Autor Wątek: Klub szeroko- i pełno-pasmowców  (Przeczytany 1209 razy)

Online tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
Klub szeroko- i pełno-pasmowców
« dnia: Wrzesień 03, 2018, 12:11 »
Wątek zainspirowany wpisem kolegi vasa w moim blogu, dotyczącym ilości osób afiszujących się pełno- i szeroko-pasmowymi kolumnami. Naliczyłem tam siedem osób, ale czuję że jest nas więcej na tym Forum. Zatem otwarte i niech każdy, kto chce coś na temat napisać czuje się zaproszony  :np:
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline pelot

• maniak
Odp: Klub szeroko- i pełno-pasmowców
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2018, 15:00 »

Wątek zainspirowany wpisem kolegi vasa w moim blogu, dotyczącym ilości osób afiszujących się pełno- i szeroko-pasmowymi kolumnami. Naliczyłem tam siedem osób, ale czuję że jest nas więcej na tym Forum. Zatem otwarte i niech każdy, kto chce coś na temat napisać czuje się zaproszony  :np:

Dzięki , to ja skorzystam z zaproszenia i umieszczę swój wpis jako drugi z kolei , i powiem że jestem ósmym posiadaczem szeroko pasmowca.
O ile macie na myśli głośniki koaksjalne.😉

Offline spalon

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2018, 15:59 »
To ja mogę się dopisać ze swoimi dwoma zestawami szerokopasmowymi jedne to SABA PERMADYN MEERSBURG ( głośnik okrągły ) z 1968 roku a drugi zestaw również SABA FULLRANGE PERMADYN ( głośnik owalny )

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2018, 16:27 »
No to jest bardzo zacny klub! Jako że jestem fanem szerokopasmowców, pozwolę sobie tutaj zaglądać od czasu do czasu.

Dziękuję za zaproszenie i pozdrawiam!  :np:
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2018, 16:35 »
nie wiem czy jestem w tej siódemce (osemce), ale napewno mam szerokopasmowe Goodmans Axiom 350
co prawda podpieram je na górze Goodmans Trebax, ale odcinam je bardzo wysoko, aby 350-tka dała z siebie wszystkie możliwości

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2018, 16:36 »
To i ja z moimi AN się zapisuje i pozdrawiam szerokopasmową brać  :np:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2018, 16:50 »
Chyba nie doszacowałem
Okazuje się że zwolenników nie filtrowanego dźwięku jest więcej.
Postaram się później napisać trochę o moich trąbach.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Online tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2018, 16:55 »
No nareszcie dotarliście  :np:

Tak malg byłeś "zliczony", 350 to pełnoprawny przedstawiciel mimo iż wspomagany. Podobnie jest z ZU Audio, gdzie tweeter również pracuje wysoko ;)

Myślę, że koaksiale to trochę inna grupa, ale każdy zgodzi się ze mną iż również reprezentują idee punktowego źródła dźwięku. Zatem kwalifikują się bezapelacyjnie :)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Online tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2018, 17:02 »
Słów kilka o AN "Classics". Niewiele o nim w sieci, a widoczny brak dodatkowego stożka chyba odstrasza potencjalnych zainteresowanych, obawiających się dość wąskiego rozpraszania w najwyższej oktawie.
Spokojnie mogę zdementować iż ten głośnik posiada górę tylko w osi głośnika, czyli koniecznie muszą być zwrócone do słuchacza, a sweet spot jest przy tym bardzo wąski. Owszem, jest "mniej miejsca" na mojej kanapie, gdzie nie doskwiera mi ubytek sopranów, ale nie odbywa się to w nagły, nieoczekiwany sposób  ;)

Online LampowY

• maniak
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2018, 17:19 »
Myślę, że koaksiale to trochę inna grupa, ale każdy zgodzi się ze mną iż również reprezentują idee punktowego źródła dźwięku. Zatem kwalifikują się bezapelacyjnie

