Autor Wątek: ekranowane przewody głośnikowe  (Przeczytany 575 razy)

Offline finchers

• maniak
  • **
ekranowane przewody głośnikowe
« dnia: Kwiecień 12, 2018, 11:36 »
Czy ktoś próbował podłączać ekranowane przewody głośnikowe ekranem do obudowy wzmaka? od strony głośników ucięty ekran podobnie jak z kierunkowymi rca...
Bo podobno daje to wymierne rezultaty,,,ja będę próbował niebawem

zaciekawił mnie test polecanych kabelków Supra Ply 3.4 S z ekranem...gdzie jasno gość pisze o dużych różnicach:

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.tnt-audio.com/accessories/ply34s_e.html&prev=search

NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Belden, muza Daphile

Offline tigus27

• *
Odp: ekranowane przewody głośnikowe
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2018, 08:13 »
No i co próbowałeś ?
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2018, 15:06 »
W tannoyach jest nawet zacisk do podłączania "ziemi".
Hm...

Online tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2018, 15:08 »
W tannoyach jest nawet zacisk do podłączania "ziemi".
Hm...

Niektóre modele Tannoy posiadały uziemienie koszy głośników, wyprowadzone obok zacisków głośnikowych - zgadza się ;)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2018, 23:40 »
Takie właśnie mam i nadal nie wiem do której "ziemi" to podłączyć  8)

Online tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2018, 23:57 »
Takie właśnie mam i nadal nie wiem do której "ziemi" to podłączyć  8)

Kiedyś czytałem, iż uziemienie dla gramofonu we wzmacniaczu (gdy rzecz jasna posiada przedwzmacniacz gramofonowy), może posłużyć i daje jakieś skutki. Na ile w tym prawdy, ciężko powiedzieć :)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;