Autor Wątek: Dobre miedziane kondesatory  (Przeczytany 383 razy)

Offline darekrocznik71

• *
Dobre miedziane kondesatory
« dnia: Maj 16, 2018, 16:58 »
Panowie w planach nowe monobloki na lampach 300 B oraz przedwzmacniacz, w torze dac z Dualandami Aleksander, jakie kondesatory miedziane byście polecili o ciepłej barwie, bardzo dobre są Dualandy ale mam je już w dacu więc można przedobrzyć

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
Odp: Dobre miedziane kondesatory
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2018, 17:05 »
Jupiter copper foil paper in wax.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2018, 18:29 »
Ja jestem fanem Jensen PIO  w tubie miedzianej . Wada że są drogie https://www.hificollective.co.uk/components/jensen_copperfoil_in_copper_can.html
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline McGyver

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2018, 18:35 »
Tak, Jenseny mają piękną barwę, ale są IMHO rozlazłe. Wolę Jupitery które też mają świetną barwę, ale nie kosztem dynamiki.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2018, 21:09 »
Jeszcze można spróbować zastosować polskie Miflex'y - te z najwyższej półki miedziane . Są przystępne cenowo ,fantastycznie wyprodukowane i bardzo ciekawie brzmiące. Wada to czas "wygrzewania" -tobardzo irytujące ale kiedy da im się ułożyć to efekt może pozytywnie zaskoczyć . Kosztują ułamek ceny Jensen'a !

Offline McGyver

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2018, 21:15 »
Mam Miflexy miedziane. Grałem na nich przez kilka miesięcy. Uważam że to poziom jakościowy poniżej Audyna True Copper. Do poziomu Jupiterów miedzianych to im daleko.

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2018, 06:00 »
Ja mam na Miflex'ach miedzianych zrobioną cała zwrotnicę  i naprawdę nie narzekam . Nie sprawdzałem ich w pre ani końcówkach mocy ,więc nie mam zdania co tam mogą zrobić .

Offline naczesany

• *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2018, 10:08 »
Szkoda, że tak późno wpadłem na tę stronę:
https://www.hificollective.co.uk/
Fantastyczna, choć ceny dość wysokie. Ciekawi mnie, czy w urządzeniach powiedzmy za ponad 50tys. stosują tak wyrafinowane podzespoły.
Bo wtedy można by usprawiedliwić tak wysokie ceny urządzeń.

Offline McGyver

• maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2018, 11:57 »
Ja mam na Miflex'ach miedzianych zrobioną cała zwrotnicę  i naprawdę nie narzekam . Nie sprawdzałem ich w pre ani końcówkach mocy ,więc nie mam zdania co tam mogą zrobić .
To wyjaśnia sprawę.
Do elektroniki to są całkiem przyzwoite kondensatory, ale od Jupiterów wyraźnie odstają.