No to dzień dobry  :np:
Nottingham Analogue Ace Spacedeck, Heavy Kit, Ace Space (10"), Ortofon Verto, Ortofon Rohmann, DV - Te Kaitora Rua, Shure V15III, Heed Orbit 2, ARC PH7, ARC LS26, Electrocompaniet EMC-1UP, Linn Majik DS, Audio Note DAC 2.1x, MPW GM70/300B, Tannoy SRM12x, Furutech, Neotech, Yarbo

Online tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2018, 17:22 »
No - niektórzy chyba obawiali się niewielkiej liczby userów, a tymczasem wynik zdecydowanie będzie dwucyfrowy  :np:

Offline krzysiow122

• *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2018, 06:33 »

Witam - to i ja dopisuję się do klubu - Pozdrawiam, Krzysiek
Monobloki DIY SET 300B/6SN7  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS   CD Fonica CDF 002R   Lenco L-75 - ART DJ II  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2  lub  konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543

Offline Moriarty

• **
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2018, 08:46 »
Ja bym się chętnie zapisał do klubu, ale na razie jestem tylko aspirujący!  :D. Plan mam taki, że kupuję głośniki, a obudowę zamawiam u stolarza (niestety, nie trafiłem na taniego jeszcze, może skończy się na rękodziele, ale ja trochę mało zgrabny w pracach ręcznych jestem   :-\). Rozważam dwa warianty:

- Audio Nirvana Classic ferrytowy 10'' (waham się jeszcze nad 12'')

- węgierskie Sonido z magnesem AlNiCo: SFR-200A (tuba) lub SWR-200 (bass reflex)

Ceny z grubsza podobne, mimo że te węgierskie to AlNiCo, bo koszty transportu niższe, no i nie płaci się podatku, bo handel w obrębie UE. No ale, kurczę, wciąż nie wiem, co by fajniej zagrało :/. Będę napędzał to wzmacniaczem na lampach EL-34, właśnie jedzie do upgrade'u totalnego.

Przestrzeń mam sporą, tyle że w kształcie litery L.

Znacie może jakieś miejsce w Warszawie, gdzie można posłuchać kolumn na tych głośnikach? Jakiś sklep, który wystawia takie pudełka czy coś?

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2018, 09:43 »
węgierskie Sonido z magnesem AlNiCo: SFR-200A (tuba) lub SWR-200 (bass reflex)
Znacie może jakieś miejsce w Warszawie, gdzie można posłuchać kolumn na tych głośnikach? Jakiś sklep, który wystawia takie pudełka czy coś?
Masz blisko do Łodzi. Umów się więc z Włodkiem (Inaudio). Ma tuby na sonido w bardzo dobrej cenie. Umów się, jedź ze swoim wzmacniaczem. Jak ci się spodoba - bierz. Za 3900 ciężko ci będzie tuby złożyć (zwłaszcza jeśli chcesz zatrudnić stolarza). Robiłem kiedyś wycenę i tuby wyszły za bodaj 1100 netto/sztuka. Tu masz link:
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-inaudio-ah-175c-sonido-CID99-IDgJQUL.html#0f42f0430c
Sonido słuchałem w aplikacji Bodnara - bardzo mi się podobało. Szczerze mówiąc dużo bardziej niż AN, które słuchałem.
Yamaha PF-800 (Denon DL-103), NUDAmini, Xindak MT-1 (PP EL84), ART Stiletto 6, Denon DCD-735 DVD-3910

Offline Moriarty

• **
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2018, 10:41 »
Dzięki za rekomendację. O Inaudio wiem, ale głupio by mi było jechać do kogoś i prosić o odsłuchy z myślą, że i tak bym składał samemu. Chętnie bym kupił gotowca, doceniając dobrą robotę, ale ostatnio nie najlepiej mi się wiedzie finansowo. W grę wchodzą tylko rozwiązania mocno taniofilskie :(.

