Autor Wątek: Gwara i kultura warszawaska - dla tych co lubią i dla tych co nienawidzą  (Przeczytany 255 razy)

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
Malg ja z plebsu warszawskiego pochodzę
to powinieneś znać znaczenia słów:
andrus (nie mylić z andrutem)
frajdus
facjata
dolina
funda

dobra nie zakładam mowytrawy wiecej, ja takźesamo z Warsiawy esdem

Offline amati74

• maniak
Malg ja z plebsu warszawskiego pochodzę
to powinieneś znać znaczenia słów:
andrus (nie mylić z andrutem)
frajdus
facjata
dolina
funda

dobra nie zakładam mowytrawy wiecej, ja takźesamo z Warsiawy esdem
Się wie że znam takie gatke, gzymsik nie jestem, tylko oblatany w temacie.

Offline amati74

• maniak
Najgorszd  jest to Ĺźe jak poślesz wiązankie  w pięknej mowie warsiaskiej jakiemuś dzwońcowi (słoikowi) z tzw dalekiej  prowincji, to on się pyta skąd ty jesteś bo chyba nie z warszaszy. Ginie piękny warsiaski język.

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
Najgorszd  jest to Ĺźe jak poślesz wiązankie  w pięknej mowie warsiaskiej jakiemuś dzwońcowi (słoikowi) z tzw dalekiej  prowincji, to on się pyta skąd ty jesteś bo chyba nie z warszaszy. Ginie piękny warsiaski język.
I do kogo masz pretensje? Skoro Warszawiaki powyjeĹźdĹźały do DublinĂłw i innych BelfastĂłw, to ich miejsce zajmują słoiki  :P
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline amati74

• maniak
I do kogo masz pretensje? Skoro Warszawiaki powyjeĹźdĹźały do DublinĂłw i innych BelfastĂłw, to ich miejsce zajmują słoiki 
No tu masz rację nie ma kto krzewic kultury i dobrych manier, a tym słoikom brakuje salonowego alibi

Online cdt

• Sferyk ktĂłry zadziwia ;)
Skoro Warszawiaki powyjeżdżały
Ja zostałem ;D
A dla słoików jest Grzesiuk :P
]
kawosz wersja apolityczna.

Offline amati74

• maniak
Ja zostałem ;D
A dla słoików jest Grzesiuk
]
Rzecz oczywista posiadam w oryginale
I takie rarytasy teĹź

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
Ja zostałem ;D
ja teĹź

A dla słoików jest Grzesiuk :P
]

nie tylko,
 pokazany powyĹźej Stępowski Jarema tez mam ORG-i obydwa na Winylu
ale też niedoceniona Kapela Czerniakowska,Orkiestra z Chmielnej, Stasiek Wielanek, ... no i w końcu Szwagier Kolaska
Ale też Sława Przybylska

Offline amati74

• maniak
Ja zostałem ;D
ja teĹź

]

Brawo ty

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
W Watku o Klonie KONDO zaczęła sie dyskusja na powyższy temat więc pomyślałem żeby to oddzielni ujac,
zwłaszcza że muzyka w kulturze warszawskiej jest nieodłączna i specyficzna
Wystarczy posłuchać Stanisława Grzesiuka, Jamery Stępowskiego, Kapeli Czerniakowskiej, Orkiestry z Chmilnej,
czy  projektu Muńka staszczyka - Szwagier Kolaska

Prośba do Admina - jesl imĂłgłby przenieść fragment dyskusji od  posta 559 do 567  i 569 tutaj

Online cdt

• Sferyk ktĂłry zadziwia ;)
Polecam poczytać coś śp. Marka Nowakowskiego .
kawosz wersja apolityczna.

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
Watku o Klonie KONDO zaczęła sie dyskusja na powyższy temat
Mógłbym Cię prosić żebyś skontaktował się z moderacją w sprawie poprzenoszenia stamtąd wpisów?
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
Mój ojciec urodził się i mieszkał 30 lat w Warszawie. Zawsze używał czystej literackiej polszczyzny i nigdy nie przeklinał mocniej niż cholera.
Kiedyś jechaliśmy przez Czechosłowację i o mało nas walec drogowy nie przejechał.
Czech który prowadził to ustrojstwo wyskoczył do ojca z mordą. Wtedy, po raz pierwszy i ostatni usłyszałem jak ojciec klnie. Rugał Czecha przez dobre pięć minut najgorszymi słowy, bez zająknięcia i bez powtórek
Zapytałem go później skąd taka umiejętność. Bo widzisz, odparł, jak byłem dzieckiem to po mojego ojca przyjeżdżała rano dorożka, a ja zaprzyjaźniłem się z fiakrem a on nauczył mnie tego w czym był mistrzem

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. TeĹź nieistotne.

Offline traumeel

• maniak
  • **
Pytanie - czy Czech zrozumiał.
Nawet jeśli nie, to Szanowny Tata tym sposobem obniżył sobie ciśnienie.
Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constelation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
Pytanie - czy Czech zrozumiał.
Nawet jeśli nie, to Szanowny Tata tym sposobem obniżył sobie ciśnienie.
Czech, zrozumiał doskonale. Docenił kunszt i poleciał op...lić kolegę który kierował ruchem.
A ojciec, z niższym już ciśnieniem, stwierdził filozoficznie, że z każdym należy rozmawiać jego językiem

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. TeĹź nieistotne.

Offline amati74

• maniak
Ja zostałem ;D
ja teĹź

]

nie tylko,
 pokazany powyĹźej Stępowski Jarema tez mam ORG-i obydwa na Winylu
ale też niedoceniona Kapela Czerniakowska,Orkiestra z Chmielnej, Stasiek Wielanek, ... no i w końcu Szwagier Kolaska
Ale też Sława Przybylska
A i moje zasoby nie gorsze wszytko na LP

Offline traumeel

• maniak
  • **
z każdym należy rozmawiać jego językiem
To prawda.
Będąc w wojsku młodym podchorążym dostałem kiedyś jako dowódca warty pod komendę kilkunastu tzw. szwejów. Nie byli oni w stanie wykonać najprostszego rozkazu wydanego w języku białych ludzi. Wszystko się zmieniło gdy rozkazy zacząłem wydawać powołując się na profesje ich matek. Nagle wszystko zaczęło docierać do ich prostych umysłów!
Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constelation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Offline Lyset

• maniak
Calkiem fajny kawalek.

Offline moon

• maniak
moze ktos Grzesiuka i spolke poczyscic z  tego watku?
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline amati74

• maniak
moze ktos Grzesiuka i spolke poczyscic z  tego watku?
Dołączam się do prośby o oczyszczenie
Miałem o to poprosić już wczoraj ale wyleciało mi z głowy.