dnia: Luty 19, 2020, 22:45 »
W elektrostalach trzeba wymieniać folię, ciekawe co się wymienia w takich cebulkach?
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Ortofon Rohman i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #4930 dnia: Luty 19, 2020, 23:18 »
Te kolumny trzeba do czegoś podłączyć. Najlepiej równie godnego. Źródło też nie może być marne. Musi to wszystko stać w odpowiednim pokoju... Itd.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Online Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #4931 dnia: Luty 19, 2020, 23:20 »
Słuchacz też winien być osłuchany i obyty ;)

Braku tego Mariuszowi zarzucić nie można.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4932 dnia: Luty 20, 2020, 16:05 »
Jestem ciekawy czy te kolumny MBL'a są takie zajefajne . Co innego na wystawie kiedy z taką estetyką masz do czynienia 15 minut ,a co innego w domu kiedy musisz z nią żyć . Czy ktoś z waszych znajomych ma te cebule  ?

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4933 dnia: Luty 21, 2020, 08:37 »
No i przymusowe wakacje  :( Dopadło mnie coś grypopodobnego . Niestety jak pracuje się z dużą ilością ludzi ,to o taką infekcje jest łatwo. Tak czy siak jestem uziemniony  i nie należy się do mnie zbliżać ….nawet słuchać się nie chce  :( :(

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #4934 dnia: Luty 21, 2020, 09:05 »
No i przymusowe wakacje  :( Dopadło mnie coś grypopodobnego . Niestety jak pracuje się z dużą ilością ludzi ,to o taką infekcje jest łatwo. Tak czy siak jestem uziemniony  i nie należy się do mnie zbliżać ….nawet słuchać się nie chce  :( :(
Oj. Mam wrażenie że dość często Cię bierze. Może warto się zaszczepić przeciwko grypie?
A ja zrobię kawę i wracam do Tolkiena i Peer Gynta 

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4935 dnia: Luty 21, 2020, 09:43 »
Wolę nie myśleć co by było gdybym nie był zaszczepiony. Przypuszczam że po prostu lżej to przechodzę i nie przeradza się to w postać klasycznej grypy. Oby gorzej nie było . 8) Pozostaje mi pić  :gn: coś ciepłego i wyrko .

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #4936 dnia: Luty 21, 2020, 10:29 »
Miniabyr zdrowiej chłopie, bo chorując nie słuchasz, nie piszesz i kto te wszystkie preampy przetestuje ?!?
A ja zrobię kawę i wracam do Tolkiena i Peer Gynta
Kawę możesz próbować z różnych plantacji, różnych mieszanek różnie parzyć, Peer Gynt ma wiele wykonań, można wybierać, tylko ten Tolkien...zawsze będzie taki sam... z jedną "niezmienną" jakoś może wytrzymasz   :-\  :)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2020, 11:39 wysłana przez Alexander »

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #4937 dnia: Luty 21, 2020, 18:39 »
[...] tylko ten Tolkien...zawsze będzie taki sam... z jedną "niezmienną"[...]
Jeśli Mariusz czyta go w oryginale to się z tobą Alexandrze zgodzę,ale jeśli czyta przekład to moim zdaniem jest tylko jeden, ten po który warto sięgnąć.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Ortofon Rohman i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline miniabyr

• Moderator
« Odpowiedź #4938 dnia: Luty 24, 2020, 14:04 »
W poszukiwaniu phono i rozmowach na ten temat Lech uświadomił mi ,że phono RCM TheRiaa został zaprojektowany przez pana ,który właśnie zrobił swój autorski produkt dedykowany winylowi . Mowa o produkcie Rolof Audio  model Stelvio.  Jak wiecie bardzo podobała mi się Theriaa  -której dźwięk określam jako  referencyjny i przy założeniu ,że mam jednak jakieś preferencje - więc może produkt Roberta Rolofa  w wersji autorskiej  jest równie dobry jak nie lepszy ? Trzeba będzie sprawdzić to na własne uszy . Cena tego phono na rynku jest w granicach 16 tyś zł