Autor Wątek: "klonowanie" Electro Voice Interface Delta  (Przeczytany 8776 razy)

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
  • Głupota ma pewien urok- ignorancja nie
Odp: "klonowanie" Electro Voice Interface Delta
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 19, 2018, 21:51 »
Piterski, wykres obejmuje cały zakres. Mikrofon na wysokości uszu w mjescu odsłuchu. Może słyszysz coś inaczej np. Dynamika,  ten wykres się nie zmienia powyżej   określonej  wartości konda.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Yaqin MS-650b , EAR834 - clone, JVC ql-y55f , JmLab Mini Utopia,Lector cdp 0.6T , Nakamichi st7 , Electro Voice Delta - clone

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 19, 2018, 21:54 »
Wykres mierzy się wąskim pasmem częstotliwości od 20 do 20 tyś a w muzyce pasmo idzie szerzej i głośnik może się zachowywać ciut inaczej, chodzi mi pewien rodzaj dystrybucji energii. Pula jest konstans.

Pewnie plotę głupoty ale przecież się z tego nie doktoryzuje  ;D

Ps. W tej chwili bawię się filtrem z kondensatorami na 145 mF
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Pionier PL70II, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutech Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 19, 2018, 22:20 »
A ja myślę (też się z tego nie doktoryzuję), że chodzi o sam pomiar. Mierzysz poszczególne częstotliwości. Od 20 do 20kHz. A muzyki słuchasz gdy kolumny odtwarzają różne częstotliwości jednocześnie i z dwóch kolumn. Gdyby puścić jakiś kawałek muzyki robiąc pomiary i go zapisać. Potem po zmianach w zwrotnicy puścić ten sam z taką samą głośnością i go zapisać. To mogło by się okazać, że te zapisy się różnią. Wyszły by może jakieś przesunięcia fazowe, czy cóś.
I wyszło by, że to co słyszysz, to żadne omamy (jak niektórzy twierdzą), tylko rzeczywistość. W końcu muzyka nie składa się z sinusoidy poszczególnych częstotliwości (jak to przy pomiarach) a ze współbrzmienia jednocześnie wielu częstotliwości na siebie wzajemnie nakładających się.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 19, 2018, 22:27 »
Ja nie twierdzę że tego nie słuchać, tym bardziej przy naszych Deltach. Kluczową rolę pełni szczelina w tym zakresie gdzie wpływ tego kondensatora jest najwyższy, a to już trudno zmierzyć zważywszy na samą konstrukcję ev. Postaw kolumnę pod skosem odchylając ja odrobinę do tyłu,  jeśli możesz oczywsicie i opisz czy coś się zmieniło w tym zakresie, bo tu dla mnie jest olbrzymia zmiana

Yaqin MS-650b , EAR834 - clone, JVC ql-y55f , JmLab Mini Utopia,Lector cdp 0.6T , Nakamichi st7 , Electro Voice Delta - clone

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 19, 2018, 23:09 »
Ja się zastanawiam jaki wpływ na pomiar miało bu zwiększenie tej szczeliny, generalnie całej równo. Ja tak miałem poprzednio ale wtedy nie przykładałem do tego roli i wywaliłem ten Włoski wynalazek do kosza.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Pionier PL70II, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutech Reference III, Cardas Neutral Reference.

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 19, 2018, 23:10 »
Jak się zobaczymy to ci opowiem

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 01, 2019, 12:25 »

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 05, 2019, 20:20 »
Nowy projekt, tym razem elac 170 4pi

Offline LampowY

• maniak
  • Zdzisław Dyrman, zasadniczo...
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 10, 2019, 19:39 »
Całkiem tanio poszły a stan niezły.

https://www.ebay.pl/itm/372584280726?ul_noapp=true
Radio kuchenne i serce do Muzyki.