A propos tych kolumn Inaudio na Sonido, tam jest mniejszy głośnik, niż planowałem. A z tego co czytałem w sieci, SFR-200A to bodaj najlepiej zbalansowany, generalnie najbardziej udany głośnik Sonido. No i boję się, że 175C brzmiałby zbyt szczupło. Nie wymagam bardzo głębokiego basu, ale jakiś wyraźny fundament by się przydał, człowiek czasem słucha i organów, i Marcusa Millera :).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2018, 10:44 wysłana przez Moriarty »

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2018, 11:04 »
Moim zdaniem tuby za 3900 to w zasadzie po kosztach. Co szkodzi ponegocjować jeszcze..? Posłuchać jednak warto. Zobaczysz czy warto iść tą drogą. Włodek to bardzo miły i gościnny człowiek.
Yamaha PF-800 (Denon DL-103), NUDAmini, Xindak MT-1 (PP EL84), ART Stiletto 6, Denon DCD-735 DVD-3910

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2018, 20:33 »
@tomekkk1 i jak tam Twoje AN? Coś o brzmieniu możesz juz napisać?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Online tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2018, 22:03 »
Dzisiaj nic nie słuchałem, wciąż robiłem stolarkę - w jednej kolumnie przykleiłem tył i dołożyłem wełny owczej za głośnikiem. Złożyłem do kupy i powoli zabieram się za drugą ;)

Do tego momentu brzmienie mogę opisać w ten sposób - bardzo analityczne z wypchniętą średnicą. A właściwie wyższą średnicą. Nad tą częścią pasma w tej chwili pracuję, liczę na wyrównanie tego obszaru bez utraty szerokości sceny, oraz na cofnięcie się dźwięku - w tej chwili chyba za bardzo przed kolumnami. Wokaliści (i wokalistki rzecz jasna) na szczęście nie klęczą przede mą :D
Bardzo rozciągnięty i szybki bas, łatwo schodzący w niższa rejony gdy trzeba. Dzięki portom o dużej średnicy i krótkim tunelom bez wrażenia "portowego" basu. Przez wspomnianą średnicę jest lekko wycofany w tej chwili.
Góra - muszę przyznać, że jestem zdumiony jak selektywnie i lekko reprodukowana jest owe pasmo z tego głośnika.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2018, 09:03 »
To ja wklejam fotkę swoich szerokich pasm. Pozdrawiam i dobrego dnia!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline Lutek

• maniak
  • **
  • Jak dotąd - nie spotkałem nic lepszego od Tannoy-i
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2018, 12:02 »
Myślę, że koaksiale to trochę inna grupa, ale każdy zgodzi się ze mną iż również reprezentują idee punktowego źródła dźwięku. Zatem kwalifikują się bezapelacyjnie

No to klasyczne Tannoy-e na 12-to calowych koaksjalach w 105-ciu litrach, no i stoja u mnie rowniez kolegi SRM 12X w 68-miu litrach.
Slucham na nich juz ponad 10 lat i nie ma mowy o wymianie kolumn, z tej prostej przyczyny, ze nic - jak do tej pory - nie zagralo mi lepiej i to niezaleznie od ceny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2018, 12:07 wysłana przez Lutek »

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2018, 13:14 »
Slucham na nich juz ponad 10 lat i nie ma mowy o wymianie kolumn, z tej prostej przyczyny, ze nic - jak do tej pory - nie zagralo mi lepiej i to niezaleznie od ceny.
Po prostu się przyzwyczaiłeś to ich brzmienia i barwy.
10 lat to szmat czasu.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline Eternal Seeker

• maniak
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2018, 17:21 »
A u mnie tubowy współosiowy 16 calowy Altec .
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Altec Lansing model 604 + odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience SB DC z wkładką Dynavector ,Phonomaster Dubiela ,wersja modowana przez Konstruktora  .

Online tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 05, 2018, 17:59 »
Ale ekipa się tworzy, aż idę sobie muzyki posłuchać! ;D

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 05, 2018, 18:01 »
Po prostu się przyzwyczaiłeś to ich brzmienia i barwy.
10 lat to szmat czasu.

Piotrek,
 zobaczymy co Ty powiesz po 10-ciu latach z EV
myślę ze to samo

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 05, 2018, 18:16 »
Słucham sobie właśnie Billie Holiday przy herbatce i jest pięknie. Nie ma to jak pełne pasmo, bez szwów i niedopasowania poszczególnych przetworników  ;D