Autor Wątek: HECO  (Przeczytany 11048 razy)

Offline lolo2

• *
Odp: HECO
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 14, 2019, 17:59 »
Mam u siebie Heco Music style 1000 konstrukcyjnie prawie to samo co twoje Aurora. W salce natomiast celan 702 - - - bas niby mniejszy 170mm  ale nie powiedzialbym ze jest gozej.

Wiec granie Heco znam.

Moze to juz kwestia znudzenia, akustyki lub wzmacniacza ale powoli donerwuje mnie ten podbity bass, mala detalicznosc.

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 15, 2019, 21:20 »
Prawie robi różnicę . Nie znam Twojej wersji ale opinie są takie że są żywsze . Co i na ile to znaczy nie wiem .
Aurory 1000 nie mają podbitego basu a rozdzielczość - nie mam się do czego przyczepić na tl kolumn jakie miałem czyli znacznie , znacznie droższych . Same kolumny nie zrobią z siebie rozdzielczość jeżeli elektronika wraz z materiałem muzycznym tego nie poda .

Ja cały czas męczę Aury z przeróżną elektroniką i co jakiś czas i tak mnie czymś zaskoczą .

Online wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 15, 2019, 22:07 »
Heco, Heco....
Dziś kupiłem..... bardzo starocie.... Na giełdzie staroci.... w Piotrkowie Trybunalskim...
Tanie były.... To wziąłem.... Tak z ciekawości....
Jeden głośnik wysokotonowy miał przerwę na "wąsie"... polutowalem, działa....
Jeszcze jeden sredniotonowy coś słabo chodzi.... Albo kondensator albo głośnik....
Zapomniałem zrobić zdjęcie kolumn.... To może środek... 😀😀😀
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;
Kenwood Model 600 - chyba pójdzie na działkę do systemu górnego?

Online wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 15, 2019, 22:39 »
Dopiero teraz patrząc na to zdjęcie (to pierwsza rozebrana kolumna), że wysokotonowy jest inny niż w tej drugiej.... I chyba nieoryginalny (widać otwory niewykorzystane).
Buuuuu....
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 16, 2019, 09:55 »
Aurora 1000 i kolejne dwa ciekawe wzmacniacze.

Lampa SE 12W vs 300W / 4 omy .
Czyli Unison Simply Italy i Musical M6i

Jako źródło robi DAC Reimyo DAP-999EX a w roli transportu plików Node 2i
Unisona przywiozłem dopiero wczoraj więc na wnioski za wcześnie .

Online wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 16, 2019, 13:38 »
Heco Hi-Fi-Box B250/8
Takie teraz grają...
Mimo tych niedogodności jakie zastałem.... dźwięk wydają całkiem fajny... 😀
Powoli będę je doprowadzał do pełnej użyteczności (jak się uda oczywiście)....

Offline finchers

• maniak
  • **
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 24, 2019, 10:07 »
Jestem po 1 odsłuchach Heco 1000 w swoich 20 m2. I powiem Wam...jestem zaskoczony!spodziewałem się mega dużego, dominującego i rozlewającego się basu. Nic z tych rzeczy :o
Dzwięk co prawda jest duży taki koncertowy ale żadne pasmo nie dominuje. Kolumny są mega krowy...gdyby nie to już bym bardzo nad nimi się zastanawiał!a tak strasznie przytłaczają swoją obecnością.
Narazie testowane pod źrodłem którym jest marantz cd 52 i nad 356 z modem.
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 24, 2019, 11:40 »
Ja ostatnio kupiłem HECO VICTA 300 i muszę przyznać że mimo że nie są uważane za zbyt koszerne cenowo to jestem bardzo mile zaskoczony. Takie monitorki a potrafią ładnie zagrać.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 24, 2019, 11:49 »
Jestem po 1 odsłuchach Heco 1000 w swoich 20 m2.
To może pokusisz się o jakieś porównania do Tanoya?
Mały teścik na forum, w sumie ostatnio mało co się tu dzieje.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline finchers

