STREFA MAREK > sprzęt audio

HECO

(1/21) > >>

muda44:
Witam i zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami z Waszym kontaktem z kolumnami tego producenta .

Firma będąca gdzieś tam w cieniu " uznanych " firm ale czy słusznie ?
Kiedyś niewiele brakowało żebym kupił model Statement a dzisiaj używam modelu Aurora 1000 .
Najtańsze kolumny jakie miałem a w wielu aspektach lepsze od takich kosztujących kilka , kilkanaście razy więcej .

marekw 76:
A co z Kefami??? :o

miniabyr:
Nieźle firma Heco funkcjonuje od 1946 roku . To o czymś świadczy.

muda44:

--- Cytat: marekw 76 w Kwiecień 29, 2018, 11:56 ---A co z Kefami??? :o

--- Koniec cytatu ---

Cieszą innego właściciela .
Wyprzedzając pytanie , R900 z modem grają lepiej . Bardziej audiofilsko z wszystkimi zaletami i wadami takiego grania .
Niżej schodzą na basie , grają równiej zwłaszcza na basie , lepiej układają scenę , plany i lokalizację a kontury dźwięku mają wyraźniej nakreślane .
Dzięki temu im lepsza płyta tym lepiej grają ale gorzej w drugą stronę .
Tylko że cena samych części do modyfikacji wychodzi więcej niż nowe Aurora 1000 .

W pewnym momencie powiedziałem sobie STOP !
Jak doszło do tego że zacząłem kupować wzmacniacze w cenach do 34000zł ,  miałem kable głośnikowe za 14800zł , RCA za 9600zł , czy sieciówki w cenach 6-8000zł uzmysłowiłem sobie że gdzieś się zapędziłem i trzeba coś z tym zrobić , starać się żeby grało prawie tak dobrze ale odzyskując ile da się kasy co już się udało .

Pierwsze kupiłem Dynaudio Focus 140 jako że mają więcej basu niż standardowe monitory , dobry tweeter i midwoofer ...
Grały u mnie około 10minut . W stosunku do R900 z modem nie szło ich słuchać .

W międzyczasie też trafiłem na test M.Lackiego w AV Heco MS 900 i tam była taka fajna wzmianka ...

Postanowiłem zaryzykować z nowszym i najwyższym modelem a teraz nie mogę wyjść z podziwu jak kolumny za takie " grosze " mogą tak dobrze grać .

Wracając jeszcze do R900 , gdybym miał kupić te Kefy fabryczne to bym wolał Aurory 1000  :)

Czarne .
Aparat trochę zniekształcił obraz .

muda44:
I obecnie białe .

Zamiast Luxmana gra teraz NAD C356BEE ( nowy , bez modyfikacji ) a piszę to dlatego że te kolumny z tym wzmacniaczem nawet w fabrycznej wersji plus bdb źródło grają WYBITNIE :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej