Autor Wątek: Klub szeroko- i pełno-pasmowców  (Przeczytany 1346 razy)

Offline Piterski

• maniak
Odp: Klub szeroko- i pełno-pasmowców
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 15, 2018, 10:12 »
To ja się też dopisuje do klubu z moimi szerokopasmowcami.
A co to za kolumny bo intrygująco wyglądają?

Czy takie kolumny można nazwać szerokopasmowymi jeśli masz podział pasma? na trzy przetworniki  ??? ::)
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutch Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe DIV Barka z Lukarnet.

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 15, 2018, 10:40 »
Piterski można nazwać szerokopasmowcami. Dolny głośnik nie jest filtrowany. Górne mają tylko kondensator 4,7uF.
Tutaj można więcej poczytać o tych głośnikach.
http://austinhifi.com/rehdekodocs/austinhifi_sound_becomes_art.pdf

Online tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 15, 2018, 12:48 »
Nie, Rammstein nie da rady. Zawieszenie jest zbyt sztywne i nie membrany nie drgają tak mocno, jak w innych głośnikach. Można puścić płyty testowe na 40 Hz, lub... pofalowane winyle 😀

No to bardziej audiofilski utwór, z tym że ostrzegam by pierwszy raz nie słuchać go na ulubionym poziomie głośności - jeśli oznacza to "bardzo głośno" ;D

Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 16, 2018, 22:16 »
No to bardziej audiofilski utwór, z tym że ostrzegam by pierwszy raz nie słuchać go na ulubionym poziomie głośności - jeśli oznacza to "bardzo głośno" ;D
Jak ktoś nie przeczytał  to ma teraz membrany ...na podłodze  ::)

Online tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 16, 2018, 22:44 »
Ostrzeżenie było, więc odpowiedzialności nie ponoszę ;D
To świetny utwór do testów - zawsze w takich celach go używam ;) A w aucie pozwala na przykład zlokalizować rezonanse i luzy w kabinie ;)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 17, 2018, 10:45 »
Ale to z jakiego nośnika odtworzyć należy? Z YT słabo, podobnie na Google Play... wszystko to pliki MP3, 320 kbit/s.
Mam podłączony wzmacniacz Nuprime IDA-8, dostałem do sprawdzenia. Niby ma 100W na kanał, ale taka papierowa moc raczej i mocno go muszę odkręcić, aby zagrał porządnie. Niskie tony są niezłe, owszem, ale mam tutaj lepsze kawałki. A może to jest wina niewłaściwego formatu?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Online tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 17, 2018, 11:18 »
Znajdziesz ten utwór to na Tidal (Spotify również, ale to nadal mp3). Podaj maila na PW, to podeślę Ci flaka 96k jeśli masz z czego odtworzyć :)

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 17, 2018, 11:32 »
Niby ma 100W na kanał, ale taka papierowa moc raczej i mocno go muszę odkręcić, aby zagrał porządnie.
To nie jest kwestia mocy, tylko wzmocnienia. Mylenie pojęć jest niestety bardzo powszechne. A później rodzą się jakieś dziwne mity.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:38 »
Dzięki serdeczne, Tomek, napisałem na pw.

Co do mocy i wzmocnienia, to nic się tutaj nie myli: moc ciągła wg producenta to 100W na kanał przy obciążeniu 8 Ohm. Jednak w moim systemie, z głośnikami nominalnie 12 Ohm, minimum 8,3 Ohm, i skuteczności wg producenta 97 dB - ten wzmacniacz, aby w miarę poczuć dynamikę i rozpiętość skali dźwięku, muszę ustawić wzmocnienie na co najmniej "60". Przy tym zakres wzmocnienia wynosi 0...99. Nie muszę dodawać, że to jest już dość głośno i nieprzyjemnie.
Co to zatem oznacza, z tym dość łatwym przecież obciążeniem? Na niższym wzmocnieniu, < "50", dźwięk jest płaski, bez dynamiki, i bez przestrzeni.

Aha, dodam jeszcze, że jest to wzmacniacz z zasilaczem impulsowym, końcówka mocy w klasie D.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2018, 12:41 wysłana przez Old Man Kensey »
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline McGyver

• maniak
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:45 »
Cóż, źle zrozumiałem bo sformułowałeś to w taki sposób, że wskazywało na zbyt niską głośność będącą powodem podkręcania. Dopiero Twój drugi wpis objaśnia to, czego doświadczasz wystarczająco jednoznacznie.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 17, 2018, 12:54 »
Ok, wybacz, czasem coś tak napiszę pokrętnie, że sam siebie nie rozumiem :)

Jednak, co może być nie tak z tym wzmacniaczem? Czy to normalne, że przy tak niewielkim obciążeniu głośnikami, wymaga ustawienia dużego wzmocnienia sygnału, aby dało się normalnie posłuchać? Jednak wówczas poziom głośności, jak dla mnie, jest już zbyt wysoki, i dźwięk staje się męczący, a słuchanie mało komfortowe...

Czy też to normalne dla klasy D? Nie mam tu zbyt dużego doświadczenia, miałem zwykłe wzmacniacze tranzystorowe (stare Rotel, Cambridge i Creek), teraz zaś mam lampy KT-88, które szarpią membraną od początku skali potencjometru...

Offline McGyver

• maniak
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 17, 2018, 13:05 »
Lampy z reguły tak mają, nawet te najsłabsze, typu 45 (półtora wata) czy 2A3 (czyipół wata). Swego czasu używałem 2A3 z Merlinami VSM Millenium opartymi na węglowych Scan-Speakach powszechnie uznawanych za trudne do napędzenia. Efektywność jakieś 85dB. Kop był już od najcichszych ustawień, natomiast ekstremalnie głośno już się słuchać nie dało, bo wzmacniacz nie wyrabiał i zaczynało popierdywać.

A ten wzmacniacz może polubić się właśnie z niskoefektywnymi głośnikami. Wtedy, aby osiągnąć odpowiednią, nie za wysoką głośność, jego naturalnym stanem pracy będzie generowanie wyższych mocy.