• maniak
  • **
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 24, 2019, 14:35 »
W Tannoy na pewno przestrzeń była zdecydowanie lepsza efekt 3d aż mogło się zakrecić w głowie;) Głośniki momentalnie znikają z pokoju.
Grały lepszą średnicą kosztem słabszej góry jakby delikatnie schowanej. W Heco jest ona bardziej namacalna i klarowna (więcej można zauważyć przeszkadzajek) ale nie na tyle żeby przeszkadzała czy kłuła po uszach.
Bas w Tannoyach był mniej punktowy, bardziej miękki. W Heco jest twardszy i szybszy (nie słyszę żeby dudnił) przez to lepiej słucha się na nich szybkiego rocka.
Może to też być związek z "graniem średnicą" przez Tannoya ale wokale tym samym na plus.   
Ciężko więcej napisać bo jak grałem na Tannoy to miałem też dac-a na sabre a teraz leciało tylko po CD marantza. 
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 24, 2019, 16:32 »
Niestety prawa fizyki się kłaniają . Chcesz mieć skalę dźwięku i w miarę prawdziwy bas muszą być duże kolumny .
Z biegiem czasu docenia się coraz bardziej ich klasę .

Offline cortes

• *
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 24, 2019, 22:15 »

No i jak graja Heco z lampą. Napisz parę zdań. Daje radę rozruszać membrany w tych paczkach? Czy brakuje pary?

Offline finchers

• maniak
  • **
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 25, 2019, 07:23 »
Cortez wydaje mi się, że są łatwe do napędzenia mimo swoich gabarytów. Musiałbym spróbować z innym wzmacniaczem ale ten NAD raczej radzi sobie z większością kolumn które u siebie miałem. Swego czasu miałem też Canto Gran new i nie wiem czy sobie nie poradził ale bas na nich był ogromny i bardzo męczący. Może nie wygrzane bo nie wierzę że Heco potrafi napędzić a jeden woofer już tak zamula że głowa boli...

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 25, 2019, 20:48 »

No i jak graja Heco z lampą. Napisz parę zdań. Daje radę rozruszać membrany w tych paczkach? Czy brakuje pary?

Ciekawy temat .
Wcześniej pisałem że droższy i wyraźnie mocniejszy model Triode 25 nie dawał sobie rady z tymi kolumnami na średnicy .
Tu mamy zaledwie 12W a gra jakby miał ich kilkadziesiąt . Daje sobie z nimi radę i da się uzyskać ścianę dźwięku .
Inną ciekawostką jest że tu nie słychać pracy transformatora a potencjometr czy przełącznik wejść działa idealnie . Nie wiem skąd pochodzi ten egzemplarz ale raczej nie z naszego rynku bo jest na 240V .
Oczywiście Musical to zupełnie inna dawka prądu i skala dźwięku ale do normalnego słuchania Simply Italy wystarczy . Na standardowych lampach gra gorzej od Musicala i to nawet pod względem barwy , plastyki , naturalności a to przecież lampa SE .
Simply Italy najbardziej odstaje basem ale tu M6i na tle wielu innych wzmacniaczy jakie miałem jest wyjątkowo zwinny , szybki i precyzyjny . Coś jak Gryphon Atilla ale z ładniejszą barwą .

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 09, 2019, 11:16 »
Marcin.
Kilka stron wcześniej pisałeś, że Musicala nawet nie chcesz słuchać patrząc na to co ma w środku a teraz wydaje się, ze przypadl Ci do gustu...
stereo: LAR IA-200H; Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC); ATLP120 + Shure m97 + Yaqin 23b; NAD C 356 BEE/mod; Denon 3910; Teac V 5000; Mordaunt Short Mezzo 8
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n
sypialnia: Marantz cd 5003 + Sennheiser HD 280 pro; SMSL sAlpII

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 09, 2019, 16:42 »
Dokładnie.
Jak widzę w niektórych modelach kondensatory Samhwa albo pustostan w M6SCD i to nawet bez normalnego trafa za tą kasę to mnie ...

M6i kupiłem okazyjne. Stan idealny , forumowicz , bdb cena, odbiór osobisty więc spróbowałem .
Fajny wzmak ale niestety - burczące u mnie trafo ( u kolegi była cisza ) przyspieszyło sprzedaż .