Autor Wątek: Nordic walking - rekreacja czy też sport  (Przeczytany 162 razy)

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
Nordic walking - rekreacja czy też sport
« dnia: Maj 07, 2018, 12:44 »
Już kilka razy wyrwałem się z kijkami w trasę bardziej rekreacyjnie niż sportowo zachęcony przez znajomych. A że człowiek trochę kiedyś chodził tu i tam to postanowiłem po wielu latach rozruszać te stare kościska. A jeśli dołączymy do tego rowerek to już będzie można robić trochę dalsze wypady dla samej zdrowotności. Pogoda raczej zachęca więc ruszyłem w teren.

Póki co to są tylko początki po kilka no może lekko kilkanaście kilometrów ale z czasem może i więcej z siebie wykrzesam.

Ostatnio w Decathlonie robią promocje na kijki więc warto tam wpaść i wybrać sobie coś ciekawego dla siebie.

Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD-9700, Pioneer PDR-05, Pioneer D-07, Pioneer CT-959, Micro Seiki MX-5
Zestaw II: Pioneer A-88X, Micro Seiki MR-711, AT-440MLa, Micro M-7000/e, Sony MDS JA20ES, Pioneer F-91
Inne: Beresford TC-7220 MKII, Micro Seiki MX-1, AKG K-240 Monitor, KEF Q5, Q1

Offline dino

• maniak
Odp: Nordic walking - rekreacja czy też sport
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2018, 14:42 »
Teorie chodzenia posiadłeś ?
Mam w rodzince specjalistkę po AWF, która patrząc codziennie na turystów w Karpaczu "chodzących" z kijami, widzi tłumy potencjalnych klientów dla ortopedów. Jak próbowałem pod jej nadzorem to po 15 minutach dałem sobie spokój - dla mnie za trudne  >:(
Wole klasyczny drąg Liczyrzepy  :D

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2018, 14:50 »
Chodzę w grupie ze znajomymi pod okiem instruktora od tego fachu. Co chwilę nas poprawia i zwraca uwagi na istotne aspekty techniczne. Wolę tak niż być samoukiem i mieć później platfusa.  :)
Ale zabawa mi się podoba.
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki DD-40, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD-9700, Pioneer PDR-05, Pioneer D-07, Pioneer CT-959, Micro Seiki MX-5
Zestaw II: Pioneer A-88X, Micro Seiki MR-711, AT-440MLa, Micro M-7000/e, Sony MDS JA20ES, Pioneer F-91
Inne: Beresford TC-7220 MKII, Micro Seiki MX-1, AKG K-240 Monitor, KEF Q5, Q1

Offline powidok

• nowy
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2018, 12:13 »
Właśnie! Dobrze że ktoś zwrócił uwagę na technikę bo jak widzę ile osób np. źle biega to aż się płakać chce, bo oni chcą dobrze dla siebie a robią sobie krzywde
Zwykli ludzie nie wiedzą ile dla kogoś zamkniętego znaczą książki