Offline cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 10, 2019, 19:43 »
Bo to przereklamowane pralki som ;)  >:D
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 10, 2019, 19:45 »
W dodatku only dla spawaczy  ;D

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 11, 2019, 07:28 »
Ktoś od nas?
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/06/318879.php

Aukcja w Niemczech pokazała realną wartość tych kolumn a tu w naszym nadwiślańskim pięknym kraju jak zwykle ludzie się z choinki pourywali  :o

Nic oczywiście nie umniejszając tym EV. Moje Tannoye (tzn takie same jak moje) ostatnio jeszcze taniej poszły niż te delty a ja zabuliłem jak gupi...
Zarabiamy połowę, płacimy dwa raz więcej  >:(

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 11, 2019, 07:34 »
I sami sobie jesteśmy winni... Kto by śmiał zażądać za nie ponad 10k gdyby nie to forum :o
Śledzę fora audio od 2004 roku i dopiero 2-3 lata temu? tutaj usłyszałem po raz pierwszy o EV.

Tak jak swego czasu DVD Denona w ciągu miesiąca z 400 zł poleciały na 800 w ogłoszeniach i na aukcjach  ;D

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 11, 2019, 10:35 »
Te z Niemczech to z transportem trzeba szacować na ok. 8 tyś.
Sprawa jest jeszcze trudniejsza to znaczy jakie tam są wysokotonówki czy "kwadratowe" czy nowsze z okrągłym magnesem i czy wersja w puszce czy bez. VRM-my zakładam że są oryginalne a nie np. podmienione na wersję późniejszą i jeśli basowiec oryginalny to zawieszenie już mu poszło w strzępy.

Tak więc jeśli te w Polsce są w wersji D-lux to cena 10 tyś nie jeż już wstrząsająca, chyba że te niemieckie to też taka wersja full ale nie sądzę.

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 11, 2019, 10:41 »
W Polsce Delty gdzie zrobiona została stolarka a do roboty zostało zawieszenie i zwrotka poszły za 14 000. Śledząc obecne ogłoszenia to zakup takich do pracy to koszt min.10 000 zrobione klona to koszt podobny ale już nie musimy pracować na zwrotnicą itd...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 11, 2019, 10:42 »
A jeszcze trzeba do zakupu doliczyć koszty logistyczne.

Offline cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 11, 2019, 13:42 »
Grają ładnie nie twierdze że nie . Ale za 10 koła sporo kolumn gra dobrze . Napompowany balon zaczyna puszczać powietrze .
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline goky

• Goky
  • maniak
  • **
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 13, 2019, 17:06 »
Właśnie nie ma , tym bardziej pod nie za mocny SET .

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 13, 2019, 17:22 »
Pomijam fakt czy komuś takie brzmienie EV Delta podoba się ,ale niezaprzeczalnie te kolumny są rzadkim towarem na rynku wtórnym Stąd też cena za egzemplarze w bardzo dobrym stanie . Ja o ich istnieniu dowiedziałem się kiedy je na własne oczy zobaczyłem u Ondreja. Nigdy do głowy by mi nie przyszło szukać sprzętu hifi  w firmie kojarzącej się z rynkiem pro audio. Trochę trudno mi pisać o ich firmowym brzmieniu ,bo jak wiecie z oryginalnej zwrotnicy zostały tylko przysłowiowe wióry . Akurat jakość komponentów zwrotnicy to przysłowiowe gówno ,ale kto w latach 70' patrzył na pewne sprawy tak jak robimy to dziś ? Jeśli ktoś jedna skusi się ne EV D to czeka go orka .Efekt jaki udało mi się uzyskać jest dla mnie świetny ! Nie zamierzam szukać już innych kolumn!
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 13, 2019, 21:39 »
Efekt jaki udało mi się uzyskać jest dla mnie świetny
Czasu i kasy nie licząc :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 13, 2019, 22:01 »
Efekt jaki udało mi się uzyskać jest dla mnie świetny
Czasu i kasy nie licząc :)
Chyba wolę się nad tym nie zastanawiać -) Bo kiedy pomyslę to..... Z drugiej strony tak wyobrażam sobie pracę nad jakomś projektem audio . Jesli jest robiony z pasją to strona  muzyczna jest równie ważan jak techniczna. Tylko cena zabije wszystko za taki produkt 2 lata osłuchiwania elementów jak wycenić ?  Niestety to w większości pobożne życzenia
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 13, 2019, 22:05 »
Tylko cena zabije wszystko za taki produkt 2 lata osłuchiwania elementów jak wycenić ? 
Jeżeli to produkt komercyjny, to spokojnie rozłoży się to na ileś tam tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Problem w tym, że dziś (prawie) nikt tak nie robi bo zysk musi być duży i natychmiastowy.